Антонина Желязкова*: Касим Дал и Мехмед Дикме имат шансове да разцепят избирателите и местните структури на ДПС
Голяма тревога за ДПС сред политическите ни "анализатори" ... Днес я плаче още един от "експертите на прехода" ...
А бе какво са наплашени и никой не им бил гарантирал сигурност. Д аси напънта малко главите, какво им осигури философът-разузнавач и ще им стане ясно, че ги лъже вече 20 години.
Анкара поиска решаваща роля в световната политика Четвъртък, 13 Януари 2011г. Автор: Димитър В. Аврамов * 1 * 2 * * Ердоган мечтае да сложи под скиптъра си мюсюлманския свят и да го насочи срещу християнска Европа В края на миналата година Анкара даде недвусмислен знак, че ще се придържа към все по-агресивна геополитическа стратегия, която да й гарантирала водеща роля в международните отношения. Това бе ясно изразено в една забележителна по своето имперско високомерие реч на външния министър Ахмед Давутоглу пред турския дипломатически корпус. Според яростния неоосманист с професорска титла Високата порта "няма повече да чака да бъде поканена на "световната маса" и сама ще определя кой да седне на нея". Тя имала опит, исторически традиции, мощ и потенциал да се справи с всяко предизвикателство и всички ще бъдели принудени да се съобразяват с това. Никой не можел да й наложи да направи нещо, което тя не желае. По същото време антитурските настроения в Европа се засилват. В редица държави /Дания, Норвегия, Белгия, Швейцария/ напоследък бяха приети специални закони, които да ограничат инвазията на имигрантите от югоизточната ни съседка, за ликвидиране на техните, никнещи като гъби гета и разселването им сред други общности. Друга част от тях са експулсирани заради различни престъпления, включително и за разпространение на радикален ислям. След акции на германските специални служби става ясно, че джамиите там са центрове за пропагандиране на уахабизма и за набиране на терористи за отрядите на Ал Каида в Афганистан и Пакистан. Засилва се и скептицизмът около евентуалното членство на голямата мюсюлманска държава в ЕС, което според някои би било "удар в сърцето на християнска Европа". Блокирани са и преговорите за решаване на Кипърския проблем заради постоянните увъртания на Анкара и опитите й да тласка нещата в своя полза и да изведе от изолация окупираната от нейната армия северна част на острова. Според редица анализатори над Турция надвисва и заплахата от "политически териториален, административен и културен полуразпад". Проблемът идва, след като парламентарно представената Партия на мира и демокрацията поиска спиране на геноцида над кюрдите, пълна автономия на техните райони в югоизточната част на страната и около 25 области да излязат извън опеката на правителството и Меджлиса в Анкара. Неотдавнашните самонадеяни изявления на външния министър Ахмед Давутоглу пред турския дипломатически корпус са само продължение на великодържавната стратегия, която управляващите в Анкара декларират публично без всякакво стеснение. Особено след като ислямистката Партия на справедливостта и развитието, начело с Реджеп Ердоган пое властта, а след последните рокади в кабинета в него влязоха откровени неоосманисти и поклонници на Шериата - какъвто е и ястребът с професорска титла Давутоглу. Ето част от неговите съждения- инструкции пред дипломатите: "Турция няма да стои в периферията и сама ще определя кой да бъде поканен на "световната маса" и на кой стол да седне. Нашата страна навлиза в ново десетилетие с нова визия, която изключва тя да бъде на опашката на събитията. Ако ще се гради нов световен ред, основният камък в него ще бъде положен от Турция. Имаме опит, исторически традиции, мощ и потенциал да се справим с всяко предизвикателство. Не може да стоим в положение на статично изчакване, състоянието на страната предопределя нейната водеща роля на глобален и регионален фактор, с който всички останали ще бъдат принудени да се съобразяват. Турция има капацитет да предвижда и прогнозира къде какво ще се случи и да бъде готова с алтернативни решения, които да се приемат от международните играчи. Ние сме длъжни да усещаме зараждането на кризи в държавите от близкото обкръжение и да сме готови всеки момент да се намесваме с добре регулирани настройки в своите дипломатически ходове и инициативи. Нашите дипломати трябва да са подготвени за вдигане по тревога по всяко време. Трябва да е ясно, че никой не може да наложи на Анкара да направи нещо, което тя не желае"... Тези не безопасни импровизации на министъра напомнят казаното от него на пресконференция в Ню Йорк, което смая журналистите с имперските си откровения и амбиции. Турция била достатъчно силна, за да определя политиката на държавите в Близкия изток, на Балканите и в Средна Азия - тях Високата порта причислява към т. нар. турски свят, включително България. Пред вестник "Вашингтон пост" последва друго признание, което само потвърждава нейната агресивна политика спрямо бившите вилаети. "Нашата цел е, казва професорът от университета "Мармара," да възстановим Османската империя под формата на Османска общност на народите". Със същото самонадеяно високомерие, на тържество в Истанбулския квартал "Юскюдар," премиерът Ердоган не остави никакви съмнения за следваната от неговия кабинет стратегия. "Пътят на Турция, обяви той, е към възстановяването на Османската империя. Ние, всички турци, сме рожби и наследници на Османския период и като такива нямаме право да останем вечно затворени и обсадени в Анкара. Трябва да се отваряме навън и това го правим сега. Правим това, което е достойно за нас и което заслужваме. Тази цел е напълно оправдана и ще я постигнем. Това е истината, тя обяснява как и защо Османската империя се е простирала чак да Индийския океан"... След такива разсъждения на министър-председателя не ни учудват и думите на турски дипломат пред негов американски колега, разпространени от сайта "Уйкилийкс": "Ние сме на път да вземем реванш, заради поражението ни при втората обсада на Виена и така ще възстановим нашите позиции в Европа". Подобна политика обяснява и тревогата, изразена при една неотдавнашна среща на т. нар. Виенска група на европейските националисти. Тя се обяви против приемането на югоизточната ни съседка в ЕС и срещу "проникването на турския политически и битов ислям" на континента. На конференция под надслов "Стратегии в борбата с ислямския тероризъм" председателят на австрийската Партия на свободата Хайнц -Кристиан Страше бе категоричен: " Турция е източник на световната мюсюлманска заплаха, тя изнася радикален ислям. Ердоган и неговото правителство ерозират светските устои, тласкат страната към Шериата и пренасят тази опасна политика в сърцето на Европа Може да си обясним и защо настроенията срещу Анкара проникнаха дори във Ватикана. Според поверителен доклад на американски дипломат, също публикуван в "Уйкилийкс," папа Бенедикт XVI насаждал "антитурски нагласи във Ватикана". Добре известно е и изявлението на бившия кардинал Йозеф Ратцингер, че "една мюсюлманска страна като Турция няма място в ЕС. Ако това стане, то би отслабило позициите на християнските институции в континента" И че "ислямът винаги е носил на човечеството разруха, смърт и варварство". След референдума за промяна в Конституцията Ердоган успя да затвърди властта си и да постави известен намордник дори на съдебната система, която преди време поиска, но не успя да забрани неговата ислямистка партия и да лиши лидерите й от възможност да участват в политиката. Естествено това предизвика бурни реакции в европейските кръгове и световните медии, които нарекоха уж демократичните промени в основния закон "фасадна козметика" и параван за пълзяща ислямска диктатура. "Ню Йорк таймс" публикува съкрушителен коментар, в който четем: "Религиозните консерватори получават власт над военните и съдиите - последните независими пазители на светската държава". Според експертът по международни отношения към Европейския съвет Хосе Игнасио, след референдума "Ердоган демонстрира сила, нарастват опасенията, че консолидирането на власт и религия ще доведе до създаването на режим като в Иран". Американски конгресмени поискаха САЩ да преразгледат отношенията си с Анкара, чието правителство упорито разрушава светските устои на държавата в полза на Шериата и дори поддържа връзки с терористични организации. Това потвърди и видният експерт Майкъл Рубин на широк дебат в Конгреса: "През последните осем години ПСР и Ердоган промениха страната и се съюзиха с най-радикалните елементи в Близкия изток, те подкрепят и ядрената програма на Иран. Дълго време президентите Джордж Буш и Барак Обама, както и техните дипломати, си затваряха очите. Ердоган действа по предварително изработен план, партията му вече напълно разруши светската образователна система на всички нива срина независимостта на съдебната власт, службите подслушват всеки дисидент, особено журналисти и интелектуалци. Това е един циничен политик, който ловко използва демокрацията, за да създаде автокрация. Западните правителства са дотолкова заслепени, че не видяха дневния ред на исляма, а за министър-председателят Ердоган това е една осъществена мечта и катастрофа за американските президенти, дипломати и генерали". Много остро реагира и професорът от Истанбулския университет "Билге" Соли Йозел: " Министър-председателят има популистки инстинкти и вместо да ръководи разумно външната политика, екипът му отделя особено внимание на арабското направление. Той не приема нито едно мнение, различно от неговото, и дори се опитва да унищожи медиите, които го критикуват"... Не са случайни и стават все по-видими и арогантни амбициите на Анкара да сложи под скиптъра си мюсюлманския свят и да го насочи срещу християнските държави в Европа . Затова в средата на миналата година в Истанбул бе организирана среща на т. нар. Турско-арабски форум с участието на Ердоган и Давутоглу, премиери и външни министри на Йордания, Ливан, Сирия, индустриалци, банкери и представители на Арабската лига - добре известно е, че ръководна роля в нея имат Анкара и родината на уахабизма - Саудитска Арабия. Декларацията, приета там, ясно показва намеренията на Високата порта да създаде Мюсюлмански съюз под свой контрол - което на практика означава възстановяване на Османската империя чрез пълно адаптиране около Анкара на нейните бивши вилаети. Затова в документа е предвидено все по-тясно сътрудничество в различни области: образование, търговия, енергетика, митниците, земеделието, здравеопазването, културата, дипломацията, уеднаквяване на визовите режими и пр. Отделно са финансовите потоци които текат към икономиката на Турция и касите на управляващата партия ПСР от Катар, Саудитска Арабия, Обединените емирства. От там идват и засилващите се антитурски настроения в Европа и отвъд океана, над които би трябвало да се замислят и някои балкански правителства
Абе хора, комунисти ненедни. Коментирайте написаното от авторката а не каква е. Ставащото в ДПС в този момент е изключително интересно защото евентуалното разцепавне на партията ще доведе до ликвидирането на политическото и значение особено на президенските избои. Просто турците няма да са определящи за избирането на новия президен със всичките последици за Гоце и олигарсите.
Прав e watmark, че ставащото в момента в ДПС е интересно, защото би могло да доведе до редуциране на политическото му значение в българската политика. Въпреки това, няма да отделя и 5 минути за да прочета пасквила на антибългарската марионетка - отвратителната подлога А.Желязкова, защото много добре ми е известно кой и защо плаща на тази гнусна родоотстъпница да злослови срещу България. "Абе хора, комунисти ненагледни. Коментирайте написаното от авторката а не каква е. Ставащото в ДПС в този момент е изключително интересно защото евентуалното разцепавне на партията ще доведе до ликвидирането на политическото и значение особено на президенските избои. Просто турците няма да са определящи за избирането на новия президен със всичките последици за Гоце и олигарсите."
НИЕ МАРСИАНЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ СМЕ ПОДЛОЖЕНИ НА ГЕНОЦИД , А НЯКОИ СА ПРИВИЛИГЕРОВАНИ (анонимен) 2011.02.17 11:54:30 настоявам по националната телевизия да се пуснат новини на МАРСИАНСКИ ЕЗИК , защото не го зная и искам да го усъвършенствам.НАСТОЯВАМ ДА НИ СЕ ИЗМИСЛИ ЕЗИК И АЗБУКА.Съгласно със сега действащата Рамкова конвенция за правата на малцинствата , АЗ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ПРАВОТО ДА СЕ САМООПРЕДЕЛЯМ И СЕ ОПРЕДЕЛЯМ КАТО МАРСИАНЕЦ.НАСТОЯВАМ НОИ ДА ГО ОТРАЗИ ИЗРИЧНО В ОТЧЕТА НА ПРЕБРОЯВАНЕТО ПРЕЗ 2011ГОДИНА.ТЪЙ КАТО НЕ ЗНАЯ ДРУГ ЕЗИК ОСВЕН БЪЛГАРСКИЯ НАСТОЯВАМ ПО НАЦИОНАЛНИТЕ МЕДИИ ДА ЗАПОЧНЕ ИЗЛЪЧВАНЕ НА ПРЕДАВАНИЯ НА МАРСИАНСКИ, ЗАЩОТО СА НАРУШЕНИ МОИТЕ ЧОВЕШКИ ПРАВА.ИСКАМ ДА РАЗВИЯ ТАЗИ НОВА МОЯ ИДЕНТИЧНОСТ И ДА НЕ СЕ ПРЕЧИ ЗА РАЗВИТИЕТО НА САМОБИТНАТА МАРСИАНСКАТА КУЛТУРА И ЕЗИК.СЛЕД КАТО БЪЛГАРИЯ Е МНОГОНАЦИОНАЛНА ДЪРЖАВА И БУКЕТ ОТ ЕТНОСИ, ЗАЩО СЕ ПОТЪПКВАТ ПРАВАТА НА МАРСИАНЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ ? СЛЕД КАТО КОНВЕНЦИЯТА Е ЧАСТ ОТ БЪЛГАРСКОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО , ДЪРЖАВАТА Е ДЛЪЖНА ДА ОТПУСКА ПАРИ И ДА РАБОТИ ЗА МОИТЕ ЧОВЕШКИ ПРАВА.АКО НЕ , ЩЕ СЕЗИРАМ СЕМ ,АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШЪНЪЛ, ХЕЛЗИНКСКИЯ КОМИТЕТ И ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪД ПО ПРАВАТА НА ЧОВЕКА В СТРАСБУРГ, КАТО ЩЕ НАСТОЯВАМ ЗА ЗНАЧИТЕЛНИ КОМПЕНСАЦИИ ЗА НАКЪРНЕНОТО МИ ПРАВО НА ЕТНИЧЕСКО САМООПРЕДЕЛЕНИЕ И КУЛТУРНА САМОБИТНОСТ.НИЕ МАРСИАНЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ СМЕ ПОДЛОЖЕНИ НА ЖЕСТОКА ДИСКРИМИНАЦИЯ И АСИМИЛАЦИЯ.ЗАЩО В МЕДИИТЕ СЕ ГОВОРИ НА РОМСКИ , ТУРСКИ , БЪЛГЕРИАСКИ /БУЛГАРИСТАНСКИ/, А НА МАРСИАНСКИ НЕ.СЛЕД КАТО БЪЛГАРИЯ Е БУКЕТ ОТ ЕТНОСИ ЗАЩО СЕ ПОТЪПКВА ПРАВОТО НА ЖИВОТ И ИЗЯВА НА НАЙ-КРАСИВИЯ , ЧИСТ И ДОСТОЕН ЕТНОС НА ТАЗИ МРЪСНА ПЛАНЕТА ЗЕМЯ.НАСТОЯВАМ ЗА МОИТЕ ПРАВА ДА СЕ ПОГРИЖИ УНИВЕРСАЛНОТО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ/по този начин ще парира нападките , че е етнорелигиозна партия/ И ЛИЧНО ВОЛЕН СИДЕРОВ , КРАСИМИР КАРАКАЧАНОВ , МАРТИН ДИМИТРОВ И НИКОЛАЙ МЛАДЕНОВ.ДЕКЛАРИРАМ , ЧЕ СЪМ ПСИХИЧЕСКИ ЗДРАВ ,ЗА КОЕТО ПРЕДСТАВЯМ УДОСТОВЕРЕНИЕ ОТ ПСИХОДИСПАНСЕРА ,ЧЕ НЕ СЕ ВОДЯ НА УЧЕТ/защо така го пишат -не зная/.ГОВОРЯ СЪВСЕМ СЕРИОЗНО:АКО ДО ПЪРВИ АПРИЛ НЕ ЗАПОЧНЕ ИЗЛЪЧВАНЕ НА ЕМИСИИ НА МАРСИАНСКИ ЕЗИК ЩЕ СЪДЯ ДЪРЖАВАТА БЪЛГАРИЯ ДА ДУПКА, ЩЕ ПОСТАВЯ ВЪПРОСА В ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И КОМИСИЯ , В СЪВЕТА ЗА СИГУРНОСТ НА ООН , ЩЕ НАСТОЯВАМ ЗА МЕЖДУНАРОДНИ САНКЦИИ И РАЗПОЛАГАНЕ В БЪЛГАРИЯ НА МЕЖДУНАРОДНИ МИРООПАЗВАЩИ СИЛИ НА ООН И НАТО , А ВИНОВНИЦИТЕ ЩЕ БЪДАТ АРЕСТУВАНИ И ИЗПРАВЕНИ ПРЕД СЪДА В ХАГА ЗА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ СРУЩУ ЧОВЕЧЕСТВОТО И ГЕНОЦИД.БЪРЗАЙТЕ, ВРЕМЕТО ВИ ИЗТИЧА.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД