ЕК иска да намали консумацията на енергия с 20% до 2020 г.

ЕК иска да намали консумацията на енергия с 20% до 2020 г.
Европейската комисия иска да направи намаляването на консумацията на енергия с 20% до 2020 година задължително за всички страни-членки, предаде  АФП. Според вестник „Юрополитик” ЕК иска да превърне условието, което в момента не е задължително, в цел за всички страни.
<p><strong>През декември миналата година ЕС си постави три цели - намаляване на емисиите на вредни газове с 20% до 2020 година</strong> в сравнение с нивата от 1990 година, увеличаването на възобновяемата енергия до 20% от цялата произвеждана енергия и намаляване на консумацията на енергия с 20%.</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари

  • Мунчо

    10 Окт 2009 22:44ч.

    Спрямо 1990-та година би трябвало да покриваме изискванията и сега.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи