Пари за агенция за контрол и безопасност на храните към земеделското министерството не са заложени в бюджета за следващата година. Това изненадващо заяви министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов, който откато е поел поста пледира за учредяването на такъв орган. Създаването на агенцията се отлага, каза Найденов.
<p><strong>Той обеща до края на годината бъде готова структурата на агенцията, а ако има преизпълнение на приходната част на бюджета, е възможно да се осигурят необходимите средства</strong> и агенцията да стартира още през 2010 г. Найденов обаче не обеща, че това ще се случи и че търсените пари ще бъдат осигурени.</p>
<p><strong>Министерство на земеделието ще търси начини да осигури допълнително още 150 млн. лева</strong> за национални доплащания. В този случай приоритет ще имат земеделските производители, а не агенцията, коментира Мирослав Найденов.</p>
<p><em>(по Дарик радио)</em></p>