Минчо Спасов: Медиите и политиците следват Закона на Труман: Ако не можеш да убедиш хората, объркай ги

Минчо Спасов: Медиите и политиците следват Закона на Труман: Ако не можеш да убедиш хората, объркай ги
Това, което правят ГЕРБ по отношение на досиетата, е пълна мимикрия. Всъщност те не искат да оттеглят посланиците, защото така си играят удобен тенис с президента. Той пази дипломатите, те си пазят хората от ДС в МВР и службите. Разказвал съм, че преди изборите Борисов ме беше извикал при него в общината и ми съобщи: „Вечерях с царя, казах му да им кляка на онези, че те ще му вземат имотите, а той не иска. Няма да се разправям повече”. Аз тогава не попитах кои са „те”, но вече се разбра кои са, заяви пред glasove.com председателят на  комисията по вътрешна сигурност в 40-то Народно събрание Минчо Спасов. И още: Ако главният прокурор не прояви мъжество да образува наказателно производство и да отстрани Борисов от длъжност по силата на НПК (там няма нужда от никакви гласувания, защото премиерът, за разлика от президента и депутатите, няма имунитет), ни очаква агония.
<strong>На сайта на прокуратурата бяха публикувани заключенията на експертите от Националния институт по криминалистика и криминология (НИКК) относно аудиозаписите, предоставени от вестник &bdquo;Галерия&rdquo;. Какво ще кажете?</strong><br /><br />Становището на прокуратурата е нелогично и поражда множество въпроси към самата прокуратура. Ако е имало разрешение за използване на СРС срещу Танов, следователно записите &ndash; особено свързаните с длъжностни престъпления по операцията във фабриката за бира &bdquo;Леденика&rdquo;, трябва да са запазени. Елементарно е да се извадят и сравнят с публично оповестените. Ако пък са унищожени оригиналните записи, каквато информация имам, нещата са още по- скандални: кой ги е унищожил и по чие нареждане? Та именно залавянето на корупционни действия в митницата е целта на прокурорската разработка, следователно данните от СРС са от първостепенен интерес и би трябвало да са превърнати във веществени доказателствени средства (ВДС) и да са предадени на ВКП. ВКП трябва да отговори докладвани ли й са тези записи и какво е предприела по тях!<br /><br /><strong>Как оценявате хода на премиера Борисов с искането на вот на доверие?</strong><br /><br />Ако направим аналогия с шахмата, това е рокадо, което само отлага решаването на проблема. А самият проблем, доколкото си спомням, изникна миналата събота, когато, като условие да престанат скандалите, на Борисов му беше предложено да освободи от поста вътрешния министър и вицепремиер Цветанов. Тоест пак на шахматен език ситуацията е шах-шех. Едва ли рокадото ще промени нещата, ще ги отложи, ще продължи и агонията. Не зная дали г-н Борисов ще има силата и мъжеството да спази принципа, че честността е най-добрата политика, и да се извини на българските избиратели и да се оттегли.<br /><br /><strong>На дискусията миналата седмица за подслушването като начин на употреба вие помолихте правителството да предприеме няколко спешни мерки, за да излезе от ситуацията. Нека да ги припомним.</strong><br /><br />Да, три от мерките, които предложих, се отнасят до работата със специалните разузнавателни средства (СРС). Първо, незабавно възстановяване на Бюрото за контрол върху СРС с попълване на състава му с висококвалифицирани юристи. Второ, незабавна отмяна на поправките в Закона за електронните съобщения и в Закона за СРС. Трето, приемане на допълнение в Закона за отговорността на държавата с едно изречение, че служителят, допуснал нарушение правата на гражданите, отговаря солидарно с държавата за причинените на гражданите щети.<br /><br /><strong>Тоест говорите за търсене и на индивидуална отговорност?</strong><br /><br />Да, защото в момента длъжностни лица безнаказано правят шумни пиар акции, нарушавайки личното пространство на хората, и не носят никаква отговорност за това. А четвъртата мярка е свързана със съдържанието на излезлите в публичното пространство СРС-та &ndash; контрабандата. Едно от първите неща, които правителството на ГЕРБ направи, беше да прекрати дейността на &ldquo;Краун Ейджънтс&rdquo;. По мои данни, веднага след тяхното напускане контрабандата е нараснала с 30%. Призивът ми е незабавно да бъде ангажирана тази или друга подобна фирма, която да поеме един независим контрол върху митниците. Това е още по-важно с оглед на лепнатото петно върху работата на митниците, свързано с намесата на изпълнителната власт в лицето на премиера в тяхната работа. А една външна организация много по-трудно би могла да бъде изкомандвана, манипулирана или корумпирана.<br /><br /><strong>В дискусията вие акцентирахте върху накърнения имидж на България в международен план вследствие на тези скандали. А какви са последствията за нас, за населението, от управлението на ГЕРБ? Защото е ясно, че скандалите идват именно в резултат от начина на управление... <br /></strong><br />Всеки народ &ndash; колкото и примитивно да изглежда следващото сравнение &ndash; е като стадо, което чрез избори си търси водач. Когато собственикът на едно стадо наеме овчар да му гледа овцете, той напролет го пуска в планината. Стадото, да кажем, е от 100 овце. Наесен овчарят трябва да се върне, ако овцете вече са 120 и са добре гледани, значи е добър овчар, ако се върне с 80 овце, значи е лош овчар. Каква е ролята на овчаря. Той има две основни задачи &ndash; първата е да пази овцете от вълците, втората е да ги води по тучни поляни. Ако направим аналогия с обществото, вълците са корупцията, това в момента е най-големият бич. Ще дам пример с цифри, публикувани от Центъра за изследване на демокрацията. Проучването обхваща периода от юни 1998 г. до август 2008 г. и показва, че най-високите нива на корупция с коефициент 2,0 са през 1998 г. по времето на Костов, при Сакскобургготски корупцията спада почти двойно, а при Станишев отново се вдига до 1,7. Последните проучвания на Центъра показват, че нивата на корупция в момента надминават тези от управлението на Костов. Това е по отношение на ефективността на нашия овчар да ни пази от вълци. Другата графика е свързана с раждаемостта. Цифрите показват прелома през 2004 г., когато ражданията станаха повече от умиранията. Графиката до 2009 г. е възходяща, през 2010 пада рязко надолу. Това показва, че овчарят ни на втората година вече се връща с по-малко овце, отколкото е тръгнал.<br /><br /><strong>Освен това се правят непрекъснато успешни опити от нашия овчар обществото ни да бъде разделено, противопоставяно по най-различни белези и признаци. Напоследък най-честото нещо, което чуваме от управляващите, е, че те са добрите и се борят срещу някакви зли сили. А който не споделя възторга от управлението, веднага е обявен за част от злите сили.</strong><br /><br />Напоследък препрочитам Законите на Мърфи. Намерих няколко мисли, които доста добре пасват на ситуацията. Един от тях е Принципът на Уотъргейт: За корупция в политиката винаги се говори в минало време. Или формулата на Гуан за успеха: Тайната на успеха е искреността, научиш ли се да я имитираш, вече си успял. А по отношение на това, че и медиите, и политиците всячески се опитват да объркат хората, важи законът на Труман: Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги.<br /><br /><strong>Според някои анализатори управлението на ГЕРБ приключва. Съгласен ли сте, че това е началото на края, независимо дали ще изкарат мандата си докрай?</strong><br /><br />Като българин ми се иска това да е краят на скандалите и излагането ни и пред света и пред собствените ни деца. Ако падането на ГЕРБ от власт е условието това да се случи, дано да стане. Аз не съм любопитен човек като премиера или Цветанов, никога не съм бил гладен за информация от СРС-та или клюки. Не искам да разбирам какво има в следващите дамоклеви флашки, не искам да разбирам с кои олигарси е говорил г-н Борисов. Изпитвам чисто човешки срам от собствените ни деца, които ще възприемат за нормално политиците да се държат по този начин. Отделно от това, че разпечатките от тези разговори още миналата седмица са били на бюрата на премиерите на страните, членки на ЕС. Друг въпрос е и как в момента ни гледат румънците. Ние ги дърпахме при влизането в ЕС, сега играем ролята на котва, която ги спира за Шенген.<br /><br /><strong>Най-големите скандали на прехода ни са свързани с МВР и службите, някъде в дълбочината им винаги прозира дългата ръка на ДС. Обикновено тези скандали са завършвали с кадрови промени &ndash; помним оставките на покойните Любомир Начев и Божидар Попов, по време на тройната коалиция &ndash; на Румен Петков. Има ли аналогии в тези скандали?<br /></strong><br />Ще се опитам да бъда максимално искрен по отношение на скандалите по наше време, без да имитирам искреност. Ще започна с яхтения скандал. Никой не отрече присъствието си на въпросната яхта. След направеното разследване по поръчка на премиера имаше оставки &ndash; на Бойко Борисов, Милен Велчев и Пламен Петров.<br /><br /><strong>Е, единствено на Петров беше приета оставката.</strong><br /><br />Да, разбра се от разследването, че срещата била за запознаване с въпросния Иван Тодоров Доктора, който се оказа крупен контрабандист. Така че този скандал имаше някакво развитие. После, през 2008 г., след скандала около срещата с т.нар. братя Галеви оставка подаде тогавашният вътрешен министър Румен Петков. Тогава наличието на няколко коалиционни партньори се оказа здравословно за управлението. Коалицията имаше имунизиращ ефект &ndash; както се казва в една източна поговорка, когато слепият носи куция, свършват работа. Докато в настоящия случай при ГЕРБ можем да говорим по-скоро за куц слепец &ndash; липсва този имунизиращ ефект на коалицията, съществувал по наше време. Защото Волен Сидеров не може да бъде коректив. Той се държи като добре нахранен котарак. Връщайки се на скандала от 2008 г., ние тогава не чухме и вероятно никога няма да разберем какво са си говорили Румен Петков и &bdquo;братята&rdquo; Галеви. Но фактът, че са ги видели заедно и че са били унищожени СРС-ата, събуди в достатъчна степен нашата критичност, за да поискаме оставката на г-н Петков. Сега премиерът Борисов си е позволил глупостта да говори такива неща по телефона, които чу цялото общество. Това го поставя в много по-неудобна ситуация, отколкото беше Румен Петков. Ако оставим моралните оценки, защото не искам по никакъв начин да бъда морален ментор, но е твърде глупаво да говориш такива неща по телефона. Глупаво и страшно непрофесионално за човек, претендиращ да познава елементи от полицейската професия. И претендиращ да е министър-председател... Няма да навлизам, както казах, в моралните претенции.<br /><br /><strong>Да, нека останем в сферата на изискванията на професионализма. Та и децата знаят, че престъпниците не уговарят престъпните си действия по телефона. Известно е и че само с данните, набавени чрез СРС, не може да се изработят достатъчно доказателства за осъждането на извършители на тежки престъпления.</strong><br /><br />Много ми хареса изразът ви за децата. Едно възпитано дете знае, че има неща, които изобщо не могат да се казват, не само по телефона. Обиди, неприлични изрази... Трябва да имаш вътрешните ограничения да не ги говориш. Жал ми е за министрите и депутатите, които до момента бяха тотално медийно потъпкани от звездата на Борисов. Сега започнаха да ги изпращат по всички медии да правят бараж с телата си и хората се чудят какво да кажат. И правят едни глупави, неаргументирани изказвания, опитвайки се с лавина от клишета да защитят незащитима кауза. Другият момент на ужасяваща некомпетентност и непрофесионализъм, който впрочем върза ръцете на премиера за единствената може би възможна контраатака, която можеше да предприеме срещу Яне Янев. Това беше да използва чл. 145 от НК, според който използването на СРС-та за цели извън наказателното производство и защитата на националната сигурност, е наказуемо. Но ако беше арестувал Яне Янев, в съседната килия трябваше да отиде Цветан Цветанов заради прочетените в парламента подслушани разговори между горнооряховските лекари.<br /><br /><strong>Позицията на управлението обаче е: когато ние оповестяваме публично данни от СРС, това е борба с престъпността, когато обаче някой друг го прави, то е закононарушение.<br /></strong><br />Още един интересен ракурс е какво ще направи главният прокурор.<br /><br /><strong>Преди да говорим за действията или бездействието на главния прокурор, само още един паралел искам да направя между скандала през 2008 г. и настоящия. Тогава парламентарната комисия за вътрешна сигурност и обществен ред, председателствана от вас, си свърши работата, поне доколкото й позволиха ДАНС и МВР. </strong><br /><br />Да, след проверките, които направихме, излязохме със заключителен доклад.<br /><br /><strong>Докато сега парламентарните комисии имитират дейност. Откакто председател на комисията за контрол на ДАНС е Волен Сидеров, тази комисия се занимава месеци наред с кариерното развитие на Алексей Петров, а за последното заседание беше предвидено да изслушват Цветлин Йовчев във връзка с извършената проверка от ДАНС дали е законна подписката на РЗС за промяна на Конституцията. Това не са ли политически поръчки, които изпълнява тази комисия? <br /></strong><br />Така изглежда. В комисията участват и представители на опозицията, интересно дали те ще попитат какво дирят служители от ДАНС по къщите на хората. Както на времето аз попитах Станишев какво дири ДАНС в ЦСКА. Или каква работа имаше агенцията със софийския боклук. Сходен е въпросът и с комисията, която трябва да контролира използването на СРС. Те са минимум 17 000, а може и повече. За да се провери едно СРС, са необходими най-малко два-три дни &ndash; да се отиде в съда, в МВР, в техническата служба. А комисията заседава един път седмично. Това означава, че ще им трябват 12 мандата, за да проверят само за един месец приложените СРС-та. И работят освен това непрозрачно, няма никакви доклади от проверките.<br /><br /><strong>По интернет форумите пишеше, че в момента тече операция &bdquo;Замазвачите&rdquo;...</strong><br /><br />Затова толкова се забавиха с резултатите от проверката. Въпреки че проверката по какво дело е слушан Танов и кой е поръчител отнема точно 30 минути. Отива се в 28-а стая, където стои компютъра. В търсачката написваш подслушвания мобилен номер и веднага излизат преписките, по които е слушан. Две стаи по-нататък са книжните дневници, в които намираш съответните преписки, виждаш кой е поръчител, мотивите му, кога е извършено подслушването, какви данни са събрани и какво се е случило по-нататък. Така че можеха да кажат много отдавна, че Танов е подслушван законно и данните са от СРС. Това в крайна сметка се потвърждаваше през цялото време от поведението на прокуратурата. Ако не беше СРС, щеше да е изнасяне на чужда тайна, което също е защитено от конституцията, но там преследването е по тъжба на пострадалия. А никой не се е жалвал. И сега е много интересно, когато експертите казаха, че е манипулирано, а участниците в разговорите, общо взето, потвърдиха, че разговорите са автентични. Мисля, че само глухи хора могат да бъдат убедени в заключението на експертите, че записите са манипулирани.<br /><br /><strong>А как ви звучат репликите на премиера, че ДС стои зад атаката срещу правителството?</strong><br /><br />Учуден съм от топлите отношения на Борисов с президента. Пред обществото се представяше, че са непримирими врагове, а излезе, че те често си говорят по телефона и си правят услуги. Конфликтът между тях се оказа на ужким. Въпреки представяния пред публиката. <br /><br /><strong>За мен е наглост хора, които никога не са се разграничавали от ченгетата в своето управление на различни нива, дори напротив, парадирали са какви професионалисти са щатните офицери от ДС в МВР и ДАНС, сега да ми обясняват, че защото първи бръкнали в раната ДС, реакцията срещу тях била светкавична. <br /></strong><br />Докато бях депутат, бях един от основните двигатели на закона за досиетата, заедно с Касим Дал. Комунистите се излъгаха и го пуснаха закона. Това, което правят ГЕРБ сега, е пълна мимикрия. Съвсем ясно е, че те не искат всъщност да оттеглят посланиците, защото така си играят удобен тенис с президента. Той пази дипломатите, пък те си пазят хората от ДС в МВР и службите. Ако Борисов искаше реално да изчисти посланиците с принадлежност към ДС, той имаше един лесен и конституционен ход. Просто трябваше в закона за защита на класифицирана информация да се включи текст, че не се дава достъп до класифицирана информация на хора с принадлежност към ДС. След като нямаш достъп, не можеш да станеш посланик. Явно е, че Борисов не иска реално да се освободи от тези хора, че е от тяхната страна на барикадата. Може би малко се открехна тази завеса за ДС миналия петък, когато си изпусна нервите &ndash; за пръв път го виждам така да си изпуска нервите. Когато каза на Станишев: тебе те свалиха ония, батковците, които мен ме сложиха, но сега и мен искат да клатят. Разказвал съм, че преди изборите ме беше извикал при него в общината и ми съобщи: вечерях с царя, казах му да им кляка на онези, че те ще му вземат имотите, а той не иска. Няма да се разправям повече. Аз тогава не попитах кои са &bdquo;те&rdquo;, но вече се разбра кои са.<br /><strong><br />Какви са прогнозите ви оттук нататък?</strong><br /><br />Ако Борисов не подаде оставка, ни очаква агония.<br /><br /><strong>Той няма да подаде оставка.</strong><br /><br />Ако главният прокурор не прояви мъжество да образува наказателно производство и да го отстрани от длъжност по силата на НПК, там няма нужда от никакви гласувания, защото премиерът, за разлика от президента и депутатите, няма имунитет, остава агонията.<br /><br /><strong>Не смятам също че Борис Велчев ще прояви мъжество, като имам предвид досега как ръководи прокуратурата, превърнала се в регионална дирекция на МВР, и как не упражнява надзор върху законността в страната.</strong><br /><br />Тогава ще продължим да се червим от срам. Другото, което си мисля, е, че Борисов е готов спокойно да жертва Цветанов въпреки приказките, че той държал местните партийни структури. Първо, тях никакви ги няма, те отдавна са се разпаднали, по моя информация. Второ, Борисов не разчита да прави следващите избори с местните партийни организации, а с пари и с биячи от охранителни фирми. Но пак казвам, че най-добрият ход, който ще бъде от полза и за Борисов, е да бъде честен, да се извини и да се оттегли. Сигурен съм, че и на следващите избори ще се намерят достатъчно почитателки, които да го подкрепят.<br /><br /><strong>С Минчо СПАСОВ разговаря Мария ДЕРМЕНДЖИЕВА<br /></strong>

Коментари

  • ХАРИ

    23 Яну 2011 20:06ч.

    &quot;&quot; Сигурен съм, че и на следващите избори ще се намерят достатъчно почитателки, които да го подкрепят.&quot;&quot; Това говори много зле за българските жени !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • we4en prehod

    23 Яну 2011 20:07ч.

    Доста дълго интервю, като за вестник.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • вени

    23 Яну 2011 20:28ч.

    БЛЕСТЯЩО!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • bram61

    23 Яну 2011 20:38ч.

    bravo na M.Spasov mnogo e prav

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВЕНИ

    23 Яну 2011 20:51ч.

    МИСЛЕЩИ ХОРА,ОПОМНЕТЕ СЕ-ЦАРЯТ БЕ СМАЗАН ОТ ОЛИГАРХИЧНИЯТ ВАЛЯК,А НАЙ-ДОБРИТЕ ПОЛИТИЦИ В БГ СА В НДСВ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВЕНИ - един почитател на Мадридския Кретен

    23 Яну 2011 21:04ч.

    Това ще ти кажа, нещастнико, мръсна твар е Мадридският Кретен. Такъв беше през 2001, такъв, разбира се, си и остана. Излъга и обърка маса грамотни и неграмотни българи (българи-юнаци, искаме си Царя!?) и им внуши, че има кой да ги оправя (например, автобусните анадолски юнаци), а не да се справят сами. Подла, гадна, ретроградна личност. Дано има справедливост и тази противна анти-българска твар бъде жестоко наказана. Поздрави, Пенчо

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • вени

    23 Яну 2011 21:07ч.

    Най-доброто правителство на България е това на Н.В.Цар Симеон Втори. Второто също така добро правителство на България е на г-н Станишев с мандат на г-н Доган и с Височайшата Подкрепа на Н.В.Цар Симеон Втори Сакскобургготски. Костовисти, срам ме е от вас. Имам подкрепата на Милен Велчев - един изключителен икономист, обърнал лесно дългът в още по-голям дълг, на Н.Василев - чудесен организатор, продал БТК за жълти стотинки, на г-ца Хачикян - взе безплатно апартамент и се отдаде (вероятно) на Родината си, и на близката, вечно близката, страхотната лекарствена спасителка Долорес Арсенова, да не говорим за младежкия ръководител на НДСВ Делян Пеевски и неговата стройна мамка, и за войника на партията, баща, отгледал гальовно син - превъзходен трафикант - г-н Илчев, а имам подкрепата и на г-н Влахов - пиеше силно, но с мярка в името на Царя. Ще продължа, но сега ви казвам: долу Костов, искаме си Царя! Всъщност, къде ли е сега Н.В., за да му цункам сластно крайниците?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Патриотът

    23 Яну 2011 21:27ч.

    Не разбрах защо тази смрадлива подлога и тъпа марионетка Дерменджиева е разговаряла с политическата проститутка и фурнаджийска лопата Минчо Спасов?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВЕНИ

    23 Яну 2011 21:36ч.

    ОТГОВАРЯМ ЗА ТОВА КОЕТО ЗНАМ. АКО ЦАРЯТ НЕ БЕ ВЛЕЗНАЛ В ТРОЙНАТА И СЕГА ЩЯХМЕ ДА СМЕ НА ОПАШКАТА ЗА ЕС,А ОСВЕН ТОВА БЯХА КОРЕКТИВ И ПО ТЯХНО НАСТОЯВАНЕ ФИН. М-Р БЕ ОРЕШАРСКИ,ПРИЕХА ПЛОСКИЯ ДАНЪК И ПР. ПРЕЗ 2001 ЦАРЯТ ПОКАНИ КОСТОВ ЗА КОАЛИЦ. ПАРТНЬОР,ВЪПРЕКИ ПОМИЯТА КОЯТО СИПЕШЕ СРЕЩУ НЕГО И ОБСТРУКЦИИТЕ ,КОИТО МУ ПРАВЕШЕ ,НО КОСТОВ ВИСОКОМЕРНО ОТКАЗА ЗА ВЪНШНИЯ ДЪЛГ-ФИНАНСИСТИ КАЗВАТ,ЧЕ НИКОЙ НЕ Е ПРЕДВИЖДАЛ СПАДА НА ДОЛАРА,А ЕВРОТО БЕШЕ СТАБИЛНО.В КРАЯ НА МАНДАТА ИМ ВЪНШНИЯТ ДЪЛГ БЕШЕ НЯКОЛКОКРАТНО НАМАЛЕН.ТОВА СА ЦИФРИ,ОФИЦИАЛНО ПУБЛИКУВАНИ. СЛЕД 2001 СЕ СЛОЖИ КРАЙ НА МАСОВАТА ПРИВАТИЗАЦИЯ-РМД И ПРИВАТ. ФОНДОВЕ,ЧРЕЗ КОЯТО СЕ СЪСИПА 80% ОТ МАТЕР. АКТИВИ И ПРИЕХА КЕШОВА.ЗАЩО НЕ СЕ ЗАПИТАТЕ ЗА ФАРМАЦИЯТА НАПРИМЕР,В ЧИИ РЪЦЕ И КАК ОТИДЕ.ПРИ КЕШОВАТА ПОСТЪПВАТ СВЕЖИ ПАРИ ЗА АРСЕНОВА И ПЕЕВСКИ СЪМ СЪГЛАСНА,НО ПАРТИЯ ЛИ Е ,НЕМОЖЕ ДА НЯМА ПОДОБНИ ЯВЛЕНИЯ. В НДСВ ИНТЕРЕСЧИИТЕ НАПУСНАХА.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Kinsman

    23 Яну 2011 21:58ч.

    &quot;Докато бях депутат, бях един от основните двигатели на закона за досиетата, заедно с Касим Дал. Комунистите се излъгаха и го пуснаха закона.&quot; Брей, че те били много глупави комунистите, щом такъв тъпак като Минчо Спасов ги е излъгал! Е тогава, щом са толкоз тъпи, как така ни управляват вече 20 г., макар и под различен флаг - червен, син , жълт, кафяв и т.н. А Минчо Сливата може да бъде двигател само на собствената си демагогия и подлизурщина.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хамалин

    23 Яну 2011 22:03ч.

    пунта мара,бате бойко,генерала,тикватакартофа,мутра,боко ташака,все прякори достойни за честност(толкова си можем мисловно българете:логично мислене на квадрат)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ele

    24 Яну 2011 1:46ч.

    Mnogo tochno za sajalenie

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гласоподавател

    24 Яну 2011 3:41ч.

    Бойко по бързо да подава оставка и да вървим на избори иначе е за затвор.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • юруш на революцията!

    24 Яну 2011 4:08ч.

    M. Спасов: &quot;Проучването обхваща периода от юни 1998 г. до август 2008 г. и показва, че най-високите нива на корупция с коефициент 2,0 са през 1998 г. по времето на Костов, при Сакскобургготски корупцията спада почти двойно&quot; това не се потвърждава от данните на Трансперънси Интернашънъл, но пък се вписва в общия манипулативен тон на интервюто

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • istina

    24 Яну 2011 5:20ч.

    Edinstvenia politik na nive v BG si ostava Zar Simeon II vsichki drugi sa ili podlizurki ili komunisti nezavisimo kakav zviat si slagat kato drugaria Kostof.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ?

    24 Яну 2011 10:30ч.

    komardjiya li e Simeon Koburgotski, spazi li iziskvaniyata na zakona da ima visshe obrazovanie, ima li dvoyno grajdanstvo i tn

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • вени

    24 Яну 2011 19:47ч.

    клюките за ЦАРЯ бяха мултиплицирани от КОСТОВ-лично бях свидетел как в клубовете на сдс идваха факсове от централата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ВЕНИ

    24 Яну 2011 19:54ч.

    ЦАРЯТ Е УЧИЛ ПО ПРОГРАМА ВАЛИДНА ЗА МОНАРСИТЕ,А 2Г.ЮНКЕРСКО УЧИЛИЩЕ ГИ ВЗЕМА ЗА 1 И ТО Е БИЛ ПЪРВЕНЕЦ НА ВИПУСКА. ЕДИН ФАКТ,КОЙТО ГО НАУЧИХ ОТ КНИГАТА ЗА ДОСИЕТАТА ,ПИСАНИ ДОНОСИ ПРЕДИМНО ОТ ЕМИГРАНТИ,Е ЧЕ НОРВЕЖКАТА КРАЛИЦА Е НАПРАВИЛА СПИСЪК ОТ 17 ПРИНЦА ЗА БЪДЕЩ ЖЕНИХ НА ГОЛЯМАТА СИ ДЪЩЕРЯ И НА ПЪРВО МЯСТО СЕ СПИРА НА СИМЕОН...!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Иван Григоров

    24 Яну 2011 21:07ч.

    Мунчо,Мунчо.........

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тим

    25 Яну 2011 5:50ч.

    Най-дорбото управлене на България от края на Втората Световна Война до сега бе на Цар Симеон II. Сегашните лумпени са пълна скръб.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • A

    27 Яну 2011 18:13ч.

    Монтирания разговор с премиера, създаден от десетки кръпки, представен и разпространяван от медиите като оригинално &quot;срс&quot;, но в действителност пълен фалшификат. http://vbox7.com/play:57c00eb4 Ето и голямата защита &quot;Биип&quot;: http://vbox7.com/play:39ac3031

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • много умен

    29 Яну 2011 2:20ч.

    Къде са автентичните записи,ако ги няма всички понататъшни действия по откриването на истината са незаконни.Всъщност имало ли е такива? От къде участващите в тях могат да помнят точно какво са казвали при условие,че на ден имат десетки разговори???много,много въпроси...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Годо

    31 Яну 2011 19:28ч.

    Браво на Мирчо Спасов ! Най сетне нещо логично, смислено и умно да прочета! Не знаех че за Р.Петков е имало СРС пак, и той си е подал оставката по този повод. Сега този милиционер Цветанов от зодия Овен, трябва да си оправи бакиите дето ги забърка и да мине в нелегалност от срам!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Free crypto soft

    09 Фев 2011 22:34ч.

    Фрий Софтуер за Криптиране / шифриране, кодиране / на SMS http://baibradyr.data.bg/files

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи