Волфганг Шойбле: Германия няма да дава повече пари за спасяването на Европа

Волфганг Шойбле: Германия няма да дава повече пари за спасяването на Европа
Министърът на финансите на Германия Волфганг Шойбле изключи възможността страната му да отдели повече пари за Европейския фонд за финансова стабилност (ЕФФС) от 211-те милиарда евро, гласувани от Бундестага и Бундесрата.
<p>Европейският фонд за оказване на помощ има таван от 440 милиарда евро, 211 млрд. се падат на Германия.</p> <p>Това е всичко. Точка.</p> <p>С изключение на лихвите, които ще се прибавят, заявява министърът в интервю за сп. "Супер-Иллу".</p> <p>Дотирането на европейския механизъм за стабилност (ЕМС), който ще замени&nbsp;ЕФФС най-късно през 2013 г., според Шойбле ще е по-малко. "Става въпрос за около 190 млрд. евро, за които ще сме гарант (...) включително лихвите", обясни ключовият министър в правителството на канцлера Меркел.</p> <p>Повечето германци смятат разширяването на Фонда за финансова стабилност на Еврозоната за "грешка", показва допитване, резултатите от което ще публикува в неделя в. "Билд ам Зонтаг".</p> <p>Според анкетата мнението на 58% от запитаните е, че увеличаването на дотирането за фонда е погрешно, и едва 34% го смятат за "нещо добро".</p>

Коментари