Американският бюджетен дефицит за финансовата година, приключила на 30 септември, е бил 1,3 трилиона долара, което представлява 8,6 на сто от брутния вътрешен продукт (БВП), съобщи Бюджетната служба към Конгреса на САЩ.
<p>Бюджетният дисбаланс за финансовата 2011 г. отговаря като цяло на миналогодишния, който възлизаше на 8,9 на сто от БВП, предаде "Ройтерс", цитирана от БТА.</p>
<p>Данните показват леко подобрение от рекордно големия дефицит отпреди две години, отбелязва "Асошиейтед Прес".</p>
<p>През 2009 г., когато САЩ се бореха с рецесия, бе регистриран най-високият бюджетен дефицит на САЩ – 1,4 трилиона долара.</p>
<p>Финансовото министерство ще оповести официалните правителствени данни за дефицита по-късно този месец, но те едва ли ще се различават съществено от тези на службата на Конгреса.</p>