Близо 2000 души протестираха в Ню Йорк срещу икономическата криза, преминавайки от един площад на Уолстрийт, който неотдавна бяха окупирали, до централата на нюйоркската полиция.
<p>Мирната демонстрация бе най-голямата след окупирането преди дни на Либърти Плаза от демонстранти, негодуващи срещу сегашния икономически и политически климат.</p>
<p>"Всички банкери са нацисти" "Хората над доларите" и още "Нюйоркската полиция защитава милиардерите и Уолстрийт" – гласяха транспарантите, които участниците в демонстрацията носеха, скандирайки "Продадоха ни!"</p>
<p>На 24 септември силите на реда арестуваха близо 80 демонстранти, които се бяха разположили в южната част на Манхатън.</p>
<p>На сайта <a href="http://www.occupywallst.org/">www.occupywallst.org</a> демонстрантите се представят като членове на синдикатите, студенти, преподаватели, семейства и безработни.</p>