Румен Радев: Време е заедно да потърсим път отвъд политическата немощ, корупцията и несигурността

Румен Радев: Време е заедно да потърсим път отвъд политическата немощ, корупцията и несигурността

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

Минути преди полунощ президентът Румен Радев направи традиционното си годишно обръщение. Държавният глава отчита, че светът изпраща изпълнена с рискове година. Според него войните се ожесточават, демокрацията преживява труден период, а на хоризонта се задават нови изпитания. През 2025 година президентът е убеден, че ще намерим мъдростта и силата да се справим с предизвикателствата и ще осъзнаем, че в епоха на глобални сътресения единението е пътят към опазването на Отечеството.

Цялото обръщение на президента:

Минути ни делят от Новата 2025-а година. Посрещаме я с близки на сърцето ни хора, с надежди и благопожелания. С обща вяра, че тя ще донесе здраве и просперитет.

Светът изпраща една изпълнена с рискове година. Войните се ожесточават, демокрацията преживява труден период, а на хоризонта се задават нови изпитания. Мирът, стабилността, свободата, честните избори, които до вчера изглеждаха гарантирани в Европа, днес са под въпрос. Парламентарните избори у нас също не откриха стратегическа перспектива за изход от хроничната политическа криза.

Кризите ни учат, че бъдещето е в задружните ни усилия, в активната позиция на всеки от нас при всеки житейски и политически избор. Без участието и контрола на гражданите, държавността отслабва и не може да им гарантира елементарни потребности, обществените и дори личните отношения се изострят, огромният ни потенциал като нация остава неоползотворен, а бъдещето ни става заложник на олигархични и котерийни интереси.

Време е заедно да потърсим път отвъд политическата немощ, корупцията и несигурността. Време е заедно да си поставим високи цели. Всеки ден хиляди сънародници - учени, инженери, хора на изкуството и будители, нашите олимпийци - с дух, воля и трудолюбие пишат новите страници от историята на Родината и ни дават увереност, че можем много повече.

Искам да изразя дълбоката си признателност към достойните българи от всички краища, вероизповедания и професии, които сбъдват с честен труд и умение своите съзидателни мечти и движат страната ни напред. Към всички родители, които отглеждат и възпитават децата на България.

Докато пълним чашите, нека не забравяме онези, които в празничната нощ са на работните си места, за да гарантират нашия живот, здраве и сигурност: медици, полицаи, военни, дежурни екипи.

Скъпи съотечественици,

2025-а година ще ни изправи пред нови предизвикателства. Убеден съм, че ще намерим мъдростта и силата да се справим с тях. Ще осъзнаем, че в епоха на глобални сътресения единението е пътят към опазването на Отечеството. Вярвам, че имаме таланта и волята да утвърдим България като силна, суверенна и благоденстваща държава на картата на Европа.

Пожелавам ви мир, здраве и вяра в доброто! Благословени да са всички достойни начинания и нека Новата година донесе всекиму радост и светлина! Нека прекрачим в нея с чисти помисли и да излезем от нея с високо вдигнати глави като хора и като българи.

Да ни е честита Новата 2025-а година!

 

 

 

Коментари

  • Учете турски

    01 Яну 2025 0:13ч.

    Време е да получаваме новогодишно приветствие от Султана.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тихомир Томов

    01 Яну 2025 0:29ч.

    Не става да сме заедно с криминалната приватизация и последвалата й европеизация !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дядо Иван

    01 Яну 2025 0:23ч.

    Борете се! Откупвайте се! Въставайте, като априлци! Иначе няма да дойда.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Буклук плешив с тебе, .....

    01 Яну 2025 0:27ч.

    ....домейна и бетонна Киро и Асен измамници и безочливата им котерия в България, проклет да си навеки!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Някак си вече не му вярвам и дума

    01 Яну 2025 0:34ч.

    Издъни се 6 пъти!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Скиора

    01 Яну 2025 1:12ч.

    С тиквата и свинята никога!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • доц. Карачибук

    01 Яну 2025 1:41ч.

    Най-хубавото в новогодишното обръщение на Радев бе неговият жестономичен превод. Затова не е нужно нито да слушате, нито да четете думите му. Спрете звука и внимателно следете само жестовете на прводачката. Тя показва най-същественото, видимо само чрез сърцето. Любопитно е, че още на 26-тата секунда преводачката потърка с пръст гърлото си, цитирайки любимата на Мунчо фраза: "Ждъ кажа на Руссиана и васс да заколи!".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зодия Прасе

    01 Яну 2025 13:14ч.

    На мене жестомимичният превод на Коледната литургия в храма "Св. Александър Невски" ми хареса повече. Преводачката се беше увлякла и преразказваше наред, включително и песнопенията. Забавно беше.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВИК

    01 Яну 2025 1:56ч.

    Леле, какво лаладжийско нищоказване. А, бе човеко, ти някаква фигура ли си от висшите етажи на властта или фигурата? Боже, и то си втори по ранг (значимост) във властовата йерархия! Няма ли да назовеш проблемите- външни и вътрешни, на които не да дадеш решение, а да настоиш да се вземат мерки от изпълнителната власт. Бля, бля кукла на конци, овъргаляна май във всякакви схеми. По празнословно новогодишно послание не е имало. Пфу! И Дачков, не трий! Честита Нова Година! Дано на пук на цялата управляваща сволач хоризонта малко да просветне. Бъдете здрави!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВИК

    01 Яну 2025 1:57ч.

    Не фигурата, а фигурант

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Lindentown

    01 Яну 2025 15:13ч.

    Че е лаладжийско, лаладжийско е, но ти май oще не си разбрал, че президенът стои най-високо в йерархията на държавната власт. То трябва малко да се познава държавното устройство, за да се коментира по темата. А Радев излезе наистина един голям лаладжия!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    01 Яну 2025 3:04ч.

    Тази година по мерак пропущих алегорията на празнодумеца...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мхм

    01 Яну 2025 3:37ч.

    Фурнаджийската лопата пак се превърта.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ники

    01 Яну 2025 8:41ч.

    Празнодумец,а някои овце си мечтаят за президентска република.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Александър

    01 Яну 2025 9:10ч.

    Абе защо забрави да бори мафията ? Трябва ежедневно да се извинява на българския народ заради тия ненормалници от Канада които назначи !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Имам лошо предчувствие

    01 Яну 2025 9:31ч.

    Този идиот се кани да ни яхне! И този...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • защо, на какво основание?

    01 Яну 2025 9:43ч.

    Цената на кравето масло у нас е двойно по-висока от тази в Германия. В западната държава пакет от 250 грама струва 2,19 евро, което е 4,27 лева за опаковка. За сравнение у нас, то се продава за 8-12 лева, пише "Телеграф".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мери

    01 Яну 2025 10:12ч.

    Не желая да ме поздравяват хора, които нарушават основния държавен закон, не ме интересува какво ще ми кажат. На добрите и почтени ЗА МНОГО ГОДИНИ, И ТО МИРНИ И БЛАГОСЛОВЕНИ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • n√Варна

    01 Яну 2025 10:56ч.

    След новогодишно (по Р. Бърнс) Червено вино снооощи пииих и нищо не ми стааанааа. И потно чело аааз изтрииих в перуката на Ааанааа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • разбрах, а ти?

    01 Яну 2025 11:42ч.

    Анадънму?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И понякога съвети

    01 Яну 2025 10:59ч.

    да се спасяваме по единично.Били слаби управниците пред чуждата сила,ама възнагражденията им хич не са слаби. И по единично ще ни няма след 10-20 години.Какво пише отгоре на Народното събрание?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Santana

    01 Яну 2025 11:04ч.

    За много години! Защо започвате годината с оплюване???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • С почит

    01 Яну 2025 11:56ч.

    И уважение към разума, достойнството и доблестта. п.п. А останалите, “те са хилави сноби..”

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • доц. Карачибук

    01 Яну 2025 15:07ч.

    Не бива да придиряме на бай Радев! Видимо е дори с невъоръжено око, че той се спихва.Това става полекичка, в темпо andante non troppo. Кожата на лицето се отпуска и то бавничко се превръща в лице на отгечен клоун. Погледът престава да е огнено бенгалски искрящ. Темето се оголва като самотна липа, простила се с есенните си листа. Върху главата натрапчиво се открояват само две нахално щръкнали уши. Ах къде се попиля младостта? Где са онези юначни младежки рамене с лейтенантски пагони? Къде изчезна мощният рев на изтребителите от летище Равнец? И онези нощи, в които младият пилот, ако не е вдигват по тревога в небето, вдига краката на своята любима. Те пътеуказателно сочат към полярна звезда, а момата мърка и стене като бяла мечка, внезапно обладана от морж с чин генера-майор. Искрящи спомени приятно гъдъличкащи небцето, същински мехурчета в чаша шампанско Veuve Clicquot. Ах с длетото тънко да не дълбем Радевоо сърце! Чудя се защо бай Радев отново не събра смелост да изрече най-искреното новогодишно приветствие: "Братя и сестри, не знам защо така станА, но до колене нагазихме в лайна. Да сте живи и здрави и дупе да ви яко!". Апрпо, с удоволствие бих видял жестономичния превод на това камбанно звънко послание.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    01 Яну 2025 16:11ч.

    Пичове и пич**, не знам какъв го искате, като това имаме, това сме сложили там, където е. Пробвали сме и друго, нали - да не изреждам. И на мен не ми харесва, че трабвало било да се впрегна заедно...с кого заедно бе Радев? Но да надаваме всеки път вой, че като сме бръкнали в торбата с пу**и сме извадили един..., ама той не ставал, е кво да прайм? Да бяхме оставили да ни натресат Цецка? Или оня с меките китки? Тва имаме, тва сме си надробили, тва си сърбаме. Не ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ттттт

    01 Яну 2025 16:15ч.

    Вдигни юмрук отново. Имаш опит.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Румен Мустафа Радев

    01 Яну 2025 17:16ч.

    ЦРУшникът Радев пак деликатно забрави за полския план ТРИМОРИЕ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "ПЪТЯТ НА КОПРИНКАТА"

    01 Яну 2025 17:19ч.

    Този колко е откраднал от далаверата БОТАШ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хм...

    01 Яну 2025 17:48ч.

    Нямаме нужда от поздрави от агенти на cia...ресто! Беги да се поздравявате с Деса..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Веска

    01 Яну 2025 18:40ч.

    Да се наричате демократичен свят, все едно аз да казвам, че аз съм милионер. " да утвърдим България като силна, суверенна и благоденстваща държава " - Да утвърдим ще рече, че това положение, в което се намираме е някакво постижение, което трябва да запазим. Държава под американски бази, пенсии от 660 лева за работили над 43 години хора, които не могат да отидат да изкарат зимата на топло в някоя резиденция. Държава в която от 1 януари се увеличават данъци, такси смет, цени на ток, вода и при това всеки ден да те облъчват по медиите, че ако оживееш до месец юли, ще ти увеличат пенсията с около 8-9 процента.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гальото

    01 Яну 2025 20:04ч.

    Приех обръщението на президента с отворено сърце, особено за обединението на народа. Но след като прочетох Вашите коментарии във форума разбрах, че единение никога няма да постигнем и сами до никъде няма да стигнем.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мхм

    02 Яну 2025 1:26ч.

    Дори парцала на ес е сложен по-близо до него, от българското знаме!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Валентин Илиев Ангелов

    02 Яну 2025 8:23ч.

    Думи , думи , думи , хвърляни в пространството , без съдържание .От негодникът президент.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи