Антоний Странджев: Високопоставен политик даваше пари за отстраняването на мен и Танов

Антоний Странджев: Високопоставен политик даваше пари за отстраняването на мен и Танов
С Ваньо Танов бяхме сами в борбата с контрабандата Искам най-отговорно да заявя, че мен въобще не ме интересува какво г-н Борисов е загубил спрямо мен, въобще. Според мен е важно за него дали аз не съм си загубил доверието в него, дали вие не сте си загубили доверието, това каза Антоний Странджев – бивш заместник-директор на Агенция „Митници” в предаването „Тази сутрин” на bTV. На въпрос има ли фирми, които в момента са под чадъра на властимащи хора, Странджев каза още: Това аз не мога да коментирам. Дори и да имам информация по това, пак казвам, не съм аз човекът, който да взима отношение по това. Аз мисля, че всеки средно интелигентен човек, който е чул това, което зачетох, може да си направи сам изводи за какво става въпрос.
<p><strong>Преди малко ви прочетох откъс от разговорите, които бяха оповестени преди няколко дни. Пак ще ви ги прочета. Думите са на шефа на митниците генерал Ваньо Танов &ndash; &bdquo;Тони Странджев се разплака. Той си подаде рапорта същия ден. Мъж за мен е той. Когато му излязат сълзи на очите, не каза една дума, написа си рапорта, но му течаха сълзи по бузите. Аз няма да го забравя никога. Не мога да се съглася, че аз трябва да се съглася на базата на интриги, този човек какво ще си помисли, а и останалите в състава?&rdquo;. Името на Антоний Странджев беше споменато вчера и от премиера Бойко Борисов, казвайки, че е изгубил доверието си в Странджев и затова е трябвало Ваньо Танов да се раздели с него. Ние вчера намерихме телефона на г-н Странджев, поканихме го в студиото и той се съгласи да дойде. Добро утро.</strong></p> <p>Добро утро.</p> <p><strong>От 1 ноември не сте зам.-шеф на митниците.</strong></p> <p>Точно така.</p> <p><strong>Когато сте си подал рапорта за напускате, сте плакал, истина ли е?</strong></p> <p>Не, не бих казал, че съм плакал, може би отчасти и от радост.</p> <p><strong>Радост или от какво?</strong></p> <p>Да, от радост, че едно тежко бреме отпадна от моите плещи, но същевременно и с много голяма доза съжаление, че оставям едни прекрасни колеги и най-вече г-н Танов, който остана самичък.</p> <p><strong>Който остана самичък &ndash; къде остана самичък, в какво остана самичък?</strong></p> <p>Остана самичък като ръководител на Агенция &bdquo;Митници&rdquo;, като честен човек, който отстоява интересите на държавата. Това категорично мога да го заявя. Аз никога не съм давал интервюта и това може би е първото ми и последното ми явяване по медия, същото важи и за печатните издания. Аз не одобрявам това, което се случва в момента в държавата. В последните около 10 години в публичното пространство непрекъснато се говори за разработки, за мероприятия. Излязоха наяве абсолютно всички оперативно-технически прийоми за борба с престъпността в България. Това е недопустимо. За мен лично, който около 20 години има стаж в МВР и в митници...</p> <p><strong>С г-н Танов сте работили в МВР.</strong></p> <p>Точно така. Аз от 1995 г. съм постъпил на работа в ЦСБОП, тогава и винаги съм работил по линия на контрабандата. Абсолютно всички вече медийно известни оперативни дела са минавали през моето бюро. В някои от тях аз имам лично участие. Абсолютно всички екипи съм ги ръководил аз, така че много добре знам за какво става въпрос в тези дела, за какви мероприятия става въпрос. Никога не съм си позволявал да коментирам тези дела. И за мен е недопустимо, когато в медиите и в миналото се явяват разни ревизори, които започват да тълкуват мероприятия, да казват &ndash; този телефон е на Тънкия, този е на Слабия, този на еди-кой си, и да се правят на специалисти, такива, каквито не са и каквито не би трябвало да бъдат.</p> <p><strong>Вие сте против медийните изяви по строго специфични експертни теми в борбата с контрабандата?</strong></p> <p>Точно така и поради тази причина аз дори и в момента няма да коментирам оперативни данни, които има, нито съответни диалози, които са публикувани в медиите, тъй като това не е моя работа и не би трябвало това да става в публичното пространство.</p> <p><strong>Кажете в това първо и последно интервю, защо Бойко Борисов е смятал, че вие сте човек, който трябва да си тръгне, и да се отприщи, едва ли не, борбата с контрабандата, заради това ли беше обвинението срещу вас?</strong></p> <p>Аз точно това исках да кажа. Миналата година, 2010, в медийното пространство, в някои печатни издания, включително и в телевизии, имаше репортажи, в които беше замесено моето име. Бяха публикувани и мои снимки. Изваждаха се някакви псевдоними.</p> <p><strong>Ето, аз държа една такава статия, в която се казва, че вие заради контрабандата сте си заминали.</strong></p> <p>Точно така, включително и вчера г-н Борисов си позволи да сподели, че е загубил доверието си в мен. Аз искам най-отговорно да заявя, че мен въобще не ме интересува какво г-н Борисов е загубил спрямо мен, въобще. Аз 20 години съм градил честно име, дотогава, докато някои трупаха пари да купуват автомобили, апартаменти, вили и т.н. Това е единственото нещо, на което аз държа. За мен е много важно доверието на моите родители, на семейството ми, на г-н Танов, на колегите от МВР, митницата, а не мнението на г-н Борисов. Според мен е важно за него дали аз не съм си загубил доверието в него, дали вие не сте си загубили доверието.</p> <p><strong>Вие загубихте ли си доверието в него?</strong></p> <p>Да, аз си загубих доверието в него и мога да ви кажа точно кога.</p> <p><strong>Кога и защо?</strong></p> <p>Тук нося един документ, който е официален, не е секретен документ, не е показван абсолютно никъде. Това е една докладна записка, която аз лично съм написал. Между другото, аз в трудовия си стаж винаги когато имам нещо да кажа, нещо, което съм констатирал в процеса на работата си, съм бил така добър да го изложа, да се подпиша и да отговарям с подписа си за това.</p> <p><strong>За какво написахте това?</strong></p> <p>Това е докладна записка, ще започна с датата, тъй като тя е много показателна &ndash; от 22 март 2010 година. Това е докладна записка от мен, адресирана до министър-председателя на България Бойко Борисов, копие до главния прокурор на Република България г-н Борис Велчев.</p> <p><strong>Вие ли ще я прочетете или аз?</strong></p> <p>Както ви е удобно, тя дава отговор на абсолютно всички въпроси.</p> <p><strong>Искате ли да започнете да я четете така, както сте го написали тогава до Бойко Борисов и Борис Велчев?</strong></p> <p>Да, няма никакъв проблем.</p> <p><strong>Тя не е дълга.</strong></p> <p>Да, не е дълга, тя е страница и половина.</p> <p><strong>За секунда ми я показахте и аз й хвърлих поглед, макар че някои неща ще бъдат нови сега и за мен. Давайте.</strong></p> <p>Г-н министър-председател, при извършените кардинални реформи в митническата администрация, при освобождаване на значителен кадрови ресурс, който в голямата си част е корумпиран, имайки предвид световната финансова криза и липсата на свободен финансов ресурс, особено важно е &bdquo;овладяването&rdquo; на Агенция &bdquo;Митници&rdquo; и основни стратегически места като входните и изходни пунктове при границата с Република Турция, както и основният пункт на вътрешната ни граница Русе&ndash;Дунав мост. В термина овладяване имам предвид кадрово верни, послушни хора на позиции, даващи им възможност да взимат решения в полза на човека, в скоби, политическата сила, поставила го на поста. До настоящия момент ние, като ръководители на митническата администрация на Република България, не сме допуснали такъв тип назначения въпреки упражнявания ежедневен натиск и въпреки обвиненията за не следване &bdquo;подходящата кадрова политика&rdquo;. Аз, като част от ръководството на Агенция &bdquo;Митници&rdquo;, изпълнявам длъжността си, следвайки единствено политиката на правителството на Република България, а именно да събираме приходите в държавния бюджет съгласно законите на тази държава. Голяма част от политическите дейци, особено тези, които са депутати за първи мандат, при своето избиране са поели съответните финансови ангажименти към лицата, които ги поддържат, финансират, но сега, заради финансовата криза и заради неовладените митници, това не се случва и всички са много изнервени. Въпреки че врагът, наркотрафикантите, контрабандистите на стоки, е един, по ред причини, някои от тях и от субективен характер, съвместното противодействие на този вид престъпност е на ниско ниво основно поради липсата на доверие между МВР и митническата администрация. В началото на месец март под ръководството на г-н Цветан Цветанов е сформиран екип от служители на МВР, който трябва да &bdquo;разследва&rdquo; корупционните и контрабандни схеми в митница "Свиленград". Под контрол са поставени ръководни, редови и бивши служители от митническата администрация, бизнесмени с изградени позиции на митнически пункт &bdquo;Капитан Андреево&rdquo;, действащи партийни функционери. На съвещание, проведено под ръководството на министър Цветанов, в присъствието на ръководни служители от министерството, ДАНС, ВКС, същият е споделил &ndash; &bdquo;Танов и Странджев не оправдаха гласуваното им доверие&rdquo;. Съгласно представените справки на ръководството на Агенция &bdquo;Митници&rdquo; са вменени извършвани действия, несъвместими с българското законодателство. Образувано е досъдебно производство. В този период зачестиха и статиите в средствата за масово осведомяване във връзка с неизпълнение приходите от страна на митницата, вадене на цифри извън контекста, както и телевизионни интервюта на &bdquo;капацитети&rdquo; по митническите въпроси, обосноваващи неадекватното поведение на митническата администрация. Всичко това ми дава основание да считам, че съвсем скоро предстои дискредитация пред обществото и прекратяване на митническата реформа, което от своя страна ще доведе до осъществяване на пълен контрол върху дейностите, извършвани от митническата администрация на Република България. Г-н министър-председател, моля да бъда правилно разбран, с тази информация до вас не целя протекции от ваша страна. Силно се надявам, че сегашното ръководство на вътрешното министерство няма да избере подхода на своите предшественици, а именно, хвърляйки целия си оперативен ресурс на търсене на &bdquo;предатели&rdquo; в редиците си, а ще подходи професионално, принципно и честно при набирането и анализа на постъпващата информация. Лично аз, а напълно съм убеден, че и генерал Танов, ни най-малко не се притесняваме относно предприетите спрямо нас мерки, защото всичко, което сме вършили, вършим и в момента, е в рамките на законите на Република България. Осъзнавам много добре, че в условията на финансова криза обществото много въодушевено ще приеме една операция &bdquo;Митнически октопод&rdquo;, без да е наясно с истинските намерения на нейните организатори. А това, според мен, е много опасно за бъдещото демократично развитие на страната ни. С уважение &ndash; Антоний Странджев, зам.-директор на Агенция &bdquo;Митници&rdquo;, 22 март 2010 година.</p> <p>И понеже вие ми зададохте въпроса кога загубих доверието си в г-н Борисов, ще ви отговаря. След като, както виждате, той се е запознал с въпросната докладна записка. Тя му беше занесена по куриер, след няколко дни се обади неговата секретарка и ме попита: &bdquo;Г-н Странджев, ще дойдете ли да си вземете документа, или да го пусна в мелачната машина?&rdquo;.</p> <p><strong>Т.е. не получихте обаждане с допълнителни въпроси, каквито аз, слушайки тази декларация, която чувам за първи път, си записах &ndash; кои са депутатите, кои са действията, кой е човекът, който се е обаждал, избра ли подходът на своите предшественици сегашното правителство? Това си записах. Какви мерки знаехте, че са взети срещу вас? Разработвани ли сте? Кои са организаторите?</strong></p> <p>Аз това искам да подчертая, че след като отново отидох, естествено, и си взех документа, тъй като за мен този документ е много важен и показателен, аз отидох при г-н Танов с моя първи рапорт за напускане на работа. Това се случи в края на март месец. И му казах &ndash; разбираш ли, че ние отново сме изправени в борба срещу вятърни мелници, ние нямаме гръб, в края на краищата ние сме сами. Тогава много емоционално дълго време разговаряхме с него, разбрахме се, че действително едно мое излизане тотално ще стопира реформата в Агенция &bdquo;Митници&rdquo; и в края на краищата в Агенция &bdquo;Митници&rdquo; работят много честни хора, много хора с голям опит и много хора ни повярваха и тръгнаха след нас. И ние, реално погледнато, ще трябва да предадем хората, които ни повярваха. Аз се съгласих и останах на работа. Тогава аз за първи път разбрах, че съм предаден от хората, за които считах, че по някакъв начин искат да променим нещо в нашата работа. Вторият път беше май месец, горе-долу след датата, която е упомената в публикуваните диалози. Г-н Танов, след като се върна, подробно ме запозна с разговорите, които са водени на въпросната среща. Аз тогава отново си подадох заявлението, тогава г-н Танов и г-н Дянков, и двамата, ме убедиха да не постъпвам така, че още е рано, че не трябва да предаваме реформата, че трябва да продължим да се борим и т.н. Аз приех тези доводи. Тогава се разбрахме &ndash; иди в отпуска, почини си и след като се върнеш, вече ще продължим отново с много сили, няма да се предаваме, продължаваме, политиката, която водим, е правилна, няма отстъпление назад. Искам да подчертая, че аз с опита, който имам по линия на контрабандата, и с това, че съм изпълнявал ръководни длъжности в ГДБОП и винаги в сектор &bdquo;Акцизна контрабанда&rdquo;, след това в качеството си на зам.-директор на службата, пряко отговарящ за отдел контрабанда и отдел наркотици &ndash; много добре познавам капацитета на специалните служби.</p> <p><strong>Защо и в момента митниците обаче не успяват да се преборят с контрабандата така, както би трябвало?</strong></p> <p>Ще ви кажа защо. На едно ГКПП в зависимост от мащаба работят около 20 служители на смяна. Това са митничари и граничари, най-общо казано. Това ГКПП се обслужва оперативно от 16&ndash;18 служби. Вие как си мислите, че някой ще отиде в 01,00 ч. през нощта така, както са твърдели, че съм го правил, на &bdquo;Капитан Андреево&rdquo; и ще вдигне бариерата и ще минат 10 ТИР-а, как ще стане това, по какъв начин ще стане? Това не е възможно да бъде извършено.</p> <p><strong>Искате ли да кажете въпрос, който сте очаквал евентуално да ви бъде зададен от премиера Бойко Борисов след това писмо или пък до главния прокурор има копие? Кои са депутатите първи мандат, които са били финансирани очевидно от фирми, които след това е трябвало да бъдат покровителствани, очевидно извършвали престъпления, като например контрабанда?</strong></p> <p>Аз очаквах, че ще бъдем извикани, или най-малкото г-н Танов, ще бъде дискутиран въпросният документ и тези въпроси ще бъдат зададени на него. Тогава аз щях да отговоря. Но тези въпроси в медиите аз няма да си позволя лукса да ги коментирам. Да, аз знам за кои хора става въпрос, знам кои са депутатите, знам кои са министрите, знам кои са длъжностните лица, но това не е работа, както и в началото казах, да се обсъжда в медиите и в медийното пространство.</p> <p><strong>Освен депутати има и министри, повече от един, които участват в покровителстването на контрабандата, това ли казвате?</strong></p> <p>Не, които са разработвани.</p> <p><strong>За какво са разработвани?</strong></p> <p>Да кажат тези, които са ги разработвали. Аз пак казвам, не искам да коментирам и няма да коментирам оперативните дейности на службата, не мога да си позволя това.</p> <p><strong>А тези депутати, които вие споменавате, които са пръв мандат в парламента и очевидно трябва да отговорят на своите покровители &ndash; фирми, и на техните очаквания?</strong></p> <p>Да.</p> <p><strong>Споменал ли сте някъде техните имена?</strong></p> <p>Не, техните имена не ги споменавам, защото аз очаквах някой да ме извика и да каже &ndash; за какво става въпрос, дайте да видим за какво става въпрос, реално погледнато. Плюс това, аз доколкото знам, беше направена една частична реализация, която беше обявена в медиите, мисля, че беше някъде в края на месец май, със задържане на доста служители на граничен пункт "Свиленград". Бяха обявени тогава едни резултати. Аз нямам идея на какъв етап се намира следствието, нито пък имам някаква идея има ли някакви постъпили достоверни данни от прилаганите мероприятия.</p> <p><strong>Пряк натиск от МВР имало ли е при ваши опити да работите?</strong></p> <p>В какъв смисъл пряк натиск? Имате предвид, някой да вдигне телефона и да разпореди?</p> <p><strong>Да, обаждания &ndash; недейте за тази фирма, недейте за онази?</strong></p> <p>Не. Никога не се работи така. Предполагам, че и при вас не е така. Едва ли някой си позволява лукса да ви вдигне телефона и да ви каже в прав текст.</p> <p><strong>А как става това?</strong></p> <p>Има възможност за начини, по които може да се въздейства. Това е описано. Не може, когато се задържи един камион с цигари, да речем, тъй като сега е много популярно, от митническите служители, моментално към него да изтърчи граничният служител, който е пуснал вече телеграмка за щателна митническа проверка, която моментално удостоверява &ndash; видите ли, ние задържахте този камион, защото е по наше искане. Обаче това не е така. Оттам нататък аз как да обясня на моите служители, тогава, митничари, че са си свършили добросъвестно работата. Тогава, когато сутринта, докато излизам и се подготвям за работа, по вашите новини или по други телевизии аз чувам как вече реализация е обявена или задържането е обявено от МВР и думичка не е споменато, че участват и митнически служители. Те не знаят какво има в камиона, а вече са обявили, че са го задържали.</p> <p><strong>Само тази публичност, в която обвинявате МВР, ли е проблемът, или фактът, че има фирми, които в момента са под чадъра на властимащи хора?</strong></p> <p>Това аз не мога да коментирам. Дори и да имам информация по това, пак казвам, не съм аз човекът, който да взима отношение по това. Аз мисля, че всеки средно интелигентен човек, който е чул това, което зачетох, може да си направи сам изводи за какво става въпрос.</p> <p><strong>Последен въпрос &ndash; слушаха ли ви, знаехте ли разработван ли сте?</strong></p> <p>Тук от документа става пределно ясно, че ние сме поставени под контрол. И аз, и г-н Танов винаги и двамата сме се шегували, че от това няма нищо по-сигурно, така се чувстваме много по-защитени. И в края на краищата това в момента ми дава основание и да кажа, добре, аз, човек с такъв оперативен опит, след като знам от март месец, че съм под контрол &ndash; ще ходя по границата през май месец да обезпечавам контрабандни канали, как е възможно това? Това означава, че аз не съм никакъв професионалист, това е невъзможно.</p> <p><strong>Вашето име в тези разговори и диалози, както ги нарекохте, излезе и в още един такъв. В момента, в който се оказва, че вие едва ли не сте обвинен от вътрешния министър, че сте имали среща с Румен Петков, нали така, правилно цитирам?</strong></p> <p>Да.</p> <p><strong>Предполагам, сте прочел в детайли тези разговори, а всъщност е имало само телефонно обаждане. Откога не сте се виждали с Румен Петков очи в очи?</strong></p> <p>Първо, преди малко се видяхме.</p> <p><strong>Освен този случай преди малко, защото Румен Петков сега ще влезе с искане за право на отговор?</strong></p> <p>Г-н Румен Петков ще потвърди. 2007 г. в неговия кабинет ми бе връчена заповедта за преместване от зам.-директор на ГДБОП като зам.-директор на жандармерията.</p> <p><strong>Колко &ndash; три години?</strong></p> <p>След което в последния си работен ден г-н Миков отиде на работа и подписа заповедта ми за пенсиониране. Така че нито към Румен Петков, нито към въпросната партия аз мога да питая някакви уважения, въпреки че г-н Миков знаеше много добре за какво става въпрос. Г-н Петков ми се обади в началото на месец май по телефона действително. Разговорът беше много интересен.</p> <p><strong>Защо?</strong></p> <p>В разговора, за което аз му благодаря, той ми се извини за това, че е бил подведен от служители тогава на МВР относно мен, моето поведение. Съжаляваше защо са постъпили така с мен. Извини ми се за това, че съм пенсиониран предсрочно, за което аз му благодаря, това е една достойна постъпка. И същевременно във въпросния разговор той изложи една, бих казал, оперативна информация, доста интересна за известно лице, което е платило много голяма сума пари на едно също така известно политическо лице в момента в България, с което иска отстраняването на Ваньо Танов и Антоний Странджев от Агенция &bdquo;Митници&rdquo;.</p> <p><strong>Това, предполагам, че го има записано някъде в архивите на МВР?</strong></p> <p>Аз също се надявам, че това нещо е записано и сигурно е записано, при положение че си позволява г-н Цветанов да твърди, че този разговор явно е прихванат, контролиран. Надявам се, че и информацията, която е вътре, също е станала достояние.</p> <p><strong>Благодаря ви.</strong></p>

Коментари

  • Гражданин...

    07 Яну 2011 20:15ч.

    &quot;Eдно известно лице дало много пари на друго известно лице за да уволни/отстрани..&quot; Приятели, на това някои му казват &quot;приходи от консултански услуги&quot;

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Войводата

    08 Яну 2011 1:34ч.

    Не вярвам на хора изповядвали комунистическата идеология от тях няма честни и нормали и и истински с достойнство, те просто са далавераджии и интерес-чии! /Както кучетата трябва да са в кучкарника, така и те, трябва да са в зоопарк!/без разплод/.. Митниците Ще се променят ако се смени 90 % от личния състав и се разпуснат партиите които са котилото на смрадливия живот в страната! Забрана на партиите ! Управление е от истински хора не участвали до сега във властта ! Съда да се смени 80% с млади юристи и да се спре назначаването по партийни квоти ! Кредитирането да се поеме от Българска банка с държавен заем и да се стимулира за 2 години селското стопанство и леката промишленост ,така ще излезем бързо от кризата!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • войводата

    08 Яну 2011 1:35ч.

    Не вярвам на хора изповядвали комунистическата идеология от тях няма честни и нормали и и истински с достойнство, те просто са далавераджии и интерес-чии! /Както кучетата трябва да са в кучкарника, така и те, трябва да са в зоопарк!/без разплод/.. Митниците Ще се променят ако се смени 90 % от личния състав и се разпуснат партиите които са котилото на смрадливия живот в страната! Забрана на партиите ! Управление е от истински хора не участвали до сега във властта ! Съда да се смени 80% с млади юристи и да се спре назначаването по партийни квоти ! Кредитирането на де поеми от Българска банка с държавен заем и да се стимулира за 2 години селското стопанство и леката промишленост така ще излезем бързо от кризата!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • nai-dobria

    08 Яну 2011 14:47ч.

    doverieto e samo pretekst da skrie6 tvoite zeli otnosno daden 4ovek

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • до Странджев

    09 Яну 2011 0:50ч.

    Уважаеми г-н Странджев, Бъдете жив и здрав! Ако в Свиленград се бяхте справили с контрабандата, половината град щеше да се е изселил. Щяхте да го обезлюдите просто. В свиленград няма нищо освен граница, там си е граница от време оно! Тези хора бяха крепостни на БКП до 1989г. те бяха затворен град, даваха им да шават само с далавера по границата. Сега я осребряват. Няма как! съжалвам и вие го знаете. в Свиленград има само граница и работещи там и останалите които не могат да са там. Това е! Браво за въжделенията ви и за ентузиазма! Браво. пожарникаря Борисов никога няма да разбере докладната Ви! Той толкова може. Да сте жив и здрав, гледайте си пенсията и ако може се махнете от тази териотирия. Въпреки че за вас най-голямото наказание би било емигрцията

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 4040

    10 Яну 2011 16:39ч.

    Батка,давали са пари за премахването на теб и Танов,ама теб те разкараха ,пък Танов още е директор ! Така че,дрънкаш глупости !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • nadya

    11 Яну 2011 22:05ч.

    Dostoen chovek e Strandjev,a ne bokluk i prestapnik

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • nadya

    11 Яну 2011 22:10ч.

    do 4040-naistina triabva da si goliam carvul,shtom ne razbirash,che shestnite i pochteni balgari ne sa nikak ugodni na upravnicite.prosto si si glupav

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Йордан

    14 Яну 2011 23:33ч.

    Лицето &quot;Лукойл&quot; дало на лицето &quot; МВР&quot; пари да отстранят шефа и зама му от митниците. Едното лице консултира &quot;сухо&quot; другото. Да се разсекрети този разговор,но предполагам ,че е унищожен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Podrii

    01 Фев 2011 1:27ч.

    Странджев е много интелигентен и почетен човек. Шапка му свалям! Дано някой ден, някое правителство оцени капацитета му на специалист и морално чист човек и да им бъде полезен. България само ще спечели от такива интелигентни и умни мъже, като А.Странджев.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи