Четири града без парно заради дългове на топлофикациите?

Четири града без парно заради дългове на топлофикациите?
Топлофикациите в София, Плевен, Враца и Бургас са предупредили Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, че могат да имат проблеми с топлоснабдяването на потребителите си през предстоящия отоплителен сезон. Причината е натрупани задължения към доставчика „Булгаргаз", съобщи председателят на регулатора Ангел Семерджиев.
<p><strong>Той заяви,&nbsp;че дълговете за газ не би трябвало да пречат на топлофикациите да изпълняват лицензионните си задължения,</strong> а именно - да доставят топлоенергия на абонатите.</p> <p><strong>Столичната топлофикация има над 120 млн. лв. задължения към обществения доставчик &bdquo;Булгаргаз".</strong> Останалите три дружества - в Плевен, Враца и Бургас, свързани с бизнесмена Христо Ковачки, имат проблеми с плащането на газа още от миналия отоплителен сезон.</p> <p><strong>В близките дни Семерджиев ще има&nbsp;среща с Асоциацията на топлофикациите,</strong> на която ще бъдат обсъдени финансовите затруднения на дружествата и сигурността на доставката за абонатите през зимата. Цената на парното в началото на отоплителния сезон няма да се променя, тъй като поскъпването на газа от 1 октомври <em>е минимално - с 2,49 на сто.</em></p> <p><em>(по Дарик радио)</em></p>

Коментари