При предишното си гостуване Белкин сподели, че харесва изключително много това произведение: „Макс Брух ме вълнува с всичко, забележителен композитор. Много го обичам. Музиката му изпълняват много и аз съм го записал няколко пъти. Вече възрастен научих Шотландската фантазия за цигулка и оркестър на Брух. За мен това е неговият шедьовър. “
Първата изява на Борис Белкин пред публика е на девет години с големия диригент Кирил Кондрашин. Това сякаш предопределя съдбата му на водещ световен цигулар.
През 1973 г. печели първа награда в Националното състезание за цигулари на Съветския съюз. След като не го допускат до конкурсите „Чайковски“ и „Паганини“ през 1974 г. решава да емигрира и оттогава редовно работи с диригенти като Ленард Бърнстейн, Владимир Ашкенази, Зубин Мета, Лорин Маазел, Рикардо Мути, Сейджи Озава, Юрий Темирканов, Шарл Дютоа, Джанлуиджи Джелмети и мн. други, с които се изявява с водещи световни оркестри като Бостънската филхармония, Филхармонията на Кливланд, Берлинската филхармония, Израелската филхармония, Лосанджелиската филхармония, Питсбъргската симфония, Кралския Концертгебу оркестър и големите британски оркестри. Белкин подхожда с изключително внимание към нотните текстове, изучава историята на произведенията, които свири, живота на композиторите и епохата на създаването им. Това помага интерпретациите му да звучат завършено. Виртуозът приема малко ангажименти, защото вярва, че музикантът трябва да съхранява своята индивидуалност, което е невъзможно при силно натоварените графици.
Този път той ще свири под диригентската палка на Григор Паликаров.
Второто произведение в програмата е Тройният концерт на Лудвиг ван Бетовен - за цигулка, виолончело и пиано. Една от най-светлите, радостни и празнични творби, тя с право се нарежда сред шедьоврите на немския гений. В София тя ще звучи в изпълнение на Александър Краповски – цигулка, Александър Сомов – виолончело и Симон Трпчески – пиано.
Александър Краповски е първият музикан от Македония, който като солист свири в легендарната зала Карнеги Хол. Той си сътрудничи с водещи Европейски оркестри и ансамбли в Испания, Македония, България и рецитали на музикалните сцени в Испания, Македония, България, Турция, Германия и Малта.
Краповски е действащ член на оркестъра на Гран театре дел Лисеу в Барселона, гостуващ концертмайстор с Оркестъра Симфоника де Валес, Кралската филхармония на Галисия, Симфоничният оркестър на Тенерифе, Националният оркестър на Испания и Операта във Франкфурт, Германия.

Биографията на Александър Сомов включва сътрудничество с водещи световни оркестри и музиканти като Тиери Фишер, Пол Макрийш, Томас Цеетмайер, Maрк Албрехт, Дейвид Пери, Питър Унджиан, Лионел Бренге, Джеймс МакМилан, Теодор Гушлбауер, и др. Свири камерна музика в партньорство с Томас Цеетмайер, Жан-Ив Tибоде, Taсмин Литъл, Борис Mарлицки, Джон Йорк, Нейтън Уилямсън, Богдана Попова, Люси Джил, Венера Божкова и Maнфредо Фрация, в прочути зали във Великобритания, Франция, Швеция, Германия, Испания, Кипър, Мексико и България.

Симон Трпчески изгражда невероятно бърза кариера, пред която не съществуват никакви културни или музикални прегради. Той си сътрудничи с над сто оркестъра на четири континента. Сред тях са Лондонският симфоничен оркестър, Симфоничният оркестър на Бирмингам, Националният оркестър на Франция, Кралският оркестър „Концертгебау“ - Амстердам, Оркестър „Deutsche Sinfonie“ - Берлин и Дрезденската филхармония, а в Северна Америка Тръпчески често е солист на оркестрите в Кливланд и Филаделфия, Филхармониите в Лос Анджелис и Ню Йорк и Симфоничните оркестри на Сан Франциско, Сейнт Луис, Сиатъл и Балтимор. Свирил е с Филхармониите на Нова Япония, Сеул и Хонконг, както и Симфоничните оркестри в Сидни, Аделаида, Мелбърн и Нова Зеландия.
Симон Трпчески е много търсен солист. Дългият списък на видни диригенти, с които работи, включва Марин Алсоп, Густаво Дудамел, Кристиан Мачелару, Шарл Дютоа, Якоб Хруса, Владимир Юровски, Сузана Малки, Андрис Нелсонс, Антонио Папано, Василий Петренко, Робърт Спано , Майкъл Тилсън Томас и Дейвид Зинман. Той има особено дългогодишна връзка с Кралския Филхармоничен оркестър на Ливърпул, която укрепва още повече по време на управлението на Василий Петренко. Заедно двамата са записали най-фундаменталните пиеси от руския клавирен репертоар, както и четирите концерта за пиано и Рапсодия върху тема от Паганини на Рахманинов, двата концерта за пиано на Чайковски и наскоро – първия и третия концерт за пиано на Прокофиев за Onyx Classics. Дебютният му албум получи наградите „Избор на редактора“ и „Дебютен албум“ на наградите „Грамофон“ през 2002 година. Концертният му цикъл на Рахманинов през 2010 и 2011 беше „ Избор на редактора “ в списание „Грамофон“ и получи наградата „Diapason d’Or“. Компактдискът на Wigmore Live от 2012 е отличен от „The Telegraph“ с наградата „Класически CD на седмицата“.
Билети за концерта са налични на касата на зала България и в Ивентим.