Радев: Лъгаха ни, че еврото няма да оскъпи живота - сега ни лъжат, че няма опасност от Иран

Радев: Лъгаха ни, че еврото няма да оскъпи живота - сега ни лъжат, че няма опасност от Иран

Следвайте "Гласове" в PatreonТелеграм и Инстаграм 

„Миналата година ни лъгаха, че няма да има поскъпване с еврото. Сега ни лъжат, че няма пряка заплаха и проблем за България след ударите срещу Иран.“ Това заяви лидерът на формацията „Прогресивна България“ Румен Радев.

По думите му правителството трябва да „си извади главата от пясъка“ и откровено да признае, че страната е изправена пред сериозни икономически и енергийни изпитания.

„Домакинствата вече изнемогват след сметките от първите два месеца. Малкият бизнес също изнемогва“, посочи Радев.

Той настоя кабинетът да даде ясна информация за реалните запаси от суров петрол, горива и природен газ, както и да проследи ценообразуването на електроенергията от производителя до крайния потребител.

Радев изрази надежда страните от Г-7 да освободят стратегически резерви, за да бъде ограничен скокът на цените на петрола.

Според него президентът Илияна Йотова може да свика Консултативния съвет за национална сигурност, но преди това изпълнителната власт трябва да направи сериозен анализ на ситуацията.

„Тази едностранна интервенция без мандат на ООН – опитът показва – води до ескалация и до дълготрайна нестабилност. Ние вече сме жертва. Европа е най-голямата жертва. Инфлацията тръгна нагоре, има риск от тероризъм“, предупреди той.

Лидерът на „Прогресивна България“ допълни, че военната модернизация на България се е забавила, а в момента страната разчита на съседни държави за сигурността си.

По повод участието си в предстоящите парламентарни избори Радев заяви, че формацията му ще представи листите и програмата си в законовия срок.

„Най-шумните в искането да представя листите – а къде са техните листи?“, попита той.

„Не съм се крил. Ще участвам в листите. Ще бъда в парламента, а не от дивана“, подчерта Румен Радев.

Източници: бТВ, news.bg

 

 

Коментари

  • Без лъжа не можем

    10 Март 2026 13:30ч.

    А сега, лъжеха ни. Не ни лъжеха, за друго ни излъгаха, на въпроса Защо? никой не ни отговори честно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бойко Българоубиец, „Екзекуторът на 145-годишния български лев“ го чака възмездие.

    10 Март 2026 14:30ч.

    Чичо Сам извади Радев от ръкава си, подаде го на Нинова и тя го пусна на арената на политическия цирк като пРезидент. Скоро си показа истинския облик на верен натовски генерал, Триморец, защитник на евроатлантическите ценности чрез шарлатаните, списъка на които му подаде Посолството, направи ала-бала с изборите и препоръчаните от самия него пеперасти, в знак на благодарност, собствено му резнаха крилцата! Мислете за Радев като за Киро и Кокоро! Те са еднакви, от едно котило - либерасткото на Урсула и мумията Байдън!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А тъй!

    10 Март 2026 14:43ч.

    Точно казано!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Радев: Лъгаха ни, че еврото няма да оскъпи живота - сега ни лъжат, че няма опасност от Иран

    10 Март 2026 15:03ч.

    Ти къде беше и какво шправеше, мамин златен, когато ни лъжеха за еврото, а???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Лукави, мн.добре макър да знае че БОМБИТЕ

    10 Март 2026 15:08ч.

    за ВСУ оскотиха живота ни.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Иван

    10 Март 2026 15:24ч.

    А ти Радев, вместо да ги спреш или поне да се опиташ да спасиш Българския Лев им помогна! На думи не вярваме! Ти едно говориш, а точно обратното вършиш! Ние помним! Не сме толкова късопаметни, както си мислиш!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Ибан

    10 Март 2026 16:02ч.

    Ще гласувам за Радев

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Helleborus

    10 Март 2026 16:14ч.

    Радев пак е в ролята на жертва, а тя има единствената цел да призовава съчувствие и подкрепа. За успешният човек това е загуба на животоспасяващото време, в което трябва да извикаш неволята и да оправиш колата, преди да е мръкнало. Победителят в живота би прескочил момента с вайканията, а Радев повече ми прилича на принцеса, която трябва да я освобождаваме от дракона, за което постоянно дава сигнали. Колкото до това какво се прави със санкция и без санкция на съответните органи, Радев е най-лошият пример за зачитащ институциите, защото той всякога е третирал самата българска държава, с всичките й легитимни институции, като османски поробител, който трябва да се убива. Каква точно е разликата между юмрука на Радев и отношението на Тръмп, за когото старите безпомощни институции също са статукво?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мнение

    10 Март 2026 19:38ч.

    Имаше един тука, дето се беше кръстил "Гласувах за Величие"...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чакай да падне небето

    10 Март 2026 19:46ч.

    като гласуваш за Радев. Все се настъпва мотиката и все по-малко се учи от това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кхалед

    10 Март 2026 13:43ч.

    Наистина ли ви излъгаха ? Ако беше останал лева под Валутен Борд , цените пак щяха да вървят нагоре най малкото поради Войната. Молете се Войната да свърши бързо, защото иначе както казват циганите - умиргате прави.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ако беше останал лева под валутен борд, цените пак щяха да вървят нагоре заради емисията на инфлация от ФЕД и ЕЦБ, която трови целия свят от години, но щяхме да можем да се спасяваме поединично.

    10 Март 2026 14:46ч.

    Сега пак ще можем, Кхалед, но първо ще трябва да ви поизколим малко кхаледовците и да си върнем лева на излизане от ЕС и НАТО (които може сами да пукнат от само себе си, докато се натуткаме).

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 13:43

    10 Март 2026 14:59ч.

    Как са роднините ти в махалата

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ту-Туууу

    10 Март 2026 13:51ч.

    Чиба ве американски ПП-ейски агенте! Ще гориш в АДА за предателство към родината си! Кой отказа да инициира референдума за еврото? Кой сключи сделка с Боташ вместо да предоговори газ от Русия? Кой лансира ПП- най-големите крадци в историята на българската политика по отношение откраднато за единица време? Кой лъга народа, че имаме нужда от флашиви изтребители и поръча още 8 от тях чрез служебния си кабинет, докато ясно се вижда, че съвременната война се води с дронове и за парите пръснати за тия 8 бараки можеше да сме буквално сила в дроностроенето? Кой не спря да източва Българската Армия по време на служебните си правителства със същия интензитет, както по времето на ППДБ и Боко? Кой въведе зеления сертификат бе чучело? Кой бе келеме продажно? Тъжното е, че има толкова идиоти тук, че ще гласуват за теб и ще изгубим още 2-3 изборни цикъла и така до безкрая...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Същият лъжец си като Боко Тиквата. Огледален

    10 Март 2026 14:46ч.

    Не, лицемер подъл и нагъл, няма как да изместиш отговорността за това СОРОС ГЛОБАЛИСТКО ПРАВИТЕЛСТВО ОТ ТЕБ И МАШАТА ТИ ИЛИАНА ЙОТОВА! Няма толкова идиоти, които да вярват ахмашки, че ти, лъжецо Радев, нямаш нищо общо с направата на това ПОЗОРНО СОРОС ПРАВИТЕЛСТВО! Няма толкова малоумници да вярват на поредната ти декламация, че сглобката ти е виновна за всичко, че и за това правителство даже. Ти, нагъл лицемер, заедно с Доган, Костов, Прокопиев и Копринков, заедно с Боко зад кулисите, сътворихте тая Сорос помия, наречена правителство, а всъщност секта. Ти, който с твоите простоидиоти и десносектанти, с които УЖ се плюете, а сте си в симбиоза, сте подлоги на соросоидната либерална секта, си направихте тюрлюгювеч, който да ви съпортва по време на изборите и да делка ала-бала. Сега и да се правиш, че не си оттука, и че нямаш нищо общо с ПРЕДВАРИТЕЛНО сътвореното правителство, може да повярват само идиотите в България.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 13:51ч. - Браво за коментара, човеко! Подкрепяме споделеното напълно!

    10 Март 2026 15:04ч.

    Двуличника (Радев с двете лица, по Дойче веле) се изяви! Той за 9 години НЕ МОЖА да направи нищо добро за Българската нация за да подобри живота на Българите, факт от реалността!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ту-Туууу

    10 Март 2026 15:20ч.

    Аз ще гласувам за Радев

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гласувай си, крадецо на никове

    10 Март 2026 20:16ч.

    Щом като теб се стягат вкупом да гласуват повечето запасни офицери които познавам... Офицери от БНА! Прозвището "Многоликият Янус" много точно отговаря на реалния човек!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • един

    10 Март 2026 14:03ч.

    Лъгали ни, ама нали и ти Радев си за еврото, нали затова не разреши референдума, а сега си измиваш ръцете

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Какво точно означава изразът “Направихме ала-бала през президента”. Тук отговори дължи и Румен Радев.

    10 Март 2026 14:12ч.

    Кирил Петков: “Истината е, че цялата схема, която направихме, през всички тези години, интелектуалците са 7%. Направихме ала-бала през президента. Ако пуснеш народа да се презентира, ние трябва да сме 10% с ДБ и с всичко“. Аз съм дълбоко притеснен от част от твърденията на лидерите на “Промяната”, заявени по време на проведено онлайн заседание на Националния съвет на ПП. Изнесения от Руди Гела запис, въпреки неприязъна към личността му, налага отговорните институции да се самосезират светкавично и да отговорят на следните въпроси: ️Дали Румен Радев и ПП са се намесвали и как в изборния процес? ️Фалшифицирани ли са резултатите от изборите в полза на “Продължаваме промяната”? ️Какво точно означава изразът “Направихме ала-бала през президента”. Тук отговори дължи и Румен Радев.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Руди Гела

    10 Март 2026 14:50ч.

    Винаги съм съобщавал фундаментални лъжи. Не знам какво не ми харесвате? Интелект, изказ, значимост на изнесени факти, предателства? Просто вие сте КАВАЛИ без елеметарна сенситивност. Затова ще го духате. Unblock!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 14:50

    10 Март 2026 15:00ч.

    Всъщност ще го духате педроханите на изборите когато бъдете изхвърлени на бунището

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мечо Кух

    10 Март 2026 14:13ч.

    А ти РадеФФ, защо прееба първия опит на Израждане ьа Референдум с като знаеше, че ще стане така? Или сега те осени това прозреие?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Радев, кажи си!

    10 Март 2026 14:14ч.

    Румен Мустафа БОТАШ Радев спаси Боко Тиквата от пандиза! „През 2023 г. Гешев се обърна срещу Борисов и Пеевски и щеше да им повдига обвинения, когато те тръгнаха да го свалят. Направи го по най-глупавия начин — можеше да свърши тази работа стегнато, вместо да обикаля по Израел и САЩ, но се опита. Ами че Румен Радев подписа указа за освобождаването му на следващия ден, след като ВСС го освободи. Можеше да го задържи една седмица, две — няма срок. Можеше да го върне за ново прегласуване, а Гешев през това време щеше да си свърши работата. Така че когато Румен Радев вдигне следващия път юмрука на площада, го попитайте срещу кого го вдига този юмрук. Радев е изгоден на Пеевски и Борисов. Те вече са се договорили с него. То не остана някой, който да им е неизгоден.“

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • • Назаем от ГЛАСОВЕ и Р.Овч.

    10 Март 2026 14:16ч.

    Румен Радев е изцяло американски човек. Той говори едно, а прави съвсем друго. Това се вижда в поведението на служебните му правителства — и през енергетиката, и американското ядрено гориво, и през втората поръчка на американските изтребители Ф-16, и през поведението му след американския удар срещу ръководителите на АЕЦ „Козлодуй“, които ги вкараха в „Магнитски“. Това стана с неговото одобрение и активно съдействие. Само не ми казвайте, че сега се бори с Пеевски. Това е театър. „Не ме гледайте какво правя, слушайте ме какво говоря.“

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Радев

    10 Март 2026 14:20ч.

    а ти кога лъжеш? Когато каза че трябва да се пита народа, или когато не пусна референдума? Когато казваш, че Крим е руски, или когато казваш, че Русия е агресор? Когато казваш че трябва да се махне статуквото, или когато веднага след това казваш, че си готов да работиш с всички “за благото на България?” И още доста кога.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мислете, още не е забранено! Движение „Български изход“/"Булекзит"

    10 Март 2026 14:20ч.

    На вниманието на евроинтегратора Радев, бивш триморец: България е най-бедната държава в ЕС с минимална пенсия от 300 евро и минимална работна заплата от 625 евро.одобрението към Брюксел за първи път в историята е спаднало под 50% и вече е 46%.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Автор: Д-р Илия Илиев

    10 Март 2026 14:24ч.

    Образът, който се предлага на публиката за Радев е архетипен - Героят „Шарлатани“, „отровници“ - реплики, които трудно се вписват в образа на дистанцирания държавник. От години върху Радев се изливат кофи с напълно кухото твърдение, че бил „руски човек“, „путинист“ и прочие злонамерено лепнати етикети. Това не просто не е вярно - то е опровергано многократно от собственото му политическо поведение и публични ангажименти. През 2021 г. президентът на САЩ Байдън във видеообръщение посочи кои лица стават за висши управници у нас - сред тях бяха Румен Радев и Кирил Петков. През 2022 г. бе посочено, че Радев „нито е глупав, нито наивен“ и че не се е „подлъгал“ да подкрепя активно т. нар. харвардци, а е бил подтикнат към това от онези среди, които подготвят и прокарват на власт в подчинени държави удобни за тях фигури. През април 2023 г. бе зададен и риторичният въпрос дали Радев не е „стриктен триморец и синхронист на американската линия“. ТРУД

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Още един труден въпрос

    10 Март 2026 14:27ч.

    Ако си против ПП, означава ли, че си за Пеевски и Борисов? И: ако си против Борисов и Пеевски, трябва ли да си за ПП? И един много лесен въпрос накрая: кой вкара ПП и Кирчо във властта?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • НРБ

    10 Март 2026 14:32ч.

    Най-голямата лъжа е в името на тази незаконна псевдодържавица.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВИК

    10 Март 2026 14:32ч.

    Радев, Радев! Стига с тези общи популистки нищоказвания. Демагог, демагог, ама до време стадото безкритично кима глава. Няма ли да мъцнеш нещо по тясната ти специалност- летища, самолети, агресори, войни или спец.операции, нац.сигурност и т.н. Напечено е, ама много, за оцеляването на българското племе, а ти лееш ли лееш баналности. Ма, май толкова ти се позволява.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 14:32ч. - Браво за точното мнение, подкрепяме напълно споделеното!

    10 Март 2026 15:09ч.

    Можеше Радев едно добро нещо да направи - референдум за задължителна военна служба за 3 месеца или 1 учебен семестър да предложи, както правят вече в Хърватия! Ама някой не му позволява ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA

    10 Март 2026 14:38ч.

    Радев е двоен агент, хем съветски генерал, хем продукт на Нато, за съжаление не се получи нито едно от двете, ако се съмнявате питайте жена му.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA 10 Март 2026 14:38ч., не се шегуваЙ!

    10 Март 2026 14:55ч.

    - Години наред Румен Радев бе легендиран от статуквото като "русофил" и "националист". Грешка. Човекът е натовски офицер. НАТО нямаше да го допусне до президентския стол, ако се съмняваше в лоялността му. - Легендата за "русофилията" бе нужна, за да разшири максимално електоралното ветрило на Радев в посока патриоти и консерватори. - Подразбрах, че Радев е в плен на соросоизма още през 2016 г., когато се яви на изборите в двойка с Илияна Йотова. Нейното име изтече след евродепутатите, субсидирани тайно от фондациите на Сорос, за да прокарват идеите на "отворените общества" в европарламента.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA

    10 Март 2026 15:02ч.

    Затова и ще гласувам за Радев

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • сНЕМАНЕ НА АНАМНЕЗА

    10 Март 2026 15:04ч.

    Космата, ти си за усмирителна риза, ама сАвецка и по възможност зад Полярния кръг. Как така е савецки генерал, ма не го бил получил?????! Ти си жертв ана много силни токове, поради което са ти изгорели слабите токове! Пълен ненормалник!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Най-големия виц

    10 Март 2026 15:01ч.

    Радефф е нй-големия виц. ПроС шапкар и абсолтен страхливец.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA

    10 Март 2026 15:03ч.

    Не,най големият виц е Ококорения ПеДрохан и неговата сбирщина корумпета

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Като гледам така дотук

    10 Март 2026 15:03ч.

    Терзиев и Гюров се още по големи вицове

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA 10 Март 2026 15:02ч. Затова и ще гласувам за Радев

    10 Март 2026 15:06ч.

    РОСЕН МИЛЕНОВ: РЕГИСТРИРАХМЕ ДВИЖЕНИЕ НА НЕПАРТИЙНИТЕ КАНДИДАТИ, ТОЕСТ НА ГРАЖДАНИТЕ https://www.youtube.com/watch?v=ObWJZpOXijs Канал 3 28,1 хил. абонати

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ти си същия

    10 Март 2026 15:08ч.

    ЦИТИРАМ -- Президентът Румен Радев отряза "Възраждане" по отношение на идеята ѝ да бъде свикан референдум за влизането на България в еврозоната. Това стана по време на консултациите преди връчването на първия мандат за съставяне на правителство.....09 ноември 2022

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Еврокомисар

    10 Март 2026 15:17ч.

    Радев изпълни всичко по плана за влизане в Шенген и приемането на еврото.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Регресивна България

    10 Март 2026 15:18ч.

    Вече имаме Ф16 и американци летят над София. Очакваме и първите американски депутати в парламента (поправената конституция го позволява).

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гласове: Техеран към Фон дер Лайен: Къде беше гласът ви, когато бяха избити 170 невинни ирански деца?

    10 Март 2026 15:28ч.

    Къде беше гласът на Радев и Илияна СОРОС Йотова, когато бяха избити 170 невинни ирански ?деца?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Иван

    10 Март 2026 15:37ч.

    За съжаление Радев се оказа по-голям шарлатанин от неговите ПП-парлатани! Най-смешното и тъжно в същност е, че все още се намират идиоти, които ще гласуват за него с мисълта, че правят нещо добро за България

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Ибан

    10 Март 2026 15:40ч.

    Но важното е да има общ фронт СРЕЩУ Продължаваме Педофилията така че ще гласувам за Радев

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Иван

    10 Март 2026 20:35ч.

    Че те са двете страни на една и съща монета бе колега! Днес дори Трайчо ТрачооFF е защитил безумния догвор с Боташ и, че щял да го доизкусурява, сякаш турчелята са щури за да се откажат от чиста печалба по 560 000 $ на ден без да си мръднат пръста!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • бай Пешо

    10 Март 2026 15:39ч.

    Абе, най-добре да дойдат танковете... македонските, и двата наведнъж!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA

    10 Март 2026 15:42ч.

    Не вярвам някой да лети с руснаците на миг-29 и да не е техен човек.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • сНЕМАНЕ НА АНАМНЕЗА

    10 Март 2026 15:52ч.

    Космата, съвсем си превър\тел. Иди на електронкаджия да ти провери платките! Знам от сигурно място, че едно време Радев е писал молба во Бай Тошо да му разреши да лети на ф15, ама не била одобрена.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • като стана дума за електронаджии...

    10 Март 2026 20:40ч.

    Я гледай какво правят "братята" украинци, военни пенсионери (32 и 42 годишни): https://obektivno.bg/dvama-ukrainczi-sa-zadarzhani-za-shpionazh-kraj-voenen-obekt-v-balgariya/ търгуват с платки и полупроводници, докато си папкат от държавната издръжка за укр. бежанци у нас... Това са електронаджии.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хаджи Тошко Балабанов

    10 Март 2026 15:50ч.

    Всички коментирали дотук от сектата на лама Буцю и лама Шиши да се гръмнат. Немедлено!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Priest

    10 Март 2026 16:23ч.

    Тоя па, все го лъжат … добре, че не е жена … :)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • С гола тиква

    10 Март 2026 16:33ч.

    е трудно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Румен Ряпата, въобще не е персонално отговорен,...

    10 Март 2026 16:45ч.

    .....че България остана без национална валута и финансов суверенитет! Чист, като сълза

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Съдбата

    10 Март 2026 16:47ч.

    Не съм изненадан, че публиката тук не реагира с особена симпатия към Радев. Определени изказвания са дори твърде остри и се ползват "непозволени" от сайта думички. Обаче, Дачков не трие! Може би още не е започвал да трие, а може и аз да не съм проследил изчерпателно. Все пак, запомнете това! Триенето има не само устройствено, но и политическо значение! Връщам се малко по-назад и споделям, че в интервал от 10 дни бяха изтрити 2 мои доста внимателно формулирани постинга, засягащи идващите избори. Не бях (съм) особено любезен към Радев, защото той в нито един момент не е дал обяснение, коментар по свои НАПЪЛНО НЕПРИЕМЛИВО БИЕЩИТЕ СЕ и СМУЩАВАЩИ ПОЗИЦИИ, давайки едновременно НЕРЕАЛИСТИЧНИ И СТРАННИ акценти. Не съм използвал нито една обидна дума, дори окуражавах тези, които не намират своето представителство, да си дадат гласа за Радев, за да не иде той при изродите или да не разреши да натежат изродски гласове на индоктринирани или користолюбци. Едновременно с това заявявах, че аз лично ще гласувам за ВЪЗРАЖДАНЕ, без да правя пропаганда. Напълно осъзнавам смисъла и възможните (всъщност - сигурните) ПОСЛЕДИЦИ! Дачков последователно ТРИЕ! Стори ми се изначално странно, защото Дачков веднъж на предходни избори заяви в ефир, че той самият ще гласува за Възраждане. Откъде дойде това ожесточаване и агресия?! Цялостната картина вече категорично доказва, че съм трит заради именно Възраждане. Я. Дачков изглежда не е привърженик на Радев, защото иначе и настоящата тема щеше да изглежда като гола сеч! Остава другото обяснение - Дачков изпълнява договорен ангажимент към противници и на РАДЕВ, и на ВЪЗРАЖДАНЕ. Оцеляването в този труден и сбъркан свят не е лесно и аз не го коря, но друго обяснение на тази етап няма. Логически това се връзва чудесно със затварянето на форума през втората половина на миналата година, което очевидно беше насочено към агресивно запушване на устите на противниците на еврото. Всички следи водеха натам! Кой възложи и плати на Дачков да ни отреже езиците. Трите ресурсни политически сили са ясни! Дори ми е противно да ги споменавам, но не бива да забравяте, че има и една четвърта възможност, която отдавна е сложила крак на това място, макар и скоро да не се е показвала пряко, осъзнавайки че предизвиква отвращение. Това са кръгове около т.н. социалистически либерал-глобалисти, олицетворявани от Вигенин, Пенкова, Станишев! Ще публикувам по-долу и единия си постинг буквално, за да се убедите, че не си измислям. Нека ме опровергаят!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    10 Март 2026 16:55ч.

    Kak e сбирщината, пикае ли газ? Давайте, давайте, че трябва, а няма! Само избягвайте конкретики - напр., че пречел за референдумите на Костя, че има история, факти...и ставате съвсем смешни! По скоро жалки!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гандЮ

    10 Март 2026 19:44ч.

    Какви факти, каква история, смешник?! Май ти трябва да си припомниш историята и фактите, достатъчно близък е хоризонта - 4-5 години насам. Обратното означава, че или те гони склерозата, или не ти отърва. И колкото и да ехидничиш, "референдумите на Костя" бяха подкрепени от 604 000 граждани и мнозинството щеше също да ги подкрепи ако референдумът не бе прецакан от твоя гуру-мошеник и останалите мафиоти, срещу които уж се борел.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    10 Март 2026 19:58ч.

    Aнонимник тъп, референдумут на Костя с онези 600К бе отказан да се разгледа даже от НС, не от Радев бе глупак! Радев референдуми нити приема, нито отхвърля тъпаци - четете Конституцията, дементни парчета! И за това основно си бе виновен точно гаурляйтерът ти Костя, че формулира тъп въпрос на който се вързаяха стотици хиляди - факт! Колко факти искате още овце?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • загрижен фелдшер

    10 Март 2026 20:17ч.

    Тоя горе от 19:58 много нервен, ще вземе да спука яремната вена от напъване ))

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    10 Март 2026 20:33ч.

    Не бЕри грижа санитарче, преживявал съм ги десетки като теб, виж там...себе си оправи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди, приятелска препоръка

    10 Март 2026 20:54ч.

    прочети коментара @ съвсем точно припомня каквото се случи - Възраждане внесоха подписите, опитаха се да поискат провеждането на референдум в Пленарна Зала, но не им достигнаха гласове, защото депутатуте на БСП се въздържаха (Корнелия Нинова си беше европейка по онова време и не искаше да си затвара възможности за работа на ниво ЕС). Възраждане влязоха при Президента с молба да насрочи референдум, защото имаха достатъчно подписи. Румбата им каза: "Няма как да стане! Обещали сме!" И НЕГОВИЯТ СЪВЕТНИК АТАНАС ПЕКАНОВ НАРЕДИ ДА ЗАПОЧНАТ СЕЧЕНЕ НА БЪЛГАРСКИ ЕВРОМОНЕТИ

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 89 милиона лева насякоха на БГ евро монети още тогава

    10 Март 2026 21:04ч.

    докато Възраждане се опитваха всячески да бъде насрочен и проведен референдума! Още на 9 ноември 2022 година се случи това, колегата го е написал в 15:08ч.!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Диков

    11 Март 2026 9:14ч.

    Каква е тая твоя неистова омраза към "Възраждане" и лично към Костадин? Прекрасно знаеш, че въпросът за референдума може да бъде променян от НС. Не е проблемът в него, а в милионите като теб, негласуващи или гласуващи против спасението на Родината от неминуема гибел поради глупост и злоба.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коко

    10 Март 2026 17:04ч.

    По голям лъжец от г-н Радев няма, надминава и ПП. Този Радев, който направихме милионер, плащайки му заплата и разходи за живот( квартира -резиденцив, ток, парно, коли ) , а той подаде оставка, защото иска повече ВСАТС. Този честен Радев, който краде от гласовете на БСП, която го подкрепи за президент. Този Радев говори за лъжа!! Наглост . Питам, кой нормален българин ще гласува за лъжец?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA

    10 Март 2026 17:09ч.

    Никой не може да надмине Пълни Профани по лъжи и корупция.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA

    10 Март 2026 17:48ч.

    Защо Шиши Магнитски изведнъж спря да нарича Радев "мистър Кеш"?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Лъгаха ни...

    10 Март 2026 17:19ч.

    Ама популистко изхвъргане! Първо, него не са го лъгали. Второ, мен не ме излъгаха, аз си го знаех. С приликите обаче дотук.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Съдбата

    10 Март 2026 17:33ч.

    Много интересна картина ми се върти в главата. Първи работен ден на следващия парламент. БХ седи на първи стол от лявата страна на централния блок с поглед към президиума. Радев също е на работа като депутат,той пък е седнал няколко стола встрани на същия първи ред. За да се подсили впечатлението, някакви младежи, шегобийци от депутатския миманс носят и подават на БХ един волан от стар Москвич. Очите на БХ светват и той започва да издава специфични звуци: Ръм-ръм, представяйки си, как е подкарал залата с 200. Радев, за да не остане назад, получава от младежите пилотски щурвал, от не знам какво си. Каквото са намерили, горките! Той поглежда снизходително и презрително към БХ, после усърдно започва да върти насам-натам и едновременно вика: Фиу-фиу! Очертава се това е върховата точка в битуването на парламента. Не ви ли се вярва?! Всички проучвания подсказват категорично, че Радев трябва да стане ортак или с психарите от ппдб или с геппардите на БХ. Кой от двата варианта е по-добрият?! иЛИ ПЪК ДА ГИ ФИНТИРА И ДВАТА ОТБОРА И В ТАЙНА ДОБА ДА СТАНЕ ПРИЯТЕЛ С ОНЗИ, ДЕТО МУ ВИКАШЕ: Мистър Кеш?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гепарди

    10 Март 2026 18:07ч.

    Е ти много ги издигна тия тапири и мравояди.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ала-бала

    10 Март 2026 19:55ч.

    Не ги мисли, всички ще играят заедно, а пред камерите ще театралничат. Накрая ще дойде Горския от Възраждане и ще им набие канчетата. Колкото и да не им се вярва на някои. То и едно време едва ли някой е очаквал, че шепа комунисти, довчера разстрелвани, колени и бесени, ще вземат цялата власт, а т.нар. елит на подсъдимата скамейка ще слуша смъртната си присъда. Настоящият "елит" актьори и задкулисни ментори ще се науправлява и ще изпие горчивата чаша докрай.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • може за друго да е лъгал, но

    10 Март 2026 17:33ч.

    човекът обеща да ни докара фабрика за…барут за НАТО и сдържа обещанието си. Нищо, че това производство е изключителен замърсител на околната среда. Какво разбира Ганю.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Иван

    10 Март 2026 20:46ч.

    То за завода за барут имаше спор между Бойко-българоубиец и убиец на Българския Лев и Тримореца- Боташ-Радев та не е ясно, кой има по-големи заслуги

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Ибан

    10 Март 2026 20:49ч.

    Важното е да се гласува масово СРЕЩУ Продължаваме Педофилията

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Analizator

    10 Март 2026 17:35ч.

    Много си лъган!!! Шарлатани те лъгаха, за еврото те лъгаха! Наивник, брейй! Най-големия лъжец си ти! Другите си признаха, че са еничари. Ти подписа закона за еврото! Не наложи вето за еврото и за помощта за Украйна!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А ти не излъга ли?

    10 Март 2026 17:54ч.

    И Радев излъга българския народ. Беше му поверен най-представителния пост в държавата, а той дезертира от него. Заклел се бе да представлява и да служи на българския народ , а служеше само на себе си и на своите задокеански господари. Нека някой ми посочи едно добро нещо, което е направил за България и българския народ през тези 9 години, в които му бе поверена ролята да бъде президент на България.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Марс

    10 Март 2026 17:55ч.

    радев направи едно коремно без да лъже, и 50 лицеви без да излъже за 8 години не е малко!!!!Не е малко!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Марс

    10 Март 2026 18:27ч.

    Затова ще гласувам за Радев

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Като се ослушваме,

    10 Март 2026 17:55ч.

    претенциите ни някак увисват.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Марс

    10 Март 2026 17:58ч.

    Ако Радев беше Турски политик. Щеше да каже лъгаха ви че ако не приемем Еврото цените няма да се покачат, не приехме Еврото цените покачиха ли се? Покачиха се! Сега ви лъжат че няма заплаха за Турция от Иран. Има ли заплаха? Има

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хехехе, гълъбчета две

    10 Март 2026 18:10ч.

    На снимчицата в антрефилето забелязвате ли едно гълъбче вляво? Ау, ама това Гълъб, бе, тц тц тц

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ала-бала

    10 Март 2026 19:20ч.

    с машините - чакаме развръзката, която днес беше обещана. Иначе този е по-ала-бала и от врътката с изборните машини.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Значи Радев 9 години е хранен от българския народ, но той не помогна на народа си

    10 Март 2026 19:23ч.

    За щастливото евро, заради което днес опъваме вратове (много преди Иран) цените на стоки и услуги скочиха 2 пъти, спестяванията на хората кръцнаха с 2 пъти по-малко,..... а въвеждането на еврото и сеченето на евромонетите ЗАПОЧНА НЕГОВИЯТ ПЕКАНОВ, 31-годишното вицепремиерче в служебното на Радев. Така че много непочтено мрънкане и хленчене, че другите лидери са виновни, а Румбата света вода ненапита. .... п.с. В нито един сайт, нито едно позитивно мнение в подкрепа на "прогресиста" от село Славяново.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Analizator

    10 Март 2026 19:31ч.

    С толкова критика как ще му нагласят 32 %?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Смех

    10 Март 2026 22:12ч.

    С толкова критика от кого ? От един трол дето е напраскал две трети от коментарите ли ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Димитров

    10 Март 2026 19:27ч.

    Ще гласувам за Радефф, защото: - Безкростно настани ПП на политическия трон - Е и беше за приемане на еврото - Блокира народен референдум - Появи се нула пъти на протестите против еврозоната - Описва политическата си програма с изчерпателното "лъгаха ни" - Не е небходимо да дефинира проблемите на България - Ще покаже екипа и кандидат-депутатите си след изборите - Изкрал е допълнително евроатлантическо обучение в сверата на "Ала Бала" ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Димитров

    10 Март 2026 20:18ч.

    Най важното е на изборите да гласуваме масово СРЕЩУ Продължаваме Педофилията

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Миловидна

    10 Март 2026 19:39ч.

    Не се съмнявам,че Радев е тръгнал с добри намерения.Но както е казал писателят Хайтов, едно е да искаш ,съвсем друго е да можеш и да го направиш.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    10 Март 2026 20:37ч.

    Така е, нещо подобно е казал писателят Хайтов, но да не се уточняваме сега - да, друго е на практика. Както и за тези - облайващите псета - те откъде знаят как ще бъде? Така им казва чобанина?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пълен миризлив ПОМИЯР

    10 Март 2026 20:54ч.

    Радев имаше 9 години еднолично да свика референдум за Еврото - НЕ ГО НАПРАВИ. Не бъдете овце, Радев е Американска марионетка - тотално мекотело.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    10 Март 2026 21:45ч.

    Непълни миризлив помиярино, защо трябваше да го прави - за да ви начеше крастата ли? Нали вие се опитвахте да си я начешете, е - осрахте ли се? Осрахте се! Дори един референдум не можахте да формулирате така, че да бъде неоспоримо приет. Неграмотници - не се опитвайте да си бършете лайняния гъз с други, зер ставате още по насрани и ще си го получите на изборите. И като сте толкова ербап - пишете си никовете бе, че барем да има с кого да се гаврим след 19-и Април. Що ви е страх а?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Смех

    10 Март 2026 22:10ч.

    Бай Гандьо,откакто те заразиха с гейство на Петрохан звучиш истерично

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Доктор Хаос психиатър

    10 Март 2026 22:35ч.

    Ганди! Що не ходиш да бълбукаш скудоумията си при колегите си Хитлер и Наполеон и останалите идиоти в Карлуково? И този път няма да пропусна да кажа на колегите си, да ти стегнат по-здраво усмирителната риза, както и намордника за да ухапеш някого.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    10 Март 2026 22:38ч.

    Пикаете ли газчица? Пикайте, пикайте, друго не ви остава! Пък и малко ви остава! Разни несретници ви обещават към 6%...ама не им вервайте много де!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    10 Март 2026 23:12ч.

    Като го няма лама Калушев и няма кой да ми намести аналната чакра,затова съм превъртял от гейство :(

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MATA

    10 Март 2026 22:14ч.

    Бърза АйПи проверка показва че над две трети от коментарите са от едни и същи два АйПи адреса - ПеПерастките тролчета ли са това ? Само те могат да са толкова тъпи хахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Радев, че нали вие

    11 Март 2026 3:09ч.

    9 години подкрепяхте Юрокопейката и унищожаването на българската национална единица. Разбирайки че Докладът ще е положителен, тогава поискахте отлагане, с една година. Къде бяхте като се гавриха с Конституцията? Къде бяхте като Територията остана без граници? Къде бяхте като затриваха ТЕЦ-ове с квотите и подписване борса ток по ПВУ? Къде бяхте при походите за неутралитет? Къде бяхте като от 2020 започна чудовищната инфлация и повишаване на цени? Къде бяхте като унищожиха ПАВЕЦ? Къде бяхте като санкциите реално унищожават Козлодуй: неподходящо гориво, течове в парогенератор, некачествени мембрани? Износ на евтин ток за Молдова, Укр., Македония, обща енергийна мрежа на ЕС, докато българският пенсионер се чуди как да плати сметките от 350 евро за ток. Къде бяхте, когато фото и перки унищожиха българската земя и вдигнаха драстично цените на електроенергията и унищожават ел. инфраструктура, заради тях са високите сметки и колебания в напрежението. Къде бяхте при пожарите и безводията, вдигане на цена вода София до 4 лв. кубик, а идва под наклон и не е с питейни качества. За 7 и 8 блок няма да говорим, договорът е скандален, цената му ще стигне 120 милиарда лева, само площадката ОЯГ ще е десет милиарда лева. Къде бяхте като депутатите ще си увеличават заплатите на всеки 3 месеца и взимат скандалните между 15 и 30 000 лв. плюс субсидии, участия в Комисии. 20 милиарда заеми за заплати на бюджетници, с по 30 000 лв. заплати, индексации по 5%, това са 1500 лв. повишение месечно, 650 000 бюджетника. Реално купуване на бюджетен вот. Вярно ли е, че в договор Боташ фигурира износ на българска вода? На Жълтопаветните новите дивотии, щяли да внасят ВЕИ-та енергия от Турция, това им било предоговарянето за Боташ. Нови комисионни за Трайков и компания. Живеем на Територия със затихващи функции и загиващ народ,вече сме 5 милиона и половина, 45% липсващо население за 35 години. Изобщо не участвайте на изборите, нищо няма да направите дори с мнозинство, защото сте част от Блатото, ако не бяхте щяхте да си подадете оставката много по рано и да поведете народът, сега е късно, много късно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    11 Март 2026 5:48ч.

    Радев стартира като глашатай на лъжи. Разбира ли че зове да се съкращава публичния сектор, да се намаляват заплатите в публичния сектор, да се намаляват пенсиите. Инфлация се бори със свиване на потребление.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 9 години го лъгали! Не е бил президент, ами ку.. кромидова глава!

    11 Март 2026 6:15ч.

    Безсрамен зелен чорап.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 9 години го лъгали! Не е бил президент, ами ку.. кромидова глава!

    11 Март 2026 6:15ч.

    Безсрамен зелен чорап.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи