Омбудсманът: Една бутикова банка бе превърната в супербанка

Омбудсманът: Една бутикова банка бе превърната в супербанка
"На всички е ясно какво стана с КТБ - една бутикова банка беше превърната в супербанка с помощта на институции и на много правителства. Последвалата криза с банката, която беше раздута като балон, беше предизвикана отново от институциите и под благосклонния поглед на БНБ." Това каза по БНТ националният омбудсман Константин Пенчев.
<p>Според него &quot;БНБ не желае да работи&quot;. Централната банка е органът, който трябва да се занимава със съдбата на КТБ - не главният прокурор, не националният омбудсман, синдикати или работодатели, и затова всички призоваваме Иван Искров да предприеме нещо, каза той.</p> <p>&quot;Частният интерес - това е желанието на всеки български гражданин да не му бъдат откраднати влоговете. &quot;Частен интерес&quot; не е мръсна дума, просто хората не искат да бъдат ограбени, както бяха ограбени 96-97-а отново с помощта на държавата&quot;, посочи Константин Пенчев.</p> <p>&quot;Не ме интересува съдбата на Искров, мен не интересува какво се случва с тези десетки хиляди вложители, с държавата, защото неблагополучията с КТБ не е частен случай или търговски казус, а е въпрос на национална сигурност, на финансова и банкова сигурност в България, продължи Пенчев и подчерта: &quot;Изкуствено предизвикана криза може да събори държавата&quot;, коментира&nbsp;националният омбудсман.</p>

Коментари