При добри проекти на общините очаквам Световната банка да отпусне 1 милиард долара на страната ни. Това каза премиерът Бойко Борисов, който приветства участниците в Шестата годишна среща на Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) в Сандански, съобщи правителствената информационна служба. Според Борисов това е още една от антикризисните мерки на правителството, които ще помогнат страната по-бързо да излезе от кризата.
<p><strong>На годишния форум бе подписано споразумение между правителството и НСОРБ, което очертава приоритетите на сътрудничество.</strong> Сред тях са продължаване на процеса на децентрализация във финансирането и управлението, ефективното използване на еврофондовете за изграждане на съвременна общинска инфраструктура, прозрачност и добро управление, както и допълване на централните и местните политики за развитие на човешкия капитал в България.<br /><br /><strong>Трябва да се обединим и заедно да излезем от кризата,</strong> обърна се премиерът Бойко Борисов към делегатите на форума и заяви пълната си подкрепа за тяхната работа.</p>
<p> </p>