Магдалена Маршовски*: В Унгария победи националистическото мислене
Е, и? Медийният закон е едно, съхраняването на спомена и мисълта за историческа (кой реши, че е "Велика") Унгария е друго. Кое е толкова лошо в това, че ФИДЕС иска да поддържа определени традиции? Нали не заплашват и не отправят претенции към никого? От какво се страхува госпожата? Явно унгарците трябва по команда забравят за всичко отпреди Трианон и да се правят, че не помнят историята си, вкл. старите традиционни топоними, че не забелязват сънародниците си в съседните държави. Какъв е проблемът и има ли въобще такъв? Ако има прояви на антисемитизъм, "антициганизъм" (въх, леле, нов термин) - ок, нека бъдат осъдени, но защо съхраняването на традициите автоматично се приема за нещо ултралошо и неизменно свързано с анти- това и онова. А може би хората просто не искат да заличат народната си памет по вкуса на други?!
хайде тази година в Унгария, догодина и в Европа. има надежда. по едно време се бях притеснил, че "семитизма", "антирасизма", "антинационализма" и "циганизма" са безалтернативни. Демокрацията е прекрасна защото народа сам може да избира за какво е и срещу какво е. А този който е срещу избора на народа(демоса) по определение е "антидемократ".
Леле къв рев за "демокрацията", че н еможе мангалите и педалите да въртят задници... И ние би трябвало да заревем за Ньой, но тук нашите "политици" гледта едниствено да се накрадат по-бързо. Справка физкултурника...
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД