Благодарение на Дянков излизаме от кризата до пролетта

Благодарение на Дянков излизаме от кризата до пролетта
В сутрешния блок на БНТ финансовият министър Симеон Дянков прогнозира, че България ще започне да излиза от икономическата криза през пролетта. Според него дъното на кризата е било през ноември – декември миналата година и до три четири месеца благодарение на политиката на новото правителството българската икономика ще започне да изплува нагоре.
Симеон Дянков се похвали, че <strong>България завършва годината с най-нисък бюджетен дефицит в целия Европейски съюз, като посочи, че това се дължи на настоящото правителство, а не на предишното</strong>, както твърди бившият премиер Сергей Станишев.&nbsp; От думите на Дянков стана ясно, че в първите си три месеца на работа новото правителство е успяло да балансира бюджета, а от ноември вече работи за икономически разтеж.<br /><br />Симеон Дянков се изказа оптимистично за предстоящата година и прогнозира <strong>ръст в сферата на туризма, като заяви, че за тази сфера новата година ще бъде по-добра от 2009 г.</strong> За разлика от туризма, според Дянков, строителството ще е в криза до 2012 г. Все пак министърът посъветва <strong>строителния бранш да се преориентира към строителство на инфраструктура</strong> и ако това се случи този бизнес би могъл да започне да излиза от тежката криза, в която се намира в момента до средата на тази година. За да се приориентира към строителство на инфрастурктура обаче, строителният бизнес, ще трябва да се пребори с хора като Васил Божков, които в момента осъществяват монопол в сферата на строителство на пътища.<br /><br />Министър Дянков отчете, че за разлика от съседни държави като Румъния и Гърция в момента България е финансово стабилна.<strong> Това практически е повторение на думите на предишния финансов министър Пламен Орешарски, чиято политика беше остро критикувана от&nbsp; финансовите експерти на ГЕРБ.</strong> Според Симеон Дянков благодарение на финсовата си стабилност България може да привлече чуждестранни инвеститори, които да помогнат за по-бързото излизане от кризата.<br /><br />Въпреки успехите на новото правителство Симеон Дянков прогнозира <strong>увеличаване на безработицата до нива от 11 процента до края на годината</strong>, което е средно ниво за ЕС. От друга страна вицепремиерът заяви, че целта му е в икономически план България да стане средноевропейска държава, а българите да бъдат богати колкото средния европеец.&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br /><br /><br />&nbsp;&nbsp;

Коментари

  • глас нардден

    21 Sep 2011 20:25ч.

    Тоя въобще не ми изглежда да е добре. Като че ли е избягал от Карлуково.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи