Агенцията за следприватизационен контрол е една абсолютно излишна структура и там трябва да погледне прокуратурата. Това каза пред журналисти в Пловдив днес лидерът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев, цитиран от агенция Фокус. Агенцията имала да прибира милиард и четиристотин милиона, а годишно се отчитала с по двайсет милиона, седемнайсет от които харчела за собствена издръжка, каза Тренчев. По мнението му, в същата тази агенция нямало контрол върху приватизационните договори и затова изтичали сроковете.
<p><strong>Дълбоки реформи трябвало да има и в Агенцията по приватизацията, около която имало само скандали,</strong> заяви Тренчев. Лидерът на КТ "Подкрепа" смята, че бюджетът за 2010 г. е рестриктивен и въпреки тежкото наследство, трудностите от кризата ще се пренесат на гърба на народа. Ето защо бюджетът може да се балансира не само с рязане на разходи, но и чрез приходи, смята Тренчев, който скоро ще обсъди предложенията си с финансовия министър.</p>
<p> </p>