Антонина Желязкова*: Касим Дал и Мехмед Дикме имат шансове да разцепят избирателите и местните структури на ДПС

Антонина Желязкова*: Касим Дал и Мехмед Дикме имат шансове да разцепят избирателите и местните структури на ДПС
Доган не размишлява върху въпроса за обновяването на ДПС. Той страда от личностни деформации, от нарцисизъм с елементи на социопатия и не намира за необходимо да се съобразява с политически партньори, с общество или с когото и да било. Той не цени хората, защото се възприема като велик и самодостатъчен. За него семейството, децата, жените, съпартийците, избирателите са тор в нивата на собствената му самовнушена гениалност. Впрочем Ахмед Доган отдавна мисли, че се е записал в историята на България като най-силен политик, и затова вече е дезинтересиран от реалната политика, заяви пред glasove.com Антонина Желязкова*. И още: Избирателите на ДПС са силно наплашени и страдат от дефицит на доверие. Те искат да имат своето политическо представителство и най-лесното е да го олицетворяват с определен лидер – това вече двадесет години е Ахмед Доган. Така че хората много трудно ще превключат на друг политически водач за тяхното представителство.
<p><strong>На какво се дължи мрачното настроение в ДПС &ndash; медиите отбелязват, че тази година за пръв път от създаването на партията датата на учредяването (4 януари) е минала незабелязано, без обичайните тържества и приветствието на лидера?</strong></p> <p>Преди всичко ДПС за първи път от създаването си усеща неуюта на политическата и обществената изолация. Винаги през годините те са намирали граждански или политически и коалиционни партньори, били са мандатоносители и са имали право на избор на партньори. Сега дойде момент, в който всички политически субекти ги игнорират и се пазят от тях, за да не си навлекат гнева на собствения електорат. При подобна изолация и обществен остракизъм не е време за празници и шумни чествания. Разбира се, към тази външна конюнктура трябва да добавим и един подъл страх, който измъчва целия партиен елит на ДПС, защото са част от една вождистка, тип сталинска партия, където отделната личност няма никакво значение и може във всеки един момент да бъде унищожена или изхвърлена от лидера Ахмед Доган. Как и какво да празнуваш при това положение?</p> <p><strong>Очаквате ли сериозни сътресения в ДПС след подадената оставка на дългогодишния заместник-председател Касим Дал като член на Централното оперативно бюро и евентуалното му изключване от партията?</strong></p> <p>В Движението има вътрешни сътресения от няколко години насам, но поради пълната затвореност и непрозрачност на партията обществото не е в състояние да почувства партийните фрустрации или да ги разбере. Този път нещата са различни, защото Касим Дал е знакова фигура за Движението, а също и за диаспората в Турция. Освен това, може би несправедливо, защото през годините Дал е участвал в почти всички организационни и икономически нередности в партията заедно с Ахмед Доган, но той е разпознаван от електората като идеалист. Вероятно този образ се гради и върху факта, че Дал е от единиците на политическия елит на ДПС, за когото не беше извадено досие. Напротив, страдал е за каузата, бил е предаван дори от лидера в тежките времена преди падането на комунизма.</p> <p>При това положение, ако той се съюзи с Мехмед Дикме, който е другата прогонена, но разпознаваема за електората фигура като добър практик и работещ специалист, бивш успешен кмет на община, неопорочен от политиката и от далавери, те имат шансове да разцепят не само избирателите, но и местните структури на ДПС, в които бездруго има натрупано огромно напрежение.</p> <p><strong>И все пак каква е разликата между Касим Дал и &bdquo;безпощадно изхвърлените&rdquo;, както ги нарекохте преди време, бивши активисти на ДПС като Осман Октай, Гюнер Тахир и Мехмед Дикме? Смятате ли, че попадналият &bdquo;под 25-годишна заблуда&rdquo; политик Дал има потенциал да разклати лидерството на Доган и да върне &bdquo;КАУЗАТА ДПС&rdquo;?</strong></p> <p>Мехмед Дикме и Касим Дал са съвсем различна категория личности от турския елит, затова е добре да не бъдат сравнявани с другите прогонени или отцепници. Още веднъж повтарям, че единият е много опитен в партийното строителство и с ореол на автентичен дисидент, а другият е изключително добър стопански деятел и доказан администратор, а и двамата са разпознаваеми за потенциален електорат в България и сред турската диаспора. <br />Те са достатъчно умни, за да преценят дали е реалистично да превземат чрез нова платформа ДПС отвътре във висшето ръководство, или да потърсят нови варианти, формации и да вземат част от избирателите на Движението. Нека не забравяме, че на предходните местни избори Мехмед Дикме, подкрепян формално от &bdquo;Новото време&rdquo;, на практика спечели изборите в една важна община като Ардино. Нещата за малко не се получиха де юре поради спешно доведените с автобуси избиратели от Турция и манипулиране на съдебните спорове. <br /><br /><strong>След изборите през 2009 г. Ахмед Доган обяви официално, че започва да обновява партията си. В състояние ли е еднолично управляващият в продължение на толкова години лидер да излъчи наследници и да обнови партията си?<br /></strong><br />Доган дори не размишлява върху въпроса за обновяване на партията. Нито през изминалите двадесет години се зае да подготви млади наследници. Причината е, че той страда от личностни деформации, от нарцисизъм с елементи на социопатия и не намира за необходимо да се съобразява с политически партньори, с общество или с когото и да било. Той не цени хората, защото се възприема като велик и самодостатъчен. За него семейството, децата, жените, съпартийците, избирателите са тор в нивата на собствената му самовнушена гениалност. Доган си позволява да говори безцеремонно и скандално пред обществото и медиите за обръчи от фирми, за разпределяне на властови порции, за яхти и летящи чинии, не снизхожда да стъпи в парламента, защото презира всички около себе си, смята, че няма равни нему, за да се съобразява с етични норми. Впрочем Ахмед Доган отдавна мисли, че се е записал в историята на България като най-силен политик и затова вече е дезинтересиран от реалната политика. Сега той се е съсредоточил върху идеята да се реализира като световен иноватор и откривател в областта на науката, затова се занимава с хидроинженерство, с изследвания за енергийните потенции на водорода. Затова и лидерът на ДПС смята, че е редно да получава хонорари от 1&ndash;3 милиона, защото научното бъдеще на енергетиката, а може би и на други изследователски области е единствено в неговата глава.<br /><br /><strong>Каква е според вас причината за отказа на турския премиер Ердоган да се срещне с лидера на ДПС при посещението си в България през октомври миналата година? Как приемате коментарите, че проведената тогава среща на Ердоган с Касим Дал е знак, че Турция има намерение да заложи на него за реформирането на ДПС?</strong></p> <p>Не мога да знам какви са подбудите на висока персона, каквато е министър-председателят на една голяма съседна страна. Мога само да предполагам, че държавата Турция се интересува от спокойствието и просперитета на турското малцинство в България. Очевидно е дори за страничните наблюдатели, че лидерът на ДПС вече вреди на интеграцията на турците в българското общество и че създава среда за прехвърляне на критиките от него самия и от корумпирания елит на ДПС към турското малцинство, към мюсюлманите като цяло, а те надхвърлят един милион граждани на България.</p> <p>Не мисля, че това е знак, че турското правителство ще подкрепи Касим Дал. Тази среща искаше да покаже, че Турция се вълнува за съдбата на турското малцинство в България и че най-прекият път за добруване е чрез реформирането на елита на ДПС.</p> <p><strong>Как ще реагира електоратът на ДПС, ако Дал започне битка срещу председателя на партията, който &bdquo;използва безскрупулно властта и употребява хората като салфетки&rdquo;? Имат ли готовност турците и българите мюсюлмани да заложат на по-демократичен модел на управление и да отхвърлят феодалната зависимост и едноличната власт?</strong></p> <p>Избирателите на ДПС са силно наплашени и страдат от дефицит на доверие. За двадесет години нито една друга общонационална партия не им даде гаранции за сигурност, за равнопоставена обществена и икономическа интеграция. Те искат да имат своето политическо представителство и най-лесното е да го олицетворяват с определен лидер &ndash; това вече двадесет години е Ахмед Доган. Той също през изминалите години се постара чрез конкретни и подходящи за електората пропагандни механизми да внуши своята важност и незаменимост. Така че хората много трудно ще превключат на друг политически водач за тяхното представителство. Това, което е сигурно за турците и мюсюлманите, е, че са изморени от феодалните порядки на местно ниво, погнусени са от стопанските далавери на политическите елити, които често са за тяхна сметка. Сигурно е също така, че жадуват за повече демократичност, свобода и уважение, както и за повече грижи за техния социален и икономически просперитет.</p> <p><em>*Антонина Желязкова е историк, специалист по проблемите на Балканите и на малцинствата. Работила е в Института по балканистика на БАН. През 1987 година публично се противопоставя на "възродителния процес". Председател на Международния център за изследване на малцинствата и културните взаимодействия.</em></p> <p><em><strong>С Антонина Желязкова разговаря Димитрина Чернева</strong></em></p>

Коментари

  • ТАЗИ

    17 Яну 2011 19:48ч.

    е храненица на службите и Сорос.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Баранов

    17 Яну 2011 20:42ч.

    Голяма тревога за ДПС сред политическите ни &quot;анализатори&quot; ... Днес я плаче още един от &quot;експертите на прехода&quot; ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • benedikt

    17 Яну 2011 21:26ч.

    dogan -sin na maika si i djdo si?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ацетон

    17 Яну 2011 23:44ч.

    А бе какво са наплашени и никой не им бил гарантирал сигурност. Д аси напънта малко главите, какво им осигури философът-разузнавач и ще им стане ясно, че ги лъже вече 20 години.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • АНТОНИНА ЖЕЛЯЗКОВА Е АНТИБЪЛГАРКА, РАБОТИ ЗА ТУРЦИТЕ И ЦИГАНИТЕ СЪС ЗАПАДНИ ПАРИ

    18 Яну 2011 1:06ч.

    Анкара поиска решаваща роля в световната политика Четвъртък, 13 Януари 2011г. Автор: Димитър В. Аврамов * 1 * 2 * * Ердоган мечтае да сложи под скиптъра си мюсюлманския свят и да го насочи срещу християнска Европа В края на миналата година Анкара даде недвусмислен знак, че ще се придържа към все по-агресивна геополитическа стратегия, която да й гарантирала водеща роля в международните отношения. Това бе ясно изразено в една забележителна по своето имперско високомерие реч на външния министър Ахмед Давутоглу пред турския дипломатически корпус. Според яростния неоосманист с професорска титла Високата порта &quot;няма повече да чака да бъде поканена на &quot;световната маса&quot; и сама ще определя кой да седне на нея&quot;. Тя имала опит, исторически традиции, мощ и потенциал да се справи с всяко предизвикателство и всички ще бъдели принудени да се съобразяват с това. Никой не можел да й наложи да направи нещо, което тя не желае. По същото време антитурските настроения в Европа се засилват. В редица държави /Дания, Норвегия, Белгия, Швейцария/ напоследък бяха приети специални закони, които да ограничат инвазията на имигрантите от югоизточната ни съседка, за ликвидиране на техните, никнещи като гъби гета и разселването им сред други общности. Друга част от тях са експулсирани заради различни престъпления, включително и за разпространение на радикален ислям. След акции на германските специални служби става ясно, че джамиите там са центрове за пропагандиране на уахабизма и за набиране на терористи за отрядите на Ал Каида в Афганистан и Пакистан. Засилва се и скептицизмът около евентуалното членство на голямата мюсюлманска държава в ЕС, което според някои би било &quot;удар в сърцето на християнска Европа&quot;. Блокирани са и преговорите за решаване на Кипърския проблем заради постоянните увъртания на Анкара и опитите й да тласка нещата в своя полза и да изведе от изолация окупираната от нейната армия северна част на острова. Според редица анализатори над Турция надвисва и заплахата от &quot;политически териториален, административен и културен полуразпад&quot;. Проблемът идва, след като парламентарно представената Партия на мира и демокрацията поиска спиране на геноцида над кюрдите, пълна автономия на техните райони в югоизточната част на страната и около 25 области да излязат извън опеката на правителството и Меджлиса в Анкара. Неотдавнашните самонадеяни изявления на външния министър Ахмед Давутоглу пред турския дипломатически корпус са само продължение на великодържавната стратегия, която управляващите в Анкара декларират публично без всякакво стеснение. Особено след като ислямистката Партия на справедливостта и развитието, начело с Реджеп Ердоган пое властта, а след последните рокади в кабинета в него влязоха откровени неоосманисти и поклонници на Шериата - какъвто е и ястребът с професорска титла Давутоглу. Ето част от неговите съждения- инструкции пред дипломатите: &quot;Турция няма да стои в периферията и сама ще определя кой да бъде поканен на &quot;световната маса&quot; и на кой стол да седне. Нашата страна навлиза в ново десетилетие с нова визия, която изключва тя да бъде на опашката на събитията. Ако ще се гради нов световен ред, основният камък в него ще бъде положен от Турция. Имаме опит, исторически традиции, мощ и потенциал да се справим с всяко предизвикателство. Не може да стоим в положение на статично изчакване, състоянието на страната предопределя нейната водеща роля на глобален и регионален фактор, с който всички останали ще бъдат принудени да се съобразяват. Турция има капацитет да предвижда и прогнозира къде какво ще се случи и да бъде готова с алтернативни решения, които да се приемат от международните играчи. Ние сме длъжни да усещаме зараждането на кризи в държавите от близкото обкръжение и да сме готови всеки момент да се намесваме с добре регулирани настройки в своите дипломатически ходове и инициативи. Нашите дипломати трябва да са подготвени за вдигане по тревога по всяко време. Трябва да е ясно, че никой не може да наложи на Анкара да направи нещо, което тя не желае&quot;... Тези не безопасни импровизации на министъра напомнят казаното от него на пресконференция в Ню Йорк, което смая журналистите с имперските си откровения и амбиции. Турция била достатъчно силна, за да определя политиката на държавите в Близкия изток, на Балканите и в Средна Азия - тях Високата порта причислява към т. нар. турски свят, включително България. Пред вестник &quot;Вашингтон пост&quot; последва друго признание, което само потвърждава нейната агресивна политика спрямо бившите вилаети. &quot;Нашата цел е, казва професорът от университета &quot;Мармара,&quot; да възстановим Османската империя под формата на Османска общност на народите&quot;. Със същото самонадеяно високомерие, на тържество в Истанбулския квартал &quot;Юскюдар,&quot; премиерът Ердоган не остави никакви съмнения за следваната от неговия кабинет стратегия. &quot;Пътят на Турция, обяви той, е към възстановяването на Османската империя. Ние, всички турци, сме рожби и наследници на Османския период и като такива нямаме право да останем вечно затворени и обсадени в Анкара. Трябва да се отваряме навън и това го правим сега. Правим това, което е достойно за нас и което заслужваме. Тази цел е напълно оправдана и ще я постигнем. Това е истината, тя обяснява как и защо Османската империя се е простирала чак да Индийския океан&quot;... След такива разсъждения на министър-председателя не ни учудват и думите на турски дипломат пред негов американски колега, разпространени от сайта &quot;Уйкилийкс&quot;: &quot;Ние сме на път да вземем реванш, заради поражението ни при втората обсада на Виена и така ще възстановим нашите позиции в Европа&quot;. Подобна политика обяснява и тревогата, изразена при една неотдавнашна среща на т. нар. Виенска група на европейските националисти. Тя се обяви против приемането на югоизточната ни съседка в ЕС и срещу &quot;проникването на турския политически и битов ислям&quot; на континента. На конференция под надслов &quot;Стратегии в борбата с ислямския тероризъм&quot; председателят на австрийската Партия на свободата Хайнц -Кристиан Страше бе категоричен: &quot; Турция е източник на световната мюсюлманска заплаха, тя изнася радикален ислям. Ердоган и неговото правителство ерозират светските устои, тласкат страната към Шериата и пренасят тази опасна политика в сърцето на Европа Може да си обясним и защо настроенията срещу Анкара проникнаха дори във Ватикана. Според поверителен доклад на американски дипломат, също публикуван в &quot;Уйкилийкс,&quot; папа Бенедикт XVI насаждал &quot;антитурски нагласи във Ватикана&quot;. Добре известно е и изявлението на бившия кардинал Йозеф Ратцингер, че &quot;една мюсюлманска страна като Турция няма място в ЕС. Ако това стане, то би отслабило позициите на християнските институции в континента&quot; И че &quot;ислямът винаги е носил на човечеството разруха, смърт и варварство&quot;. След референдума за промяна в Конституцията Ердоган успя да затвърди властта си и да постави известен намордник дори на съдебната система, която преди време поиска, но не успя да забрани неговата ислямистка партия и да лиши лидерите й от възможност да участват в политиката. Естествено това предизвика бурни реакции в европейските кръгове и световните медии, които нарекоха уж демократичните промени в основния закон &quot;фасадна козметика&quot; и параван за пълзяща ислямска диктатура. &quot;Ню Йорк таймс&quot; публикува съкрушителен коментар, в който четем: &quot;Религиозните консерватори получават власт над военните и съдиите - последните независими пазители на светската държава&quot;. Според експертът по международни отношения към Европейския съвет Хосе Игнасио, след референдума &quot;Ердоган демонстрира сила, нарастват опасенията, че консолидирането на власт и религия ще доведе до създаването на режим като в Иран&quot;. Американски конгресмени поискаха САЩ да преразгледат отношенията си с Анкара, чието правителство упорито разрушава светските устои на държавата в полза на Шериата и дори поддържа връзки с терористични организации. Това потвърди и видният експерт Майкъл Рубин на широк дебат в Конгреса: &quot;През последните осем години ПСР и Ердоган промениха страната и се съюзиха с най-радикалните елементи в Близкия изток, те подкрепят и ядрената програма на Иран. Дълго време президентите Джордж Буш и Барак Обама, както и техните дипломати, си затваряха очите. Ердоган действа по предварително изработен план, партията му вече напълно разруши светската образователна система на всички нива срина независимостта на съдебната власт, службите подслушват всеки дисидент, особено журналисти и интелектуалци. Това е един циничен политик, който ловко използва демокрацията, за да създаде автокрация. Западните правителства са дотолкова заслепени, че не видяха дневния ред на исляма, а за министър-председателят Ердоган това е една осъществена мечта и катастрофа за американските президенти, дипломати и генерали&quot;. Много остро реагира и професорът от Истанбулския университет &quot;Билге&quot; Соли Йозел: &quot; Министър-председателят има популистки инстинкти и вместо да ръководи разумно външната политика, екипът му отделя особено внимание на арабското направление. Той не приема нито едно мнение, различно от неговото, и дори се опитва да унищожи медиите, които го критикуват&quot;... Не са случайни и стават все по-видими и арогантни амбициите на Анкара да сложи под скиптъра си мюсюлманския свят и да го насочи срещу християнските държави в Европа . Затова в средата на миналата година в Истанбул бе организирана среща на т. нар. Турско-арабски форум с участието на Ердоган и Давутоглу, премиери и външни министри на Йордания, Ливан, Сирия, индустриалци, банкери и представители на Арабската лига - добре известно е, че ръководна роля в нея имат Анкара и родината на уахабизма - Саудитска Арабия. Декларацията, приета там, ясно показва намеренията на Високата порта да създаде Мюсюлмански съюз под свой контрол - което на практика означава възстановяване на Османската империя чрез пълно адаптиране около Анкара на нейните бивши вилаети. Затова в документа е предвидено все по-тясно сътрудничество в различни области: образование, търговия, енергетика, митниците, земеделието, здравеопазването, културата, дипломацията, уеднаквяване на визовите режими и пр. Отделно са финансовите потоци които текат към икономиката на Турция и касите на управляващата партия ПСР от Катар, Саудитска Арабия, Обединените емирства. От там идват и засилващите се антитурски настроения в Европа и отвъд океана, над които би трябвало да се замислят и някои балкански правителства

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • watmark

    18 Яну 2011 7:26ч.

    Абе хора, комунисти ненедни. Коментирайте написаното от авторката а не каква е. Ставащото в ДПС в този момент е изключително интересно защото евентуалното разцепавне на партията ще доведе до ликвидирането на политическото и значение особено на президенските избои. Просто турците няма да са определящи за избирането на новия президен със всичките последици за Гоце и олигарсите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Патриот

    23 Яну 2011 21:22ч.

    Прав e watmark, че ставащото в момента в ДПС е интересно, защото би могло да доведе до редуциране на политическото му значение в българската политика. Въпреки това, няма да отделя и 5 минути за да прочета пасквила на антибългарската марионетка - отвратителната подлога А.Желязкова, защото много добре ми е известно кой и защо плаща на тази гнусна родоотстъпница да злослови срещу България. &quot;Абе хора, комунисти ненагледни. Коментирайте написаното от авторката а не каква е. Ставащото в ДПС в този момент е изключително интересно защото евентуалното разцепавне на партията ще доведе до ликвидирането на политическото и значение особено на президенските избои. Просто турците няма да са определящи за избирането на новия президен със всичките последици за Гоце и олигарсите.&quot;

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • dsk666

    27 Яну 2011 18:38ч.

    Няма по тъпи хора от патриотите

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЧЕТЕЦ

    10 Фев 2011 20:00ч.

    АНТОНИНА ЖЕЛЯЗКОВА Е ЕДНА ТУРСКА ПОДЛОГА!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ние марсианците в българия искаме колективни етнорелигиозни права

    17 Фев 2011 19:33ч.

    НИЕ МАРСИАНЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ СМЕ ПОДЛОЖЕНИ НА ГЕНОЦИД , А НЯКОИ СА ПРИВИЛИГЕРОВАНИ (анонимен) 2011.02.17 11:54:30 настоявам по националната телевизия да се пуснат новини на МАРСИАНСКИ ЕЗИК , защото не го зная и искам да го усъвършенствам.НАСТОЯВАМ ДА НИ СЕ ИЗМИСЛИ ЕЗИК И АЗБУКА.Съгласно със сега действащата Рамкова конвенция за правата на малцинствата , АЗ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ПРАВОТО ДА СЕ САМООПРЕДЕЛЯМ И СЕ ОПРЕДЕЛЯМ КАТО МАРСИАНЕЦ.НАСТОЯВАМ НОИ ДА ГО ОТРАЗИ ИЗРИЧНО В ОТЧЕТА НА ПРЕБРОЯВАНЕТО ПРЕЗ 2011ГОДИНА.ТЪЙ КАТО НЕ ЗНАЯ ДРУГ ЕЗИК ОСВЕН БЪЛГАРСКИЯ НАСТОЯВАМ ПО НАЦИОНАЛНИТЕ МЕДИИ ДА ЗАПОЧНЕ ИЗЛЪЧВАНЕ НА ПРЕДАВАНИЯ НА МАРСИАНСКИ, ЗАЩОТО СА НАРУШЕНИ МОИТЕ ЧОВЕШКИ ПРАВА.ИСКАМ ДА РАЗВИЯ ТАЗИ НОВА МОЯ ИДЕНТИЧНОСТ И ДА НЕ СЕ ПРЕЧИ ЗА РАЗВИТИЕТО НА САМОБИТНАТА МАРСИАНСКАТА КУЛТУРА И ЕЗИК.СЛЕД КАТО БЪЛГАРИЯ Е МНОГОНАЦИОНАЛНА ДЪРЖАВА И БУКЕТ ОТ ЕТНОСИ, ЗАЩО СЕ ПОТЪПКВАТ ПРАВАТА НА МАРСИАНЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ ? СЛЕД КАТО КОНВЕНЦИЯТА Е ЧАСТ ОТ БЪЛГАРСКОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО , ДЪРЖАВАТА Е ДЛЪЖНА ДА ОТПУСКА ПАРИ И ДА РАБОТИ ЗА МОИТЕ ЧОВЕШКИ ПРАВА.АКО НЕ , ЩЕ СЕЗИРАМ СЕМ ,АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШЪНЪЛ, ХЕЛЗИНКСКИЯ КОМИТЕТ И ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪД ПО ПРАВАТА НА ЧОВЕКА В СТРАСБУРГ, КАТО ЩЕ НАСТОЯВАМ ЗА ЗНАЧИТЕЛНИ КОМПЕНСАЦИИ ЗА НАКЪРНЕНОТО МИ ПРАВО НА ЕТНИЧЕСКО САМООПРЕДЕЛЕНИЕ И КУЛТУРНА САМОБИТНОСТ.НИЕ МАРСИАНЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ СМЕ ПОДЛОЖЕНИ НА ЖЕСТОКА ДИСКРИМИНАЦИЯ И АСИМИЛАЦИЯ.ЗАЩО В МЕДИИТЕ СЕ ГОВОРИ НА РОМСКИ , ТУРСКИ , БЪЛГЕРИАСКИ /БУЛГАРИСТАНСКИ/, А НА МАРСИАНСКИ НЕ.СЛЕД КАТО БЪЛГАРИЯ Е БУКЕТ ОТ ЕТНОСИ ЗАЩО СЕ ПОТЪПКВА ПРАВОТО НА ЖИВОТ И ИЗЯВА НА НАЙ-КРАСИВИЯ , ЧИСТ И ДОСТОЕН ЕТНОС НА ТАЗИ МРЪСНА ПЛАНЕТА ЗЕМЯ.НАСТОЯВАМ ЗА МОИТЕ ПРАВА ДА СЕ ПОГРИЖИ УНИВЕРСАЛНОТО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ/по този начин ще парира нападките , че е етнорелигиозна партия/ И ЛИЧНО ВОЛЕН СИДЕРОВ , КРАСИМИР КАРАКАЧАНОВ , МАРТИН ДИМИТРОВ И НИКОЛАЙ МЛАДЕНОВ.ДЕКЛАРИРАМ , ЧЕ СЪМ ПСИХИЧЕСКИ ЗДРАВ ,ЗА КОЕТО ПРЕДСТАВЯМ УДОСТОВЕРЕНИЕ ОТ ПСИХОДИСПАНСЕРА ,ЧЕ НЕ СЕ ВОДЯ НА УЧЕТ/защо така го пишат -не зная/.ГОВОРЯ СЪВСЕМ СЕРИОЗНО:АКО ДО ПЪРВИ АПРИЛ НЕ ЗАПОЧНЕ ИЗЛЪЧВАНЕ НА ЕМИСИИ НА МАРСИАНСКИ ЕЗИК ЩЕ СЪДЯ ДЪРЖАВАТА БЪЛГАРИЯ ДА ДУПКА, ЩЕ ПОСТАВЯ ВЪПРОСА В ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И КОМИСИЯ , В СЪВЕТА ЗА СИГУРНОСТ НА ООН , ЩЕ НАСТОЯВАМ ЗА МЕЖДУНАРОДНИ САНКЦИИ И РАЗПОЛАГАНЕ В БЪЛГАРИЯ НА МЕЖДУНАРОДНИ МИРООПАЗВАЩИ СИЛИ НА ООН И НАТО , А ВИНОВНИЦИТЕ ЩЕ БЪДАТ АРЕСТУВАНИ И ИЗПРАВЕНИ ПРЕД СЪДА В ХАГА ЗА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ СРУЩУ ЧОВЕЧЕСТВОТО И ГЕНОЦИД.БЪРЗАЙТЕ, ВРЕМЕТО ВИ ИЗТИЧА.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи