"Фигаро": Силният човек на България

"Фигаро": Силният човек на България
Българският премиер запази за Франция първото си посещение в чужбина. Бившият бодигард обяви отношенията с френския президент Никола Саркози за "привилегировани" и обеща да се заеме с мафиотските организации, разяждащи страната. Това пише френският в. "Фигаро" по повод визитата на българския министър-председател Бойко Борисов в страната. В статията, озаглавена "Силният човек в София", се разказва за откритостта и непринуденото и директно поведение на Борисов. Споменава се и за миналите му занимания в областта на политиката и спорта.
<p><strong>Избран през 2005 г. за кмет на София и преизбран през 2007 г., през юли 50-годишният Борисов спечели убедително парламентарните избори,</strong> ангажирайки се да спаси България и Европа от пусналите здрави корени в страната корупция и престъпни групировки, припомня изданието. То подчертава, че българският премиер не е пропуснал да благодари на френския държавен глава за дипломатическите му усилия, направили възможно освобождаването на българските медицински сестри от затвор в Либия.</p> <p><strong>Борисов припомнил, че е водил множество операции срещу организираната престъпност съвместно с Никола Саркози,</strong> докато той е бил министър на вътрешните работи.&nbsp; Премиерът благодарил и на председателя на групата на Европейската народна партия в Европейския парламент Жозеф Дол за решаващата подкрепа, оказана на неговата партия ГЕРБ.</p> <p><strong>Отвъд политическата любезност обаче, Борисов дойде в Париж, за да изясни няколко въпроса,</strong> като отлагането на покупката на четири френски корвети и подкрепата на Франция, на чието съдействие най-бедната страна в ЕС разчита за получаването на европейски средства, изтъква "Фигаро".</p> <p><strong>Вестникът припомня и за преустановените изплащания на милиони евро от ЕС, които трябваше да послужат за развитието на страната,</strong> както и за деблокираните през септември около 20 млн. за насърчаване на новото правителство.&nbsp; Борисов не крие, че е избран, за да се справи с мафиотските групировки, и че целта му е да върне доверието на ЕС, така че съюзът да деблокира финансирането, посочва френското издание.</p> <p>"Преди време бившият бодигард призна: <strong>"Имах уникалния шанс да слушам в неформална обстановка както първия човек на комунистическия режим, така и неговия антипод - бившия цар.</strong> Онова, което чух от тях, ме научи да разбирам историята, механизмите на икономическото управление и световната политика", цитира го изданието.</p> <p>Днес българският премиер е решен да гледа решително към Европа и Запада с твърдия и категоричен поглед на неподкупен човек, заключава "Фигаро".</p> <p><em>(По Вести.бг и БГНЕС)</em></p> <p>&nbsp;</p>

Коментари

  • водач на МПС

    14 Окт 2009 22:32ч.

    Днес българският премиер е решен да гледа решително към Европа и Запада с твърдия и категоричен поглед на неподкупен човек, заключава &quot;Фигаро&quot;. Дори само това заслужава аплодисменти.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • МеПеСетата и водещия им офицер.

    15 Окт 2009 10:25ч.

    Водачо, това което &quot;Фигаро&quot; е написал, е това което мутрата е заявил. Taka бе и с &quot;Мистър Клийн&quot;. Тикво очакваш от &quot;Фигаро&quot;? Намеса във вътрешните ни работи ли? Той не е нито е първия , нито май ще е последния комунист който заявява такива неща. Дано да се окаже последния обаче, че май народа вече не ги издържа. За МеПеСетата ми е думата. Помниш ли Попов, Беров, Виденов,Костов и имената на министрите му и обкръжението му, Царо-аникомунисто дето на Илия Павлов метани правеше 800 дни и акушира Мутрата оплодена от Бриго Аспарухов, Станишев , когото пък нарекоха &quot;Мистър Клийн&quot; ? А? И кво прочистиха? Освен че преметнаха Европа и народа с Троянския Кон на Москва? Борисов пък е върха на сладоледа! Такъв уникум , такова Падение, човешката нова История едва ли познава. Още си мисля дали не е това някакъв комедиен сън. Не че БГ ще се управлява различно и от различни фактори, но итересното тук е , че унижиха народа жещоко с тази комунистическа мутра.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи