РАН: Демокрацията срещу бюрокрацията

Струва ми се,че зад хубавите фрази за демокрация прозира стремежът на десницата да отхвърли всякакъв контрол над едрия капитал.Хич не му пука на Ран за "народа" и неговите желания...
На тоя му трябва само един куршум в празната тиква. Каква демокрация бе, швайн? И точно ти ли ще ни говориш за демокрация???
http://www.spravedlivost.net/declarations/167-2011-12-11-17-27-06.html
За разрастването на бюрокрацията е прав, но не само тя е причина за проблемите. Глобализацията и глобалната конкуренция на развитите икономики с развиващите се, свободното движение на стоки и капитали, износът на капитали, напрактика обединиха и пазарът на труда, а държавите и техните администрации, данъчните им системи се състезават по ефективност. Страните където за капиталът има по евтина работна ръка и по-ниски данъци, а данъкът корупция е нисък, станаха привлекателни за инвестиране.Отначало в нискотехнологичните трудоемки производства, а с развитието на страните и повишаване качеството на човешкитересурси, и в останалите сектори. Като добавим застаряването на населението в развитите икономики и нарастването на социалните разходи, картинката става логична. Днес наемният труд се конкурира със колегите си от целият свят във всички сектори , които произвеждат стоки, които се търгуват на глобалният пазар свободно. Административните услуги и изобщо услугите не са между тях. Това е причина държавната служба да става привлекателна и администрацията да расте.
Изравняването на икономическото развитие и стандарта на страните ще трябва да се заплати от някого. Това става за сметка на нискозаплатеният труд в развиващите се икономики и спада на доходите и социалната сигурност в развитите. Когато една стока е в изобилие, цената и пада, а трудовите ресурси и резервите на Азия са огромни. Растежът е там. този процес ще продължи дълго до относителното изравняване на стандарта на живота , което ще отнеме поне 50 години. През това време Европа и САЩ ще боледуват хронично от липса на растеж и социални проблеми. Дълговата криза е следствие на този процес и естествено сполетя по-слабите икономики, които харчеха над възможностите си. Надпреварата, коя валута да е по-слаба, коя данъчна система по-изгодна, кой да работи по-евтино, ще завърши със глобална депресия някой ден.Въпросът е не дали, а кога!!! Ричард не споменава нищо за това. Явно не може да схване стерео реалността.
Този едноок бандит ни реформира нас преди 20 години - така, че още не можем да се отреформираме. Сега плаче за правата на финансовите бандити да крадат хората без регулация от страна на държавата. Окупирай Ричард Ран-овци!
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД