Започват да строят магистрала „Тракия“ на 3 май

Започват да строят магистрала „Тракия“ на 3 май
На 3 май 2010 година трябва да започне реалното строителство на Лот 2 от автомагистрала „Тракия”, каза Росен Плевнелиев, министър на регионалното развитие и благоустройството. Той очаква в края на април да се получи  строителното разрешение по проекта. Утре трябва да завършат публичните обсъждания по оценката за въздействие на околната среда по проекта в десет общини, а на 18 ноември компаниите ще могат да получат тръжната документация.
<p><strong>Тръжните документи са изцяло преработени, има одобрението на &bdquo;Джаспърс&ldquo; и &bdquo;Прозрачност без граници&ldquo;,</strong> каза Плевнелиев. Ще са необходими два месеца за изготвяне на офертите на всяка една от компаниите. В началото на декември ще бъде обявен търгът за участък "3" и "4" от магистралата.</p> <p><strong>МРРБ ще обяви днес конкурса за председател на Управителния съвет на Агенция &bdquo;Пътна инфраструктура&rdquo;.</strong> На сайта на ведомството ще бъдат описани изискванията.</p>

Коментари