Експериментът ГЕРБ 800=42

За жалост голата истина е тази, но лошото е, че е с много бодли.
Прекрасенс анализ с тъжни, и за съжаление, верни изводи.
Изключителна яснота и точност!А сега накъде?
"Силно криминализираният етап в развитието на българската демокрация ще приключи тогава, когато обществото се научи да принуждава политиците да действат съобразно всеобщи интереси именно за да успяват в егоистичните си стремежи към власт и лично благоденствие. Пътят до там е дълъг, но може да бъде извървян. За моето поколение нямам надежди. Но следващото може би ще се справи." =============== Г-н Томов, межете ли да направите профил на населението в България сега и да прогнозирате профила тогава - следващото поколение? 1.Каква част от населението са етнически българи необвързани или без принадлежност към тоталитарнонеототалитарните структури - БКП/ДС/ДКМС и производните им настоящи структури(политически партии, организирана престъпност, номенкалатурен бизнес и пр.)? Нека ги наречем неототалитарните българи! 2.За каква част от етническите българи може да се каже , че не са свържани с тези структури? Нека ги наречем обикновените българи. 3.Каква част от българските граждани можем да наречем българомохамедани? 4.Каква част - български турци? 5.И каква част - български роми. Как смятате, кой ще извърши промяната, тогава, при някое следващо поколение???
Сегашната власт засегнала ли е интересите на Цветозар Томов, та така много ревна ? Къде беше Томов по времето на Станишев ? Защо не скачаше така много срещу него ? Всъщност и Томов бяга от главното - синовете и дъщерите на ченгета и висши комунисти овладяха икономиката и обществения сектор ! И Томов не смее да посочи, че именно това е големия проблем на България. Няма как с наследници на цървулковците от 9 септември 1944 г. България да тръгне напред. Може да сте млад и кадърен, но в най-добрия случай ще работите във фирмата на нечие болшевишко отроче срещу я има - я няма 1000 лв. и сте дотук. А червените наследници са просто некадърници. Томов - това, което е сега е плод на 66 години управление на БКП ! Та кои са СДС, ДСБ, ДПС, ГЕРБ и т.н. ? Та това са просто различните гарнитури на една партия - червената ! Я да си спомним кои бяха начело на СДС ? Желев -бивш комунист, ччиято книга "Фашизмът" излезе по времето на комунизма (това означава, че си е техен човек), Петър Берон - доносник на ДС, Филип Димитров - племенник на партизанин, при това същия Димитров не е служил войник (кои можеха да не ходят в казармата по Живково време...), след това селската пръчка Катя Михайлова вредена в СДС от червения генерал Семерджиев, след Надка - синята джепчийка (гепила ЦК гаража), чийто свекър е работил в апарата на ЦК на БКП и т.н. Защо Илия Минев, който в продължение на над 20 години бе политически затворник бе изтикан на задна линия ? При това е и френски възпитаник. Защо и други политически затворници бяха набързо изритани след 1989 г. ? Това което говори Томов са нищо незначещи приказки. Но пък и самият Томов не е чак толкова случаен - помните ли, че преди време имаше едно дружеството "Сова-5" ООД. То е учредено на 16 май 1990 г. с предмет на дейност почти същия като НЦИОМ. Съдружници са Кънчо Стойчев, Цветозар Томов, Валентин Даневски, Александър Мирчев и Андрей Райчев. Както се вижда и Томов е от средите на червените. Къде са младите необвързаните с БКП и нейните карикатури като ДКМС, Институт за не знам какво си и др. политолози и социолози ? Защо не се дава на тях думата. А вечно слушаме Томовци, Райчевци и Ко. И още - Цветозар Томов беше привърженик на Мартин Заимов при кметските избори в София през 2007 г. ! Сами си направете сметка - на вас ви говори човек поддръжник на комунистическото отроче и галено синче Заимов, който е бил обслужван от УБО и за който думи като "няма" и "не може" не съществуваха по времето на Живков.
Докога бе хора, ще ви лъжат популисти, като онзи със синята кръв, дето си е прекарал живота в казината, или онзи, който нямаше и един истински работен ден, или този, за който Тони Филипов, д-р, казва, че по-глупаво нещо на по-високо място не сме имали? Кога най-сетне, и на Дачков, и на вас, ще ви дойде на ума да изберете тези, които знаят и могат?
Понеже този или тези, които се крият зад "един въпрос" непрекъснато се опитват да внушават, че съм "от средите на червените", на който му е любопитно дали е така, нека погледне сайта, от който "Гласове" са взели този текст. Аз публикувам вече само в този сайт: http://www.reduta.bg/?p=366.
Томов - както се казва бягаш по тъча. Защо не дадеш конкретни отговори на въпросите, които зададох ? Ще повторя: 1. Нима не е вярно, че заедно с червените кримки Райчев и сие си участвал в посочената фирма ? 2. Нима не е вярно, че подкрепяше номенклатурното чадо Заимов ? 3. Нима не е вярно, че работеше в Институт към ЦК на ДКМС ? 4. Нима не е вярно, че не смееш да гъкнеш срещу червените капиталисти и руските наместници в България ? Какво ти е мнението за Валентин Златев или Божков - Черепа ? Или за Красимир Гергов ? Ами какво ти е мнението за Андрей Райчев ? 5. Защо баламосваш хората с празните приказки за Борисов ? Та Борисов, Станишев и т.н. са просто издания на партията, която 66 години управлява България. Може ли да посочиш поне един реститут, който е станал голям бизнесмен след като са му върнати имотите ? Няма да можеш. Просто няма такъв. Всички наши едри "капиталисти" от "наши" хора, на Партията наша. Защо се страхуваш да кажеш това ? 6. Все пак - как властта настъпи твоите интереси та така ревна сега ? Може ли да кажеш как си изкарваш парите ? 7. И накрая - през 2009 г. ти за коя партия гласува ? И ако утре има избори ти за кой ще гласуваш ? Бъди конкретен, а не общи лафове.
Докато на всеки, който говори за очевад-ната управленска неспособност и немощ на правителството,се прикачва епите-та "комунист", без да се опита да се приеме логиката на говорещия, няма да се случи нищо добро в страната ни. Не зная дали някой си задава въпроса за това колко от сегашното население на България са хората, които да не са или деца, или внуци, или пра- правнуци на членове на БКП? Докато ожесточено се делим на умночестни и комунисти, управия няма да има?
Не става въпрос за децата на обикновените членове на БКП - шофьори, миньори и др. Членската маса та тазия партия бе над 1 млн. към 10 ноември. Става въпрос за децата на другарите от голямото "добро утро". Бъди сигурен, че няма дете на миньор-комунист, което да сега е да е голямата работа. Все са децата на другарите от сой. Цялата ни фармация напр. е в ръцете на зетьовете на Политбюро.
Хубава статия. Сещам се за един роман на С. Лукяненко. Руснаците също са я втасали с техните олигарси. Та един от героите на романа казваше " Три поколения. Трябва да минат три поколения и техните внуци може и да станат нормални хора " :( Лошоте е, че нашия живот е сега.
"Докато ожесточено се делим на умночестни и комунисти, управия няма да има?" ============ gogo, ние не се делим. Някой друг ни дели и е по-добре да кажем кой е той. Факт е, че тоталитарномафиотсткия режим, установен след падането на Берлинската стена води политика на закрепостяване спрямо етническите българи от некомунистически произход. Всички неототалитарни структури - неототалитарните политически партии, организираната престъпност и групировките, номенклатурния бизнес и олигарсите, синдикати, браншови камари, съюзи, НПО са продукт на комунистическата номенклатура и репресивния апарат от ДС. Тези структури извършват преход от тоталитарен социализъм към неототалитарен феодализъм. Този преход води до унищожаване( не само морално, но физическо)на етническите българи от некомунистически произход. Те не могат да създават семейства и да се възпроизвеждат. Шансът им е да емигрират. Но с унищоаването на българоНЕкомунистите, шансът и на българокомунистите за оцеляване намалява. Всъщост с това разделение на комунисти и некомунисти, извършено от комунистите, проблемите за възпроизводството и на комунистие вече са факт. Томов ни кара да чакаме "Светлото бъдеще". Всеки изминал ден работи против това бъдеще. И проблемът не е само ГЕРБ.
Гледай сега, "един въпрос", нещата са прости. Твоето любопитство и коментари нямат много общо с темата на статията. Понеже не личи да си я чел, правя ти кратко резюме. ГЕРБ отначало е типична популистка партия, което си личи ясно от първата и програма. Следващата версия на програмата само хвърля прах в очите на избирателите. Управлението на ГЕРБ е хаотично и няма ясна представа за ситуацията и проблемите в страната. На власт ГЕРБ успява добре да се оправдава защо нещата не вървят и да организира показни полицейски акции. Това харесва на част от електората, но доверието към управляващите спада. ГЕРБ опитва да компенсира с полицейщина, подслушване и други неадекватни мерки. Тази ситуация не предвещава нищо добро за страната. Сега можеш пак да питаш, ако нещо не ти е ясно.
Стига сте ни заливали с простотии. Разливала между Цар Симеон и ББ е като между земята и небето. Просто нямат допинги точки. Единственото е че народа ги избра да ръководят България. От тук нататък никаква прилика. Царя е най-уважавания и мъдар български политик навън а ББ освен кръчмарски простотии друго не се чува и никой не го брасне за слива навън. Не можеш да сравняваш Цар с пъдар Ама наличие всички се смятаме за велики и царе затова сме на това дереже. Бог да пази България
Няма какво да те питам. Само виждам, че нищо не казваш по въпросите, които зададох на Томов. А те са пределно ясни. А що се отнася до статия тя ме разсмива. Ако прочетеш внимателно това, което вече писах ще разбереш защо е така.
ЦАРЯТ НИКОГА НЕ Е БИЛ ПОПУЛИСТ.НАПРОТИВ,ПЛАТЕНИТЕ МЕДИИ ОРГАНИЗИРАХА КАМПАНИЯ АНТИ-СИМЕОН-ТО НЕ БЕШЕ ГРАЖДАНСТВО,800 ДНИ,ИМОТИ И ПР.АРИСТОКРАТИЧНО СЕ ИЗВИСЯВАШЕ НАД ПОМИЯТА... СЛЕД 2001 СПРЯ МАСОВАТА ПРИВАТИЗАЦИЯ,СПРЯХА ПОЖАРИТЕ,УСКОРИХА СЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛИЗАНЕТО В ЕС-БЯХА РАЗГЛЕДАНИ САМО 7ГЛАВИ ДО ТОЗИ МОМЕНТ,МИТНИЦИТЕ СЕ КОНТРОЛИРАХА ОТ МЕЖДУНАРОДНА ОРГАНИЗ.,А НЕ ПЪЛНЕХА ПАРТИЙНИ КАСИ,КАКТО БЕШЕ ПРИ КОСТОВ,ЗАПАЗИХА МАКРОРАМКАТА,А СЪЩО И ПРИ ТРОЙНАТА- ТЕ БЯХА ФАКТОРА ЗА ИЗБОРА НА ОРЕШАРСКИ,ПЛОСКИЯ ДАНЪК И ПР.БЕЗ ЦАРЯ ЩЯХМЕ ДА ИСТЪРВЕМ ПОСЛЕДНИЯ ВЛАК ЗА ЕС.ВИЖТЕ ХЪРВАТИЯ!
Наред с някои истини в статията има едно от двете изброени по-долу: 1. Опашата лъжа 2.Неистина поради заблуда, а именно, че Герб водели "една крайно лява и силно репресивна политика..." Е, добре, нека авторът, който явно претендира за аналитичен ум да обясни, лява ли е политиката на облагодетелстване на олигархичните монополни структури на българската икономика: енергетика, банково дело, вътрешна търговия, зърнопроизводство? Може би, той иска да ни убеди в това, в което искаше да ни убеди Министерството на истината на Оруел? Ако това е така, бързам да го уверя, че "лъжата скромна" няма шанс да мине в един главоломно препуснал напред в бъдещето свят.
И аз нямам надежди за моето поколение, за следващото също, най-вероятно - за по следващото.
Разсъжденията по-надолу са типични и много распространени в България. Нека наречем техните автори представители на статичния микрогрупов детерминизъм. Този термин се опитва да характеризира следните представи за личността и обществото: 1. Моралните, социални и политически възгледи на една личност се формират само веднъж в рамките на микрогрупа: семейство, партия, организация, фирма и т.н. Семейството се тълкува в разширен, патриархален смисъл, към него спадат родители, баби и дядовци, чичовци, лели, вуйчовци, стринки и братовчеди. Достатъчно е един член от това разширено семейство да бъде с разклатена репутация, за да се усъмним във възгледите на конкретната личност. Ако разширеното семейство не дава основания за подозрение, минаваме към партийното членство (например в БКП). Ако и там не намерим основания за критика, продължаваме с организациите (КДС) и фирмите (на “мутри”). В този процес, както сами се сещате, няма възможност за подобрение, само за разваляне на репутацията. Микрогрупата се разглежда като еднородно цяло, а принадлежността към нея еднозначно определя социалния багаж на личността. В това е смисълът на думата “детерминизъм”, използувана в термина. 2. Един път компрометирани, възгледите на личността завинаги си остават такива. Не допускаме никаква възможност за еволюция. Това обяснява присъствието на термина “статичен”. Може би съзирате някакво противоречие с последователното тестване на принадлежност към различни микрогрупи: семейство, партия, организация, фирма, но то не смущава нашите теоретици. Възгледите се определят от най-лошия вариант еднократно. 3. Всяка личност защитава своите възгледи, без да се интересува от реалността. В този смъсъл мненията и критиката винаги са користни, а дискусията – безпредметна. 4. “Всички са маскари”: с малко усилия във всяка микрогрупа можем да намерим отрицателен пример, следователно всички микрогрупи са носители на негативни възгледи. А понеже подобрение не може да има, нещата са статични, то завинаги България е обречена да затъва в своето блато. Нали така, “един въпрос”?
Хората си искат " здрава ръка " като противовес на тоталния хаос от прехода. Държавата трябва да може да осигури елементарни неща като сигурност и ред, защото иначе идва анархията. Точно такива настроения докараха Путин на власт в Русия. И голяма част от обикновените руснаци останаха доволни въпреки очевадно авторитарния режим, който наложи Путин. Те казват - по - добре да живеем в някакъв ред по подобие на стария ред, отколкото да преживеем отново времената на Елцин.
Виждам, че бягаш по тъча. Задал съм ясни, конкретни въпроси. И какво правиш ти ? Дълги и напоителни обяснения, които нищо чудно в следващия постинг да стигнат до Путин.... Никога не съм казвал, че всички са маскари, но не съм толкова наивен, че да се хвана на елементарната статия на Томов, който всъщност търси под вола теле. Ще повторя въпросите, които зададох към Томов и от които и ти бягаш, защото са точно в десятката: 1. Нима не е вярно, че заедно с червените кримки Райчев и сие си участвал в посочената фирма ? 2. Нима не е вярно, че подкрепяше номенклатурното чадо Заимов ? 3. Нима не е вярно, че работеше в Институт към ЦК на ДКМС ? 4. Нима не е вярно, че не смееш да гъкнеш срещу червените капиталисти и руските наместници в България ? Какво ти е мнението за Валентин Златев или Божков - Черепа ? Или за Красимир Гергов ? Ами какво ти е мнението за Андрей Райчев ? 5. Защо баламосваш хората с празните приказки за Борисов ? Та Борисов, Станишев и т.н. са просто издания на партията, която 66 години управлява България. Може ли да посочиш поне един реститут, който е станал голям бизнесмен след като са му върнати имотите ? Няма да можеш. Просто няма такъв. Всички наши едри "капиталисти" от "наши" хора, на Партията наша. Защо се страхуваш да кажеш това ? 6. Все пак - как властта настъпи твоите интереси та така ревна сега ? Може ли да кажеш как си изкарваш парите ? 7. И накрая - през 2009 г. ти за коя партия гласува ? И ако утре има избори ти за кой ще гласуваш ? Бъди конкретен, а не общи лафове.
Ами ето, отговарям на "един въпрос" от осем части: 1. Нима не е вярно, че заедно с червените кримки Райчев и сие си участвал в посочената фирма ? - Не знам и не ме интересува. Няма отношение към темата на статията. 2. Нима не е вярно, че подкрепяше номенклатурното чадо Заимов? - Не знам, но ако е так, изборът е добър. От Уикипедия: "Мартин Заимов е внук на ген. Владимир Заимов и правнук на Стоян Заимов. Майка му Клавдия Заимова дълго време живее в Швейцария, където работи към Световната здравна организация в Женева. Баща му е Майкъл Голдсмит, британски журналист в агенция "Асошиейтед Прес" и кадрови офицер от Ми-6 с мисии в Конго, Виетнам, Ливан, ЦАР и други "горещи" точки, обявен за "персона нон грата" в ЧССР през 1960 г.". Можеш само да завиждаш на "номенкатурния му произход". 3. Нима не е вярно, че работеше в Институт към ЦК на ДКМС ? - Сигурно имаш предвид "Със социология се занимава от 1986 г., когато работи в Националния институт за младежта.", справка http://www.dabeda.bg/articles/806-mejdu-kraya-i-nachaloto-na-politicheskata-publitsistika-v-balgariya.html Прекрасно, значи авторът има 35 годишен опит в социологията. 4. Нима не е вярно, че не смееш да гъкнеш срещу червените капиталисти и руските наместници в България ? Какво ти е мнението за Валентин Златев или Божков - Черепа ? Или за Красимир Гергов ? Ами какво ти е мнението за Андрей Райчев? - Тези въпроси са за друга статия. Що не прочетеш накрая какво е написал Томов в този материал? Ако има желание, може би ще анализира от социологическа гледна точка и българските "олигарси", ако не му е интересно, няма. Но ако много искаш, "един въпросе", що не му поъчаш едно платено изследване? 5. Защо баламосваш хората с празните приказки за Борисов ? Та Борисов, Станишев и т.н. са просто издания на партията, която 66 години управлява България. - Малко си объркал датите. Издания или не, в България има много партии с различни програми, ръководства и т.н. Може ли да посочиш поне един реститут, който е станал голям бизнесмен след като са му върнати имотите ? Няма да можеш. - Покойният Иван Зографски. И какво от това? Просто няма такъв. Всички наши едри "капиталисти" от "наши" хора, на Партията наша. Защо се страхуваш да кажеш това ? - Сигурен ли си, че е вярно? Ама _всички_ са "ваши хора"? Щом казваш... 6. Все пак - как властта настъпи твоите интереси та така ревна сега ? - Ами чети статията, там пише каква е критиката на Томов. И как, и защо, и много други интересни неща. Може ли да кажеш как си изкарваш парите ? - От 2002 г. е управител на социологическа "Агенция Скала". Ръководител е на катедра "Критическа и приложна социология" в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ http://www.dabeda.bg/articles/806-mejdu-kraya-i-nachaloto-na-politicheskata-publitsistika-v-balgariya.html Това по какъв начин ти помогна да се справиш с материала? 7. И накрая - през 2009 г. ти за коя партия гласува ? - За него не знам, има ли значение? Аз гласувах за "Зелените". И ако утре има избори ти за кой ще гласуваш? - Като си покажат програмите, ще видим. Бъди конкретен, а не общи лафове. - На твоите услуги. Други въпроси имаш ли?
Браво. Ти даваш отговори. Може би си Я.Д. Но както и да е. По първия въпрос - не те интересувало. Теб не те интересува, но ти просто прескачаш неудобния момент. Да, той е бил заедно с червените в една фирма. И са червени от голямото "добро утро"; По втория въпрос - буквално ме разсмиваш. Та др. М. З. е имал всичко в живота си точно заради произхода. Как ли пък точно неговата майка попадна в Швейцария на работа ? Може би защото е много кадърна ?! Тя работи в Швейцария, а в същото време тези българи, които не бяха синове и дъщери на Партията за да отидат примерно до Петрич трбяваше да имат граничен лист. И пропускаш, че същият Заимов е работил при пияницата Батето Славков в БОК. Всъщност и досега не стана ясно номенклатурното чадо има ли диплома за завършено висше. Този въпрос навремето го постави Парамов. Впрочем докато другите младежи ходеха в казармата за 2 години Заимов не е ходил там. Просто се е гушкал край маминка пред камината и на обяд и вечеря УБО му е доставяло храната.... Ама е истински десен. Впрочем очаквам да изкажеш възторга си от бизнес дамата Жени Живкова. Тя е още по-дясна - има дори частен бизнес. Дали пък в твоите очи тя не е алтернатива на Борисов ?! По третия въпрос - прекрасно, цели 35 години...първо служи на червените, а сега нещо като демократ...ОК. Така да бъде. Все пак къде са младите ? Тези, които за разлика от Томов не са слугували на комунистите ? По четвъртия въпрос - така или иначе Томов не посочва имена. Нещо го стяга чепика. И го разбирам. Да, срещу Борисов много неща може да каже, но я да гъкне поименно срещу тези, които посочих ?! Май ще го боли главата... В преносния смисъл. По петия въпрос - избухвам в смях като чета как имало много партии с програми:))). ОК. Да си жив и здрав щом така мислиш... Във връзка със Зографски - това, което си писал просто не е вярно. Зографски е живял на Запад и е трупал богатства на Запад. Докато тук имаше социализъм. Така че ти давам още един шанс - посочи един, който си реститурал нещо и след това е станал голямата работа. По шестия въпрос - това не е отговор. Пък и нали не си Томов. Няма как да дадеш отговор. Във всеки случай Томов не ревеше така срещу Станишев. По седми въпрос - въпросът е към Томов, а не към теб. Същото се отнася и до следващия въпрос. А въпроси към теб нямам.
За Зографски си прав, не е забогатял от реституция. Все пак има едно име, с което ще се съгласиш: Симеон Сакскобурготски.
Спорен въпрос за Симеон. Нали не било негово, нали бил окрал народа, нали това, което е получил е държавно ?! Пък е въпросът беше, за това някой, който е реститут да е станал голямата работа в бизнеса. Не ми е известно Симеон да е такъв. Вярно е, изнасял дървесен материал, но чак пак да е голямата работа в бизнеса... Фармацията се държи от зетьовете на Политбюро, по морето вършее ТИМ (друг е въпроса, че тримата от ТИМ са подставени лица, а зад тях са истинските играчи - хора на Партията), сещам се за хотелиера Шарлопов - син на др. Шарлопов, който бе главен редактор на "Кооперативно село" (вероятно знаеш кои бяха главните редактори по времето на комунизма), сещам се за собственика на веригата "Зора" др. Милушев - последния шеф на УБО и т.н. Все верни народни синове и дъщери. Нема лабаво както казваше оня от Правец, чиято внучка не работи за 500 лв. заплата. Впрочем ако познаваш Томов може да му кажеш да не подхвърля такива елементарни писания като сегашното, ами по същество да каже нещо точно за тия - техни червени величества Децата, които държат големите парчета от баницата. И за техните родителски тела с призход 9 септември. А не за една пионка като Борисов. Която след време те могат да заменят с друга. Пионките не са интересни. Нека направи разследване за автентичните, истинските играчи.....ако му стиска.
Разочароващ анализ от страна на г-н Цв.Томов. Да сравняваш Царя и Борисов и е меко казано "некоректно". Царят е толкова "популист", колкото Борисов е "демократ". Дори прословутата реплика за "800-те дни", раздухана и изопачена от същите онези медии, които по-късно съдействаха за появата и налагането на Борисов в българската политика, дори тази реплика от днешна гледна точка е по-скоро "крилата фраза" отколкото евтин популистки ход с плитък хоризонт във времето. Да, и днес апелът на Симеон от 2001 г е актуален и валиден. Нима е лъжа, че не някой друг, не някой със силна ръка, не някой свръхчовек, не някой супермен-охранител-пожарникар-каратист-полицай-генерал-кмет-премиер и т.н., а ЕДИНСТВЕНО И САМО САМИТЕ НИЕ трябва да запретнем ръкави и с помощта на прочутото ни "българско трудолюбие и предприемчивост" да променим живота си. Свободата, Демокрацията, Европейския курс и модел на поведение плюс проведените редица десни политики и реформи, контрастират ярко с това, което наблюдаваме в момента. В момента нямам намерение, а и време да правя цялостен сравнителен анализ на НДСВ и ГЕРБ, но в никакъв случай не може да се прави паралел между двете и времето ще го докаже. Лъжата и истината са несъвместиви. НДСВ бе една идея, подобно на "синята идея", докато "ГЕРБ", подобно на "Атака", "РЗС" и "Лидер" са политически ГМО-та, родени на тъмно и в лъжа. Затова и НДСВ са скучни, предвидими и последователни в идеите и политиките, които защитават за разлика от ГЕРБ и останалите от "популистката вълна".
за царската реституция,четете сайта български саракт,раздел документи. в т.н. списък на кимон георгиев има 3 вида царски имоти-държавни,частни и със смесен статут.царят претендира за частните.за сечта,лично съм говорила с лесовъди от самоков-провеждал е санитарна сеч,по лесоустройствен проект,от която без разходите е спечелил под 0,5 млн.парковете врана и кричим са уникални,благодарение на спец. климат и фердинанд.царят беше свикал преди 4г. бившите и настоящи лесовъди и умуваше какъв статут да им дадат ,за да се съхранят.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД