София тегли 43,5 млн. евро заем от ЕИБ за пътната инфраструктура

София тегли 43,5 млн. евро заем от ЕИБ за пътната инфраструктура
Заем за 43,5 млн. евро за пътната инфраструктура в София бе подписан от вицепрезидента на Европейската инвестиционна банка Марта Гайецка и от временно изпълняващия длъжността кмет на София Минко Герджиков. Финансовият министър Симеон Дянков пък подписа меморандум за сътрудничество, който ще подпомогне изпълнението на големите инфраструктурни проекти в България. Той предвижда предоставянето на техническа помощ от ЕИБ с цел засилване на мониторинга и внедряването на големи транспортни и екологични проекти в страната, съфинансирани с грантове на ЕС и заеми от ЕИБ.
<p><strong>Премиерът Бойко Борисов припомни, че това е третият договор, по който се работи съвместно с ЕИБ,</strong> като допълни, че подписването на този меморандум гарантира, че <strong>всички общини или градове в страната могат да кандидатстват за получаване на кофинансиране</strong> при недостиг на средства за реализиране на проекти.<br />&bdquo;Ние вземаме най-евтините пари на Европа&rdquo;, уточни Бойко Борисов, като призова кметовете да започнат да пишат проекти. &bdquo;Ние сме готови да застанем зад тях&rdquo;, увери премиерът.<br /><br /><em>(По Дарик радио)</em></p> <p>&nbsp;</p>

Коментари