Страхотната игра на Варуфакис
Не всичко е пари, приятелю. Две неща са по-важни: геополитика и сигурност. Могат ли ЕС и НАТО да си позволят да загубят Гърция? А що се отнася до финансите, германските неоколониални амбиции си намериха майстора. Продължавайте да наливате пари в каца без дъно! Щото ви трябва империя!
Зад гърците тоя път са товарищи Путин и Си. Огромен е преди всичко геополитическият залог. Печатницата на Запада е пусната на макс, ала срещу византийските номерца противоотрова няма. Лесно е да си имаш работа с добрите славяни и да ги въртиш на двата си пръста, ала тия хитри антични фалангисти не са вчерашни.
Жан Жироду за тях казва:\"Мазно лице и плосък задник\"(от \"Троянската война няма да се състои\"). Този път водещите им кукловоди отстрани затвориха едното очо, за да се порадват южните ни комшии на уж измайсторено от тях си пърцало(възможно положение при игра на дама, при което всеки ход печели, но при условие, че насреща са тотални будали). По същия начин преди време и Юсиф Тито минаваше за голям дявол–\"наведена главица не умува, а си цица\", демек де: сега ще спретваме навалица от неутрални, като деликатно се премълчаваше, че около карибската криза великата Сърбия беше смъкнала потурите си, за да може СССР да разположи ракетите си по адриатическото крайбрежие. Тогава им се поднесе още едно цице, този път от САЩ, сакън да не се надупят на руснаците. Комшиите им от юг–гърчулята кротко преживяха от наемите за базите на НАТО и от нямане какво да се прави зад гърба ни , за кой ли път, се сдушиха при една евентуална патаклама на Балканите кой колко да заграби от туриториите ни. Скопските колибари ачик ни псуваха по радиостанциите ни по повод някакъв македонски въпрос без отговор, Атина поде мегали идеите си и ни наричаше \"славяноговнорещи елини, сиреч–славянофони, които трябва да се приобщят към корена си\". Ние като вятърничави хрантутехме в София партизаните на Маркос, които след падане на фунтата получиха амнистия и хукнаха към родината си, без поне едно благодаря да ни кажат. Сега някакви недорасли газетари се прехласват от колибарските хитрини на козари и маслинкаджии от Тесалия и Пелопонес. Ако някой \"народопсихолог\" се напъва да ги разбере, нека посъзерцава прекалените напърчвания при малките статуетки на Приап, който също е пооткраднат от чужда митология. Нека политолозите ни, явно доказани зубрачи, ни пояснят защо тия увъртания на гърците не минават пред комишите им агите.
И все пак гърците ще го духат до безкрай. Ще се уверите след няколко месеца.
За мен има по-интересни неща в текста. Ако някой разбира по-добре от мен нека да ме поправи. На две места се споменава създаването на нови пари, или с други думи печатане на пари без покритие. Какво излиза: този, който няма пари (EЦБ) дава на този, които спешно се нуждае от тях (Гърция). Защо тогава гръцката централна банка не си ги печата сама парите (драхмите)? А-а-а, не може, това е егоистично, казва г-н Ханс-Вернер не знам си кой. Куриозите на днешния финансов свят са много, те прикриват новите форми на робовладелски отношения.
Покритието на парите е волята на правителството и възможността да ги защитава. Парите са дълг. Германия беше напечатала 3 000 милиарда марки, като 90% бяха в резервът на чужди страни, тоест Германия е имала 2 700 милиарда дълг към тези страни. Но с въвеждане на еврото, немският валутен дълг, се прехвърля на всички от еврозоната.
1929г. Ватикана става държава за да помогне със златото си рухналите банки в САЩ. Банките в САЩ са имали 30 пъти повече депозити, отколкото злато. Дясното иска да продаде въдица на всеки, на който няма пари да бъде нает трудът му за риболов и търговия с риба. Но как ще се спечели от риба, как ще се завърти капитал, нали трябва да продаваш риба. Значи на кредит трябва да я продаваш. Защото ако всеки си лови достатъчно риба, търговия няма.. Но все някой ще трябва да ти купи рибата, затова ще отвориш банка, за да дадеш кредит, който кредит ще дадеш на своите рибари, за да си купят още риба. И така докато банката ти фалира, защото работниците ти - ще потребляват ли от твоят магазин или ще ти връщат кредита. И ТАЗИ КРИЗА НА КАПИТАЛИЗМА Е ВЕЧНА. Рибата са всички стоки и услуги. Световният дълг е равен на световните спестявания. Спестяванията на обикновеният човек не са принадена стойност, защото той ще ги изхарчи - рано или късно. Но останалите спестявания са ПРИНАДЕНАТА СТОЙНОСТ. И всичкият световен дълг е равен на принадената стойност на капитализмът в светът. Колкото расте тази принадена стойност - печалбата - извлеченото от пазарът но непохарчено никога от собственика си, толкова ЩЕ И РАСТЕ СВЕТОВНИЯТ ДЪЛГ. Капитализма е следствие на банковата система която дава спестяванията на заем, така парите не спят а се движат поне 10 пъти по бързо, което разтегля паричната маса и с това и пазарът и инвестициите. Но капитализмът иска още растеж иначе банките ще се сринат, а с банките и капитализмът, и така въвеждат частично обезпечение на парите с благороден метал, а след това и въвеждат безкрайната ликвидност - като махат благородните метали и каквото и да било обвързване на парите. В Ориентът не е имало такива банки, и затова са нямали никакъв растеж, макар да са имали хипер свободен пазар. Въвеждане на такива банки и такива пари, и частната собственост, става възможно по време на Абсолютизмът в Европа. Либерализмът е катализатор за ускорение на гниенето на капитализмът. А фашизмът е миризмата от изгнилият вече капитализъм. Капитализмът изгнива когато няма пазари, виновникът да няма пазари е капитализмът. Банковата система раждаща капитализмът.
Българите никога не са се вълнували за това как да подобрят мизерния си живот,а най-много за това как гърците,румънците или сърбите да станат по-зле от тях.Няма ли да се намери поне един,който да им обясни,че това никога няма да се случи поради една единствена причина:всички освен тях се интересуват от собственото си благоденствие и никак,ама никак не се занимават с нещастните българи.
Това с гниенето сме го слушали десетилетия. А капитализмът все не изгнива! Дори имаше виц (за който свободолюбивите болшевики пращаха в Беляне) \"Капитализмът е като мушмулата - колкото повече гние, толкова по-сладък става\".
Докато Германия е силна,ще го има и ЕС.Който закъса,се моли за пари от немците-на кого ли не дадоха пари-на руснаците за обединението,после пак на тях за си изтеглят войските от бившата ГДР(даже и на бай Тошо дадоха заем,който ние не върнахме след падането му от власт),преди това на евреите,поляците и други заради Втората световна война,после на източните провинции-по 80 милиарда евро годишно,същевременно даваха на новоприетите страни от изтока,на закъсали италианци,ирландци,португалци,сега дават на гърците-само и само да има мира,да има спокойствие в Европа.Няма такава държава като Германия-кажи не немеца,че трябва да докара атлантическия океан в Берлин и ще го направи-само ще попита за колко време трябва да го стори.
Пореден специалист, който не зачита причина за гръцка криза. Само време е необходимо и гърците ще осъзнаят, че сгрешена европейска парична система създава тяхна криза. Ако не се допускаше тази държавна грешка, Гърция нямаше да има сегашни дългове.
Научи се да членуваш думите и тогава пиши на български! А най-добре въобще не пиши. И без теб си имаме достатъчно путлеристка пропаганда.
заем! заем !! заем !!! Търсите ли реномиран и акредитирана частна фирма заем, който дава заеми на възможност време живот. Ние предлагаме всички видове на заем в един много бърз и лесен начин, личен заем, заем колата, Home Loan, Студентски кредит, бизнес кредит, инвестиционен заем, консолидиране на дълг, и повече. Били ли сте били отхвърлени от банки и други финансови институции? Имате ли нужда от консолидация заем или ипотека? Търсене не повече, тъй като ние сме тук, за да направи всички ваши финансови проблеми е нещо от миналото. Ние кредитни фондове, за да се физически лица и фирми, които се нуждаят от финансова помощ в размер на 2%. Не номер на социална осигуровка, изисквана и никой не кредитна проверка, изисквана, 100% гарантирана. Искам да използвам тази среда да ви информирам, че ние прави надежден и бенефициент помощ и ние ще се радваме да ви предложим заем. Така че ни пишете днес на: ([email protected]) да се прилага сега за заем.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД