Пускат парното в София другата седмица

Пускат парното в София другата седмица

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

Предвиждаме около 5 - 7 ноември да пуснем топлоподаването, каза директорът на ТЕЦ-София Петър Петров по време на днешното заседание на енергийната комисия в НС.

По думите му към момента прогнозата за времето сочи, че в този период ще бъде изпълнено условието за среднодневна температура от 12 градуса и дългосрочно застудяване. „Ако има застудяване ще е по-рано, ако има затопляне - ще е по-късно“, добави Петров. 

Кога пускат парното: Малки стъпки за големи спестявания през зимата

Той обясни, че към момента е имало няколко последователни дни със среднодневна температура под 12 градуса, но не е основание за дългосрочно застудяване и заради това парното не е пуснато.

Петров увери, че ТЕЦ-София има готовност да работи през зимата. 

Относно ремонта в "Дружба" той каза, че целта е той да приключи през ноември и топлоподаването на бъде възстановено. 

Източници: segabg.com, dariknews.bg

 

 

Коментари