Всеки с касов апарат сам ще осигурява онлайн връзката с данъчните

Всеки с касов апарат сам ще осигурява онлайн връзката с данъчните
Всеки, който е длъжен да използва касов апарат, ще трябва да осигури връзката му с Националната агенция за приходи, решиха депутатите, като приеха на първо четене промени в Закона за ДДС. По този начин се цели повишаване на контрола върху търговските обекти. Депутатите отхвърлиха на два пъти предложенията, внесени от Синята коалиция – да се въведе диференцирана ставка от 7 на сто за лекарствата и учебниците, както и връщането на ДДС на бизнеса от страна на държавата да става в рамките на 10 дни. Срещу това гласуваха ГЕРБ и "Атака", докато всички останали парламентарни групи го подкрепиха.
<p><strong>&bdquo;Най-важното нещо е да си изпълняваме обещанията. СДС, Синята коалиция, ГЕРБ го обеща в кампанията. Нека да направим така, че това, което сме обещали, да се случва.</strong> Това ще бъде разликата между нас и БСП и ДПС. Те само обещават и нищо не правят&rdquo;, каза Мартин Димитров от СДС.<br /><strong>&bdquo;Искам категорично да ви кажа, че е редно да не подкрепяме това предложение</strong>, защото то няма социален ефект, а само ще отвори една дупка в и без това изтънялата приходна част на бюджета&rdquo;, каза Менда Стоянова от ГЕРБ.<br /><br /><strong>&bdquo;Сегашната политика на правителството се връща към тези параметри, които бяха характерни към годините 2001-2005</strong> &ndash; силно рестриктивна политика и силно намаляване на социалните разходи на бюджета. Знам, че много от хората мислят със столовете и с тези части от тялото, с които седят върху тях, но нека все пак се замислим&rdquo;, каза Румен Овчаров, на когото зам.-председателят на Народното събрание Лъчезар Иванов обърна внимание да се отнася с нужното уважение към народните представители и изрази мнение, че не е редно червеният депутат да дава определения от трибуната.<br /><br /><em>(По Дарик радио)</em></p> <p>&nbsp;</p>

Коментари