Строежът на „Южен поток” може да стартира още през 2010 г.

Строежът на „Южен поток” може да стартира още през 2010 г.
Строежът на газопровода „Южен поток” ще започне още през 2010 г. в случай на провеждане на успешни изследвания, заяви днес министърът на енергетиката на Русия Сергей Шматко, цитиран от ИТАР-ТАСС. Той припомни, че „преди два дни в Москва се е състояла среща с министъра на икономиката и енергетиката на България”. „В момента вече е получено разрешение от Турция за провеждане на изпитания и изследвания по маршрута на полагане на подводната част на тръбопровода.
<p>На среща в Милано с представители на Турция и Италия още веднъж подчертахме готовността си за най-скорошно реализиране на проекта&rdquo;, съобщи Шматко.<br /><strong>Той подчерта, че &bdquo;Южен поток&rdquo; не е конкурент на &bdquo;Набуко&rdquo;. &bdquo;Следващата година ще покаже, кой от тези два газопровода има право на лидерство&rdquo;</strong>, заяви Шматко и припомни, че &bdquo;Южен поток&rdquo; &bdquo;има потвърдена ресурсна база и единно мнение от всички страни".</p> <p><em>(По агенция Фокус)</em></p>

Коментари