"Подкрепа": Министрите да прочетат оздравителния план за "Кремиковци"!

"Подкрепа": Министрите да прочетат оздравителния план за "Кремиковци"!
"Новите управляващи явно не са чели оздравителния план на „Кремиковци". И министърът на икономиката, и министърът на екологията, и министърът на финансите е трябвало да прочетат оздравителния план. При срещите си с тях разбрахме, че явно не са го погледнали." Това заяви в сутрешния блок на телевизия PRO.BG председателят на федерация „Металургия" към КТ „Подкрепа" Людмил Павлов.
<p><strong>Той уточни, че по време на разговорите с министър Трайчо Трайков, не е имало един аргумент от негова страна защо се стига до искането за ликвидация на &bdquo;Кремиковци"</strong>. &bdquo;Не мога да приема, че без аргументи и перспектива 3000 души ще останат без прехрана", възмути се Людмил Павлов. Според него единствената алтернатива за металургичния комбинат е именно оздравителен план, като по този начин ще се запазят тези 3000 работни места.<br /><br /><strong>&bdquo;Дълговете към кредиторите на дружеството са близо 2 млрд. лева. Ако се отиде към ликвидация, тогава вече не говорим за никакви пари.</strong> Ако искат да прикрият някои следи за дълговете - нека ликвидират комбината", каза още Людмил Павлов. Той се надява синдикатите да проведат още една среща с премиера Бойко Борисов, защото до момента при разговорите с тях министър-председателят не е споменавал, че &bdquo;Кремиковци" ще бъде закрит.<br /><br /><strong>&bdquo;Ако го е казал някъде другаде, надяваме се при следваща среща с нас, да се разберем.</strong> Не приемам ликвидацията за нормално решение на държавата", подчерта председателят на федерация &bdquo;Металургия" към КТ &bdquo;Подкрепа".<br /><br /><strong>За днес е насрочен отложеният протест на работниците на "Кремиковци", организиран от КТ "Подкрепа". </strong>Протестиращите тръгнаха в 8.00 часа от комбината и вече пристигат на площад &bdquo;Ал. Невски", след това ще се отправят към Министерство на икономиката, енергетиката и туризма. Протестиращите ще искат срещи с институциите, за да обсъдят бъдещето на комбината.</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари