Русия съобщи, че украинците са атакували критични обекти на Запорожката АЕЦ

Русия съобщи, че украинците са атакували критични обекти на Запорожката АЕЦ

Украинските въоръжени сили обстрелваха критичната инфраструктура на Запорожката атомна електроцентрала. Това се съобщава в канала в Telegram на централата, предаде ТАСС.

"Регистриран е обстрел на обекти от критичната инфраструктура на станцията. В района на оградата, зад която са разположени резервоарите с дизелово гориво, беше пуснато взривно устройство без обшивка. Ако то беше попаднало в резервоарите - това можеше да доведе до печални последици", се казва в съобщението.

Телеграм каналът на станцията цитира и думите на директора на Запорожката АЕЦ Юрий Черничук, според когото то е пуснато от боен дрон. "Пуснато е устройство без обшивка, което не дава осколки. Увиват взривните вещества във фолио и ги пускат. Пуснаха ги на 5 метра от оградата на склада за гориво", каза той.

"Дизеловото гориво се използва и за осигуряване на работата на нашите аварийни дизелови генератори. Много чувствително място, унищожаването на тези резервоари и изтичането на гориво може да доведе, освен до пожар, до значително намаляване на резервите от дизелово гориво и съответно готовността за извънредни ситуации ще бъде намалена с порядъци", добави директорът.

Експертите от Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) в централата са били уведомени за обстрела. "Ние от своя страна гарантираме пълна безопасност на работата на станцията. За това има достатъчно висококвалифициран персонал“, допълват оттам.

Следвайте "Гласове" в Телеграм

Коментари

  • само 20% от българите одобряват путин

    14 Март 2024 10:47ч.

    Никоя уважаваща се медия не вярва на нищо от путинската пропаганда.А на ТАСС се доверяват само посочените в ника ми 20%.Винаги трябва да се набляга изрично, че гледната точка на тази медия е тази на само една пета част от нацията, несъмнено най-антибългарската.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Моите имена

    14 Март 2024 10:53ч.

    Това въобще изобщо не е вярно, с ти си долнопробен лъжец! 80-90 % от света прекрасно знае кой кой е и какво се Случва в Украина и не само там! Оди се пЕри! На чист шопски!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • кошлуковче

    14 Март 2024 12:05ч.

    Вервам само на официалната измамническа пропаганда на трите ни проатлантически, цереушки и еврогейски ТВ медии. Тъп съм едновременно като водещ и водеща на всяка от официално лъжливите правилни телевизии.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Куци Коньов

    14 Март 2024 14:33ч.

    То само 13% одобряват евроатлантягите Кирчо и Асенчо, а Шиши пък има рекордните 5% одобрение и 74% неодобрение... А как се наричаше държава, в която лидерите имат по има-няма 20% одобрение и над 60% неодобрение? Май "режим. Та на твоята пропаганда се доверяват само посочените от мен 13% кирчоидиоти. Винаги трябва да се набляга изрично, че гледната точка на такива като теб е тази на само една седма част от нацията, несъмнено най-антибългарската!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Красимир

    14 Март 2024 11:34ч.

    "само 20% от българите одобряват путин". Самото ти "твърдение" те определя като 100% идиот!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • БГ правителството подкредя днешна Украина, който се бори да му осигура...ЯДРЕНО ЗАМЪРСЯВАНЕ!

    14 Март 2024 11:58ч.

    Като се има пред вид, че в ЗАЕЦ има 6 реактора или 6000 ТОНА обогатен уран - три пъти повече, от кщолкото в Чернобилския реактор, то спирането на дизел-генераторите означава термично самовзривяване на тези 6000 тона уран и надлежно замърсяване на половината от Источна Европа, включително и нашата територия- Та за това се бори и ... днешното "българско"(!?????)правителство... Патриархът умря, Представи се пред Господ, Бог да ни пази от собствените ни глупци на власт!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи