На 3 май 2010 година трябва да започне реалното строителство на Лот 2 от автомагистрала „Тракия”, каза Росен Плевнелиев, министър на регионалното развитие и благоустройството. Той очаква в края на април да се получи строителното разрешение по проекта. Утре трябва да завършат публичните обсъждания по оценката за въздействие на околната среда по проекта в десет общини, а на 18 ноември компаниите ще могат да получат тръжната документация.
<p><strong>Тръжните документи са изцяло преработени, има одобрението на „Джаспърс“ и „Прозрачност без граници“,</strong> каза Плевнелиев. Ще са необходими два месеца за изготвяне на офертите на всяка една от компаниите. В началото на декември ще бъде обявен търгът за участък "3" и "4" от магистралата.</p>
<p><strong>МРРБ ще обяви днес конкурса за председател на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура”.</strong> На сайта на ведомството ще бъдат описани изискванията.</p>