Земетресение в Северна Гърция бе усетено и у нас

Земетресение в Северна Гърция бе усетено и у нас

Земетресение с магнитуд от 4,7 по скалата на Рихтер е било регистрирано преди малко в района на град Ксанти, Северна Гърция, съобщи Евро-средиземноморският сеизмологичен център. Трусът е станал в 9:16 ч. Епицентърът му е бил на 12 км западно от Ксанти и на 110 км южно от Пловдив.

По данни на БАН дълбочината е 19 км, а по информация на Европейския сеизмологичен център - 7.

От Българската академия на науките заявиха за Нова телевизия, че до момента няма вторични трусове.

Източник: БТА, Нова телевизия

Коментари