Зеленски: Най-малко 18 убити и повече от 130 ранени при руските удари в Украйна

Зеленски: Най-малко 18 убити и повече от 130 ранени при руските удари в Украйна

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че най-малко 18 души са били убити, а над 130 души - ранени, при вчерашните руски въздушни удари в Украйна, предаде Ройтерс. Зеленски каза това в редовното си вечерно видеообръщение, като добави, че са били ударени повече от 200 обекта, включително 139 жилищни сгради.

Три нови руски въздушни удара нанесоха днес щети на инфраструктура в района на втория по големина украински град Харков, съобщи в "Телеграм" ръководителят на регионалната военна администрация Олег Синегубов. По думите му това е третата вълна от нападения срещу града в рамките на един ден.

Засега няма още данни за жертви. Спасителни екипи са на мястото на инцидента. Украинските власти по-рано съобщиха, че броят на жертвите в Харков при руска атака срещу жилищен блок са вече осем, допълва Ройтерс.

Източник: БТА

Следвайте "Гласове" в Телеграм

Коментари

  • джо гладника

    24 Яну 2024 8:11ч.

    верваме му на зеленото зе. апцалутно убедени сме, че това не е пропаганден ход, заради мърсотията която направиха преди няколко дни с обстрелването на мирни граждани.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Dimitrov

    24 Яну 2024 8:16ч.

    Зениците му са като на уплашена котка! Защо ли???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "руски атаки срещу жилищен блок"

    24 Яну 2024 8:38ч.

    Налистина ли вярвате, че ще повярваме, че руските военни са с умствено изостване ? И изстрелват ракети за милиони по жилищен блок, а не по военни цели или инфраструктура ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЗЕЛЬО

    24 Яну 2024 8:40ч.

    А ЗАГИНАЛИТЕ 22-23 НА ПАЗАРА В ДОНЕЦК?ИЛИ ТЕ САМИ СЕ УНИЗОЖАВАТ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Малко,малко са ликвидираните

    24 Яну 2024 9:07ч.

    от руските сили!Крайно време е руското командване да се поучи от американския опит във Виетнам и да от почнат с бомбените Кили в Киев Харков и западна окраина!Хора с промити мозъци не са нужни на Империята и крайно време е Путин да го разбере!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • WzWV

    24 Яну 2024 9:31ч.

    Като искаш война получаваш снаряди.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • кой се е хванал за полата на НАТО и не спира с войнствената реторика?

    24 Яну 2024 9:50ч.

    Кой иска война бе, кой ни проглуши ушите с контранастъпление миналата година?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Справедливост

    24 Яну 2024 9:33ч.

    А ти колко хора изби в Донецк Донбас Луганск от 2014 година ги убивате, целите сте заляти с човешка кръв

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Прости хора сте рубладжиите

    24 Яну 2024 9:45ч.

    Още ли ги лапате тия мухи копейкаджиите ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • интервал

    24 Яну 2024 9:51ч.

    А ти кога ще се научиш да поставяш препинателните знаци където трябва?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 0054

    24 Яну 2024 10:59ч.

    Нещо да си чул за запалените живи българи в Одеса. За алеята на избитите деца в Донбас и Луганск. Поне си вдигни задника и иди виж на място. Това са реални факти, а не измишльотините на господарите ти кравари. И понеже няма какво да кажете заради тъпотията си, повтаряте все едно - копейкаджии, рубладжии и т.н. Поне прочетете какво казват сериозните автори в САЩ, Франция, Германия - нали те не са копейкаджии. Всички са на мнение, че Зеленски е провокирал тази война по искане на НАТО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Справедливост

    24 Яну 2024 12:10ч.

    Много сте прав.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • нали иска война, нали иска оръжия

    24 Яну 2024 10:55ч.

    Тия като Зеленски и неговите опекуни на Запад са много интересни, нагли и тъпи едновременно. Искат война, искат те да избиват хора, да събарят сгради и прочие. В същото време, ако от другата страна направят същото, реват като насрани бебета, че вижте, имало убити. Ами ще има. Като искате война и давате всеки месец тонове оръжия, за да продължи войната, вместо да подпишете мир, ще има. Французите казват - "На война като на война." Или побеждаваш и налагаш мирните договори, или губиш и се съобразяваш с победителя и неговите предложения. А като знаеш, че си по-слаб, се стремиш да решиш проблемите по мирен път и изобщо да не почваш война. Идеята да бомбардираш другия всеки ден, да избиваш жени, деца и бебета в териториите, населени с руснаци, и да искаш другия се съобразява с теб, при условие, че е значително по-силен, си е чисто малоумие. След това да почнеш война за кефа на друг, да губиш войната, но да тероризираш всички и целият свят да ти слугува, като на всичко отгоре налагаш условията, си е типично малоумно и може да се роди само в главата на наркоман.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • яко ги язди дяволът

    24 Яну 2024 11:55ч.

    Именно. Трудно е да се каже кой е по-нагъл изнудвач с простотиите и натрапването си - Зеленски (спрямо целия свят) или Пеевски (спрямо народа ни).

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Kubis

    24 Яну 2024 11:10ч.

    Зеления кървав Клоун е срамежлив? Срам го е да каже, че убитите са Бандеровци и Наемници преди всичко от Британия и Франция! Да наистина е срамежлив този убиец на мъжкото население в Украйна!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    24 Яну 2024 11:37ч.

    А нас за шо?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи