Путин: Западът започва да оценява реалистично ситуацията около Украйна и променя риториката си към Русия, което е похвално

Путин: Западът започва да оценява реалистично ситуацията около Украйна и променя риториката си към Русия, което е похвално

Западът започва да оценява реалистично ситуацията около Украйна и променя риториката си към Русия, което заслужава похвала, заяви руският президент Владимир Путин. Градусът на конфронтация между Русия и Запада още не е намалял, добави той. По думите му, Русия не се е отказала от контакти с Украйна по определени инициативи, но в каквито и да е преговори тя няма да навреди на своите интереси. Украйна вече два пъти, с посредничеството на Турция, се е обръщала към Русия с предложения, но веднага се е отказвала от собствените си инициативи. Това заяви руският президент Владимир Путин в интервю за предаването "60 минути", чийто анонс беше показан по канала "Россия-1". 

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган предаде на Руската федерация нови предложения за контакти с Киев на срещата на върха на БРИКС в Казан. Те касаеха въпросите на корабоплаването в Черно море и „някои други“ въпроси, каза руският президент Владимир Путин. То добави, че скоро ще се запознае с предложенията, постъпили с посредничеството на Турция. „Да видим, ние никога не сме се отказвали от това (възможността за договореност с Киев). Просто винаги сме изхождали от това, че във всякакви договорености трябва да се зачитат руските интереси“, подчерта той. Путин отбеляза, че друго важно условие е спазването на сключените споразумения. „Когато се разбрахме (…) да продължим контактите по тази тема, ден по-късно украинските партньори изведнъж обявиха, че не са готови“, даде за пример руският лидер.

Твърде рано е да се каже за какво могат да се договорят Русия и Украйна, Москва и Киев не водят съществени преговори, каза руският президент Владимир Путин.

Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) правят опити да деблокират обкръжението на своите подразделения в Курска област, но вече са загубили стабилно управления над тях. „Сега се правят опити за пробиване на блокадата. Хората, които са обкръжени, дори не разбират, че са обкръжени. Защото, съдейки по информацията, която имаме, стабилното командване и управление на войските е загубено“, каза руският президент. Ден по-рано той съобщи, че около 2000 украински военни са обкръжени в Курска област.

Руските въоръжени сили провеждат настъпателни операции по всички направления. „Казахте, че се водят настъпателни действия по цялата линия на бойно съприкосновение – да, някъде повече, някъде по-малко. Е, да кажем, че в Херсонското направление е по-малко, линията там е стабилна, въпреки че и там има известен напредък. Целият напредък е в полза на руската армия“, каза Владимир Путин. „Южната групировка, Източната групировка - момчетата воюват много добре, практиката идва с умението да се използва съвременна техника, с умението бързо да се реагира на използването на същата техника от противника“, описа той ситуацията на фронта.

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари

  • неконвенционално

    25 Окт 2024 11:56ч.

    Днес се съобщава за друг прецедент - загубено е напълно управлението на войските на ВСУ, отбраняващи Кременная, Луганска област. Явно в кампанията са включени нови РЕБ- и др. под. оръжия, които до този момент светът не е виждал. При всички случаи става дума за тотално разстройство на свръзката, но е възможно да става дума за предаване на фалшифицирани сигнали относно бойната обстановка, при която обаче подразделенията на терен изпадат в заблуда и грешно изпълняват поставените задачи от командването и щабовете.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • GeorgeLot

    25 Окт 2024 12:07ч.

    President of Russia support Kamala Harris https://www.oklahoman.com/story/news/2024/09/06/did-vladimir-putin-endorse-kamala-harris-fact-check-conference-comment-russia/75106285007/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    25 Окт 2024 14:12ч.

    "President of Russia support Kamala Harris" -> Me too. My candidate is also Кamala.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Джон

    25 Окт 2024 14:58ч.

    Ти си ПУТИНИСТ и РУСОФИЛ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • лонгър

    25 Окт 2024 12:14ч.

    Руският публицист Ростислав Ишченко анализира и коментира рухващата деконструкцията на самата метафизика на западния икономически хегемонизъм, което в контекста на този материал и обяснява ироничната снизходителност на руския президент В. Путин към оказващия се в небрано лозе и абсолютно неподготвен за предстоящото Запад - https://ukraina.ru/20241024/1058345297.html

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • д-р Илко Семерджиев, зъболекар-импресионист

    25 Окт 2024 13:35ч.

    Почему Сталин терпел Хрущёва, или 50 оттенков Никиты Сергеевича https://www.youtube.com/watch?v=78gYnLGrrB8 Радио АВРОРА 9.0 124 хил. абонати

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    25 Окт 2024 13:36ч.

    25 % лихва лихва на година по ипотекита си мужика, бе копейка.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател13

    25 Окт 2024 16:14ч.

    @мужик Кухчо, искам да те поздравя с безапелационното завоювано звание- тъпчо. Лихвите по ипотеките в Русия са от 2 до 25%. Капиш?Има програми при които е 2%-3%. Какви са тези програми си потърси в мрежата. Има програми и при които е 5-6%. Има и 25% на свободния пазар ако бързаш да летиш на почивка в Турция. И още нещо още по-интересно мили ми тъпчо. По-голямата част от държавните фирми започват да намаляват владението си до контролния пакет акции и всичко останало на пазара.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    25 Окт 2024 16:25ч.

    Има на 0 % даже, когато си пушечно месо на фронта.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател13

    25 Окт 2024 17:54ч.

    Да, това е така. За Бог да прости дет се вика.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Керпеден

    25 Окт 2024 12:21ч.

    Стара като света тактика: Вместо челен сблъсък и градски боеве, обход по фланговете, клещи за логистиката и оставяне на прострелван коридор с достъпното на терен въоръжение- стрелково, артилерия и миномети. Спасение все пак има: позивната "ВОЛГА" или белия байрак... Останалото е марш към "вечните полета на небитието". Тактиката се пролага успешно понастоящем в три града: Селидово, Горняк и Часов Яр. На ред е Курахово където върви обхода.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ФЪРКАТИЧКО

    25 Окт 2024 13:30ч.

    Поредните путински чиновници, затънали до шия в корупция, са задържани https://zavtra.ru/events/v_chetverg_sotrudniki_fsb_skrutili_bivshego_i_dejstvuyushego_zamov_glavi_minenergo_rf

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • PaZведка

    25 Окт 2024 14:36ч.

    Арестуван е шеф на ТЦК в Одесса. Обвинен че прехвърлял нелегално военнозадължени в Приднестровието. Кокаинчик забрани и разформирова медицинските комисии установяващи здравословна годност на военнозадължени лица заради корупция. Радата на 404 се готви да превърне във военно задължени лица и жените, наред с лицата от мъжки пол между 14 и 60 годишна възраст. За 1 млрд дол. военна помощ от САЩ липсва документално потвърждение за предоставяне, гръмна днес в СМИ изявление на главния инспектор на Пентагона!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Комментарий к текущим событиям от 24 10 2024. Михаил Хазин

    25 Окт 2024 13:33ч.

    https://www.youtube.com/watch?v=5QwQhh7MvNI

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    25 Окт 2024 13:35ч.

    1000 дена станаха ли, бе копейки.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Dude, 975-й день СВО.

    25 Окт 2024 13:38ч.

    https://svpressa.ru/war21/article/434514/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Понеже губят битката за бъдещето, изродите евроатлантици могат само да злобеят

    25 Окт 2024 13:48ч.

    Пропан-бутан ли пикаеш, Мужик, или метан? 😁

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ахмед Адель: США используют Украину, как большую подопытную крысу, изучая ее предсмертные конвульсии

    25 Окт 2024 14:06ч.

    https://svpressa.ru/war21/article/434348/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    25 Окт 2024 14:26ч.

    Оня ден Западът отчете 7 тримесечия рецесия. Смятаме: 7х 3 х 30 = 630. Значи, още 370 дни до 1000. За особено надарените - рецесия е обратното на растеж.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мужик

    25 Окт 2024 16:27ч.

    В рецесия е само Германия щото храни и лекува цяла Украйна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • НАТО ще бъде разпуснато преди ЕС

    25 Окт 2024 14:53ч.

    Освен ако не се разпаднат едновременно

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • viva

    25 Окт 2024 15:00ч.

    Абе в РФ що не се съсредоточат върху заключителната декларация от Казан? А редят какво били или не били от "Запада"?! И онзи от ООН-то беше там, не им ли обърна внимание?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    25 Окт 2024 15:07ч.

    "А редят какво били или не били от "Запада"?! " От една страна за да се чудиш, а от една друга страна, нема да се пуашиш - Жужо ги хвали, почнали да съобразяват.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • viva

    25 Окт 2024 15:57ч.

    Ай няма нужда! Да наблегне на Хартата на ООН, както се препоръчва! Включително какво се казва там за териториалната цялост.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    25 Окт 2024 16:07ч.

    Трябва да си пазиш териториалната и други цялости, без да се дръвчиш много.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    25 Окт 2024 18:20ч.

    Европа си отива другари мили. Икономически и след това демографски. Музей. Като пирамидите в Луксор. Дивотиите на Урсула и кликата й ще сринат ЕС. "„Луфтханза“: Авиокомпаниите започват да напускат Германия Заради високите държавни такси и политиката за климата авиокомпаниите намаляват присъствието си в Германия. Това каза пред Bild изпълнителният директор на „Луфтханза“ Карстен Шпор. Според ръководителя на най-голямата авиокомпания в страната авиационната индустрия е изправена пред огромни трудности поради високите държавни такси. В същото време единственото желание на властите да намалят емисиите на парникови газове в авиационната индустрия и квотите за използване на екологично чисти горива правят Германия още по-малко привлекателна за правене на бизнес в сравнение с други страни. „Все повече авиокомпании избягват германските летища и отменят важни полети“, каза Кристиан Шпор. Регулирането на авиацията по такъв начин ще причини „огромни щети на нашата икономика“, които Германия и ЕС не могат да си позволят, добави ръководителят на „Луфтханза“. Ден по-рано националната асоциация на германската авиационна индустрия BDL изчисли, че държавните разходи за редовни полети на средни разстояния в Европа ще бъдат около 30 евро на пътник. В резултат на това Eurowings, дъщерно дружество на Lufthansa, обяви, че ще намали офертата си в Германия с около 1000 полета годишно и ще ги прехвърли в други европейски страни. Нискотарифната авиокомпания Ryanair от своя страна заяви, че ще намали офертата си в Германия поради нарастващите оперативни разходи, причинени от регулации, като например по-висок авиационен данък. През април 2023 г. Европейският парламент и Съветът на ЕС се споразумяха да въведат изискване за използване на синтетично гориво от въздухоплаването от 2025 г. Планира се до 2035 г. делът му да бъде 20%, а до 2050 г. – 70%. Ръководителят на „Луфтханза“ коментира, че няма да има достатъчно синтетично гориво за всички поради ниските обеми на доставки."

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи