ВМЗ-Сопот натрупало дългове от над 50 млн. лв.

ВМЗ-Сопот натрупало дългове от над 50 млн. лв.
Предприятието „Вазовски Машиностроителни заводи” ЕАД в Сопот е натрупало задължения към държавния бюджет от над 50 млн. лв., каза пред журналисти министърът на икономиката Трайчо Трайков след среща в Министерски съвет. Последните две годни предприятието е работило с около 10% изпълнение на производствения си капацитет. Въпреки това не са вземани никакви мерки за преструктуриране, вземане на нови поръчки или ограничаване по някакъв начин на разходите.
<p><strong>&bdquo;Стигнало се е до момента, в който на практика предприятието не може да продължи да функционира&rdquo;</strong>, каза министърът. В момента се търси начин за излизане от положението. Според Трайков предизборно в компанията са наливани средства, но няма резултати от това.</p> <p><br />Сега има няколко поръчки към предприятието. Министърът на отбраната Николай Младенов е поел ангажимента за осигуряване на няколко поръчки от чужди страни. Няма да има съкращения въс ВМЗ-Сопот, въпреки натрупаните задължения.</p> <p><em>(По агенция Фокус)</em></p>

Коментари