Продават „Булгартабак“ до края на март

Продават „Булгартабак“ до края на март
Министърът на икономиката, енергетиката и туризма очаква сделката за продажбата на „Булгартабак“ да се осъществи през първото тримесечие на следващата година. Работи се по смяна на процедурата за приватизация, ще се наеме и консултант, който да работи заедно с  АП то този въпрос, каза той. Продажбата ще стане чрез конкурс. До 10-15 процента  от капитала на  някои   енергийни дружества ще бъдат продадени през Фондовата борса, информира още министър Трайков.
<p>Сред тях може&nbsp; да са "БЕХ", "НЕК" АД, "Булгаргаз"&nbsp; "Булгартрансгаз" и&nbsp; други. Процедурата по листването би отнела около три месеца ако подготовката започне преди Коледа.&nbsp; Не е сигурно, че това може да стане до края на първото тримесечие на 2010 година, обясни той.<br />&nbsp;<br /><strong>През декември &bdquo;Топлофикация София&rdquo; ще стане отново собственост на Столична община,</strong> съобщи още Трайков. Най-вероятно топлофикацията ще бъде приватизирана, това се споделя от общината, добави той.</p> <p><strong>Единствената реална алтернатива пред &bdquo;Кремиковци&rdquo; е ликвидация, заяви икономическият министър</strong>. Той подчерта, че&nbsp; държавата е пропуснала почти всички златни шансове, за да се намеси в бъдещето на комбината.&nbsp; &bdquo;Кремиковци&rdquo; се е превърнал в една фалшива индустриална структура, в която са били завлечени и други компании като БДЖ и НЕК например, според Трайков.&nbsp; <strong>Само от август досега металургичният комбинат е натрупал 13 млн. лв. дългове към НЕК</strong>. Нещата в комбината стават все по-лоши, затова и облигационерите са се отказали от оздравителния план, посочи Трайков.&nbsp;</p>

Коментари