Двадесет и седем души, сред които четири деца, са били приети в болница снощи, след като автомобил се вряза в тълпа от фенове на английския футболен клуб "Ливърпул", празнуващи шампионската титла във Висшата лига, предаде Асошиейтед прес. Двама от пострадалите са в тежко състояние. На други 20 души е оказана медицинска помощ на място. Британската полиция определи случилото се като инцидент и заяви, че не става въпрос за терористично нападение. 63-годишен британски гражданин е арестуван на мястото.
Очевидци разказаха, че шофьорът е преминал през тълпата от хора, наредени по маршрута на т.нар. "парад на победата", като е ударил няколко души, преди да спре. Когато тълпата атакува превозното средство и започва да чупи прозорците, шофьорът ускорява и прегазва още хора.
Според Мърсисайдската полиция арестуваният 53-годишен мъж е шофьорът на превозното средство и не се издирват други участници в инцидента.
"Сцените в Ливърпул са ужасяващи - мислите ми са с всички ранени и засегнати", заяви британският премиер Киър Стармър.
Източник: БТА
Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм