От САЩ се съобщава за поредния фалит на банка - 99-тия за тази година. Държавната агенция за гарантиране на влоговете е затворила малка регионална банка от Бейкърсфийлд, Калифорния, с активи от 631 милиона долара. От началото на годината банковите фалити в САЩ са 4 пъти повече отколкото за цялата 2008 година.
<p><strong>САЩ ще приключат сегашната финансова година с рекорден дефицит от 1.4 билиона долара</strong>. Това означава, че бюджетната дупка е нарастнала тройно спрямо предишната година. Основно натрупаният дефицит се дължи на скъпата конюнктурна програма за спасяване на банките и програмата с мерки на правителството на Обама за стимулиране на американската икономика. Дефицитът отговаря на 10 процента от БВП на страната - най-високата му стойност от 1945 г. насам. </p>
<p><em>(по Дойче веле)</em></p>