ЕК си вдигна заплатите: Фон дер Лайен ще взема 34 412 евро – това е шестото увеличение за 2 г.

ЕК си вдигна заплатите: Фон дер Лайен ще взема 34 412 евро – това е шестото увеличение за 2 г.

Тази година се очаква шестото увеличение на заплатите на служителите на ЕС за две години, месечните им възнаграждения ще нараснат със 7,2%, съобщи Bild. На фона на общите икономии в Европа заплатите на служителите в структурите на ЕК, напротив, отново ще се увеличат, което ще бъде от полза за председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и нейните колеги.

Новото увеличение на заплатите ще бъде официално обявено през декември. То обаче се въвежда със задна дата от юли тази година, което означава, че заплатите на европейските служители ще бъдат преизчислени, като се вземе предвид увеличението.

Според Кодекса на труда минималната работна заплата на обикновен служител ще се увеличи от 3 361 на 3 603 евро, а максималната – от 23 959 на 25 685 евро на месец. Междувременно председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще получи 34 412 евро вместо предишните 32 101 евро, а еврокомисарите ще получат 28 053 евро вместо 26 169 преди.

Увеличението на заплатите в ЕС ще струва допълнителни 16,6 милиона евро, като разходите се планира да бъдат покрити чрез съкращения по други бюджетни позиции.

Според обяснението на ЕК, ръстът на заплатите се дължи на инфлацията и нарастващите разходи за живот в Брюксел и Люксембург. От януари тази година 40 хиляди служители на институциите на ЕС са получили увеличение от 3%.

 

Източник: obektivno.bg

 

 

Коментари

  • Donald J. Trump

    15 Ное 2024 12:00ч.

    Малко е! Тя да не отишла за едната заплата да стои? Заплатата й е за джобни пари. Главното идва по други канали.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Баничките в лавката са поскъпнали

    15 Ное 2024 12:05ч.

    Да не им къркорят червата по време на сесиите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Христо

    15 Ное 2024 12:13ч.

    Само да вдигнат тока и да спрат МРЗ.....и всички политици от парламента и АИКБ в гроба!!!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Оле+

    15 Ное 2024 12:34ч.

    Тцъ,тцъ..... и да се знае мизерната България с разпадналата инфраструктура - пътища, безводните селища, безнаказаната анархия по пътищата и въобще цялата държава в полуразпад има дял в заплатата на тази и още много чиновници от ЕССР! Хайде евроатлантически гугутки - повтаряйте си всеки ден колко е добре да сме в ЕССР и няма проблем да ви скубят като кокошки.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Contra

    15 Ное 2024 12:39ч.

    Само най-тъпите животни още вярват в бюрократския тумор ЕС. Аргументите обикновено се свеждат до "няма друг начин", "всички сме европейци" и "Путил лош". Смехотворно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Митрофанова

    15 Ное 2024 12:35ч.

    А на др. Волгин с колко се вдигна ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • sof

    15 Ное 2024 12:39ч.

    А .наКатето Захариева с колко?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мухахахахаха

    15 Ное 2024 15:54ч.

    Волгин не е в Еврокомисията бе,клошар пропаднал мухахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чочо

    15 Ное 2024 12:42ч.

    Ще й трябват за цигари в пандиза. С избирането на Кенеди за министър на здравеопазването, това е доста възможноПу, пу, пу. Да не му е уроки на човека.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • заплати за разруха

    15 Ное 2024 13:01ч.

    Точно като у нас, увеличават си заплатите за унищожаване, а не за изграждане. Само съд и пълна конфискация, но и това не е достатъчно за варварщината и алчността им

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Само съд…

    15 Ное 2024 13:13ч.

    Не драги, не съд, а трибунал!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • еврозадругата

    15 Ное 2024 13:04ч.

    Как се връзват двата края🎪

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нека одят боси!

    15 Ное 2024 13:23ч.

    (без гумени цървули), както във вица...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • баба мара

    15 Ное 2024 14:18ч.

    тя има 7 деца и 20 внука наи малко трябва да ги издържа а това че идва търг воина китаи сащ изобщо не я интересува ако доиде още един ковид и пак ваксини ще закърпи семеиния бюджет а нашите депутати какво мислят по въпроса ще гласуват ли това увеличение в газа хората гладуват в украина се избиват тя за какво мисли

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • След Тръмп настава веселбата...

    15 Ное 2024 14:19ч.

    Тия дни започна пропадане на борсовите индекси на Фарма Компаниите ! Слагането на Кенеди за здравен на САЩ направо подлуди фарма-сатанистите - надолу тръгнаха Пфайзер, Астра Зенека, Ели-Лили, Санофи ... Какъв прекрасен момент, от 2020 го чакаме ! Давай Доналд, разтаковай онаковата на прогресистите , ковидистите, зеленистите и всякаква лява сволоч !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • БПФ

    15 Ное 2024 14:43ч.

    Вземат огромни заплати, за да съсипят ЕС !!! Конфискация на цялото имущество - и - на дръвника !!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хаха

    15 Ное 2024 15:09ч.

    Правилно разпределение по капиталистически. Аз взимам толкова за 6 години и 5 месеца при положение, че не съсипвам цяла Европа и не лобирам за мафията.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мен

    15 Ное 2024 15:12ч.

    ЕССР = на СССР. И тогава висшите чиновници се грижеха най-вече за себе си. ПОСЛЕ СССР се РАЗПАДНА. РЕД Е НА ЕССР, С ГОРБАЧОВКИ КАТО ГИНЕКОЛОЖКАТА ЩЕ СЕ СЛУЧИ СЪВСЕМ СКОРО. Припомням че първият британски плъх изскочи от кораба.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ботев

    15 Ное 2024 15:13ч.

    Тия ако ги закрием ще върнем външният дълг на ЕС

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Захира

    15 Ное 2024 17:36ч.

    За какво ги хрантутиме тия 40000 служители...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ръстът на заплатите се дължи на инфлацията и нарастващите разходи за живот в Брюксел и Люксембург

    16 Ное 2024 10:10ч.

    Къде е сега Васил Велев да им каже да си замразят заплатите и да съкратят 20% от чиновниците. Няма как с тая инфлация и високи разходи за живот, да се натискат за лев-зоната и приемането на Шенген в България.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи